Wpis z mikrobloga

Zaryzykowałem i kupiłem #nvidia #shield typowo dla usługi #geforcenow. Do tej pory platformą do grania był Xbox one, ale wczoraj jak odpaliłem Widźmina 3 w 1080 na detalach uber to byłem mocno w szoku. Dla porówniania odpaliłem Xboxa i sprawdzałem jak dane lokacje wyglądają na obu urządzeniach. Shield pod tym kątem wymiata, widać że wszystko jest bardziej dokładne, działa w 60fps, nie wspominając o czasach ładowania samej gry. Mam światłowód 120 Mb/s więc żadnych przycięć ani lagów nie było, tak na dobrą sprawę jakby mnie ktoś posadził przed TV bez uprzedzenia to bym się nie zorientował że gram zdalnie bo responsywność jest bardzo dobra. Byłem sceptycznie nastawiony ale polecam bo to działa, mało tego jest też obsługa klaw + mysz więc dzisiaj odpalam Lineage II xDDDD
P.S Znacie jakieś strony gdzie można kupić taniej klucze do gier na #steam ??

Nie wiem jak tagować, bo niby gram na #konsole a tak naprawdę gram gdzieś na jakimś kompie więc #pcmasterrace
  • 30
@felixos: Również od około 2 m-cy jestem użytkownikiem Shielda. Kupiłem głownie dla GFN. Tak samo jak Ty polecam - jestem mega zadowolony z zakupu. Dodatkowo jadąc gdziekolwiek, biore Shielda w plecak i mam dostęp do wszystkiego gdzie bym nie był.

Edit: Obecnie ogrywam AC: Odyssey - 60fps, czasami lekkie przycinki, ale to wina Orange i ich światłowodu i pewnie tego, że Żona w międzyczasie ogląda Netflixa ;)
@krolik_wie_lepiej: Dokładnie tak, ale póki co nie ma opłat bo to jest beta, a nawet jeśli by to później było (jak głoszą plotki) około 50 zł to i tak warto. Bo jeśli masz dobre łącze to gra działa na max detalach.
@felixos: Jakieś 300/350 z UPC więc nie powinno być problemu. Cały czas ze sobą walczę. Komputer już niedomaga a wizja wejścia w chmurę jest kusząca. Jak to wygląda z biblioteką gier? W rzeczy od Blizzarda albo w Apexa pogram? (pomijając kwestię opóźnienia)
@krolik_wie_lepiej: Przepustowość odpowiednią masz nawet na telefonie bo to tylko 50Mbit/s problemem jest jakość łącza i tutaj niestety u większości osób będzie problem. Jak nie podpinasz się na kablu to również zwykły router za 200zł nie wystarczy raczej.
@krolik_wie_lepiej: Gra musi być na steam i niekoniecznie wspierana przez GF Now. Mimo swoich lat bardzo lubię serię Lego xDD wczoraj zakupiłem sobie Lego Lord of The Ring. Dodałem ją do swojego konta Steam, zainstalowałem wirtualnie (bo tak się instaluje każdą grę) po czym dostałem komunikat że gra nie jest wspierana co bedzie się wiązało z tym że za każdym razem bede ją musiał instalować przed graniem (instslacja 4GB, dosłownie 5s
@krolik_wie_lepiej: Wracając do opłat to nawet jeśli wydam rocznie na abonament 600 zł to po 4 latach płacenia nie uzbieram na kompa który by mi pociągnał te gry w takich detalach. Bo nie ma szans żeby komp za 2400zł obecnie ciągnął gry w FHD na max detalach, nie mówiąc już o dalszych rozbudowach tego kompa... Moim zdaniem jak ktoś ma dobre łącze to jest to przyszłość gameingu.
@krolik_wie_lepiej: Podpieram to co mówili poprzednicy. Ja mam kilka kont (na Allegro znajdziesz na przykład AC: Origins za 50zł) i to mam jako jedno konto, mam swoje, plus jeszcze jakieś inne z pojedynczymi grami. Więc w zależności w co chce zagrac, na takie konto się loguję. W przypadku gier od Ubi, musisz założyć jeszcze konto Ubiclub.
Generalnie tak jak pisał @felixos - nawet jak wprowadzą abonament w okolicach 50zł - i