Wpis z mikrobloga

moge kontynuowac jak @pur3pwnage i @kondon3000 tag #progresjazarobkow, troche skopiuje z poprzedniego mojego komentarza, ale rozbuduje

u mnie jest to jednak ciut bardziej skomplikowane bo wiekszosc jest w euro a na przestrzeni lat zmienial sie kurs, podawac bede wiec tylko czasami:

i jedna sprawa - to byly naprawde inne czasy, bezrobocie ponad 20%, pracy nie bylo jak ja zaczynalem swoja "kariere"

01.2005 - 1000 zl na umowe o dzielo, wpisywanie produktow do sklepu internetowego, czyli nic ciekawego, ale pozniej sprzdane jako ":zarzadzanie baza danych"
07.2005 - poczatek pracy jako tester manualny, 900 zl na reke na umowe o dzielo z podwyzka do 1050 po 3 miesiacach
06.2006 - przejscie na uop 6700 brutto, wyobrazcie sobie ten szok. zaraiac 1050 zl i nagle 4400 ponad netto...tester automatyczny, glownie load testy
02.2007 - 7400 brutto na uop, ta sama firma, lekki awans
01.2008 - wyjazd zagranice bo skusila mnie stawka 340 euro dziennie na B2B co dawalo srednio 6800 euro brutto na miesiac, z tego 19% podatku i zus do oplacenia (podatek oczywiscie zmniejszany kosztami, srednio wychodzilo 15%, max zarobki jak byl d obry miesiac to 23*340). jak zaczynalem to kurs eurpo byl jakies 3.20-3.50, czyli bez szalu, praca w manualach i automatach

01.2011 - zmiana projektu, podwyzka do 475 euro, czyli lacznie 9500-11000 na miesiac, praca w manualach i automatach
02.2013 - spadek na 415 , nie ma co sie rozwodzic, male zalamanie:(
05.2014 - 500 euro dziennie na B2B, zmiana spora z przejscie z Komisji Europejskiej na rynek zewnetrzny po 7.5 roku pracy w instytucjach. ani dzien za wczesnie. lacznie 10000-11500 euro na miesiac - automaty glownie, ale manualne testowanie takze
06.2018 (w poprzendim wpisie pomylilem rok) - 590 co daje 11800-13570 na miesiac w zaleznosci od tego ile dni jest w miesiacu, teraz jak wiemy euro jest po 4.20 - test manager, ale nadal testuje czasami bo to lubie. i nadal UFT + mobile center

jak pisalem poprzednio, od 2019 znowu lekka podwyzka i teraz faktury juz przekraczaja 15k i negocjuje podwyzke bojest to mozliwe

niestety jak wczensiej pisaliscie, najlatwiej o podwyzke zmieniajac prace

a co do moich umiejetnosci to nie sa jakies mega duze jak na #testowanie #testowanieoprogramowania
znam super UFT, znalem kiedys swietnie LoadRunnera, dobrze posluguje sie soapui
nie znam #java #selenium #python,

jak widac na UoP pracowalem tylko 19 miesiecy w zyciu, reszta to albo omowa o dzielo wczesniej albo wlasna dzialalnosc pozniej
nie planuje wrocic na uop juz nigdy, przy moich zarobkach sie po prostu nie oplaca bo akurat w Belgii na umowe mialbym max 3000-3500 na reke, co jest kpina porownujac do zarobkow na b2b

oczywiscie nie mam platrnych urlopow, chorobowych, swiat itp
co roku biore ok 6 tyg wolnego, czasem wiecej, trzeba to wliczyc w koszty takiego zycia

jak widac u mnie bylo ciut inaczej, skok zarobkow na pocztaku byl duzy bo z 900 zl wskoczylem szybko prawie 5 krotnie, pozniej znowu kilkukrotnie bo wyjazd za granice
ale jak mowie, to byly inne czasy, malo kto znal automaty, malo kto umial zrobic dobre perfromance testy, juniorow nie bylo tylu co teraz i wlasciwie to firmy sie w pewnym momencie zaczely prawie ze bic o kandydatow
ja sam jak zaczynalem prace to w korpo 4 rozne zespoly chcialy mnie do siebie bo nie mialy ludiz z takimi umiejetnosciami a tera zpewno mialbym 100 konkurentow na miejsce
  • 4