Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Ja to proszę pana mam bardzo prostą metodę zakładania spółki w Polsce. Wstaję rano, za piętnaście trzecia. Latem to już widno. Od razu loguje się na EKRS, tworzę w systemie umowę spółki, kilka załączników...
  - Wszystko w systemie?
  - Oświadczenie o tym, że nie jestem cudzoziemcem, adresy członków zarządu i udziałowców muszę dodać spoza systemu, bo zmienili prawo a systemu nie dostosowali.
  - Aaaa, fakt.
  - Zajmuje mi to z godzinę. Robię przelew do sądu i wysyłam wniosek.
  - I w jeden dzień zdanża pan zarejestrować spółkę?
  - Nie, ale i tak mam dobrze, bo jak wyślę rano, to jeszcze tego samego dnia dostanę sygnaturę. Czekam kilka dni aż sąd zarejestruje spółkę. Potem wysyłam NIP 8, VAT R i VAT UE i deklarację PCC-3.
  Na momencie przychodzi do mnie urzędnik, prosi o kopie umowy bankowej, umowy najmu lokalu i kilka oświadczeń. Wysyłam wniosek do Centralnego Rejestru Beneficjentów Rzeczywistych, to jest godzinka.
  Potem szybko rejestruje się w Rejestrze BDO, wiesz pan, na wypadek gdybym jednak handlował tymi śmieciami, wdrażam RODO, a to tylko 124 dokumenty.
  A potem to już z górki, muszę przygotować politykę rachunkowości, plan kont, politykę przeciwdziałania praniu pieniędzy, następnie kursy BHP pracodawcy (16 godzin), teczka BHP (38 dokumentów), szkolenie przeciwpożarowe, badanie jasności w biurze, badanie gniazdek elektrycznych i prawie jestem w domu. Jeszcze tylko muszę dostać koncesję lub zezwolenie, jem śniadanie i idę spać.

  #wlasnafirma #firma #gospodarka #przedsiebiorczosc #dzialalnoscgospodarcza #polska #prawo #heheszki #sraczkaprawna #pasta #podatki
  pokaż całość

  odpowiedzi (56)

 • avatar

  Robienie idealnej jajecznicy z bekonem to nie tylko moja codzienna rutyna. To takze moja pasja

  Jajka muszą być soczyste i puszyste, a nie wyszuone na wiór. Jak widze ze ktos robi jajecznice i ta jajecznica wychodzi mu sucha, bo za dlugo ja trzymal na patelni to mam ochote mu wypierdolic. Wbij sobie do bani czlowieku ze jajecznica music byc soczysta

  odpowiedzi (91)

 • avatar

  #smiesznekotki

  Podobno planują instalować w każdym urzędzie.

  pokaż spoiler Arkadiusz Czapski: Przed Urzędem Miasta i Gminy w Piasecznie często widzimy czarną kotkę. To kotka urzędowa, tam mieszkająca i karmiona ze składek pracowników. Ponieważ, nie wszyscy o tym wiedzą powiesilismy przy wejściu taki komunikat, by miłośnicy kotów nam jej nie zabierali, uważając ją za bezdomną lub komuś zaginiętą. A jest z nami ponad 10 lat.
  pokaż całość

  odpowiedzi (17)