Wpis z mikrobloga

@Medyc: Ta broń się kupy nie trzyma i nie ma sensu.
Co ten manometr ma pokazywać? Ciśnienie podczas spalania prochu? To jest taka krótka chwila, że nikt nie zdąży tego odczytać, zwłaszcza, że jest bokiem do strzelca i zasłonięte przez szklaną bańkę. A poza tym -- po co w ogóle odczytywać tą wartość?

Właśnie -- szklana bańka -- po co ona? Co tam ma być? Proch zasypujący się do górnej komory
Co ten manometr ma pokazywać? Ciśnienie podczas spalania prochu?


@Polinik: może to jakiś PCA na wampiry ;)

Właśnie -- szklana bańka -- po co ona? Co tam ma być? Proch zasypujący się do górnej komory bębna?


@Polinik: może dozownik wody święconej ;D albo zbiornik na stężone powietrze..

właściwa lufa chyba jest wyżej -- ale ma jednak mniejszą średnicę niż kołek -- więc te kołki z foto to raczej nie są
może to jakiś PCP na wampiry

A gdzie zbiornik powietrza? Ten słoik raczej nie bo pacz niżej.

albo zbiornik na stężone powietrze..


@Emill: Ale to szkło to słaby wybór. Nie dość, że nie wytrzyma dużego ciśnienia -- to jak pęknie to eksploduje w twarz strzelcowi odłamkami. No i jak to założyć -- pompujesz powietrze, a potem jak założyć, żeby się nie rozprężyło?
A poza tym -- powietrze się spręża, stęża się
@Polinik: ja tylko tyle mówię, że trochę rozumiem wizję autora tej zabawki, a nie że to ma jakiekolwiek prawo działać ;) to pewnie jakiś steampunkowy rekwizyt i pod kątem cosplaya trzeba oceniać ;)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Polinik: moim zdaniem cały cylinder to komora ciśnieniowa. Wtedy to ma sens. To nie rewolwer tylko jednostrzał pneumatyczny o wyglądzie rewolweru. Wtedy bańka będzie po prostu ładną maskownicą na zawór ładowania.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Polinik: może do wampira się wali z przyłożenia? Ja mam wątpliwości co do stabilności pocisku w locie. W slingshot channel łysy montuje lotki do wszystkiego bo twierdzi że inaczej koziołkuje, nawet do twardych, wyrzucanych osiowo prętów. A tu nic nie ma.