Wpis z mikrobloga

Pomóżcie Mirki. Gdzie zabrać swoich rodziców w góry?

(dajcie plusika dla zasięgu)
Sprawa wygląda tak, że rodzice nigdy nie byli w górach. Są już wiekowymi ludźmi. Dodatkowo mama ma stopę cukrzycową więc musi oszczędzać się w chodzeniu - więc wszelkie szlaki, długie chodzenie pod górę itd odpadają. Chciałbym zabrać ich w miejsca w które podjedziemy autem najlepiej (jak to jechać w góry autem?). Odwiedzić miejscowości w którym będziemy mogli zjeść coś dobrego, zobaczyć jakieś fajne zabytki (nawet w tych małych).

Oni nigdy nie chcą nigdy jeździć, ale chciałbym pojechać z nimi na jakieś wakacje mimo, że jestem już trochę starym koniem :D

Proszę o poważne propozycje :) A może jednak morze?

#wakacje #podroze #polska #pytanie #gory #tatry #pomocy #rodzina #rodzice
  • 7
@jmuhha: mój strzał - Kotlina Jeleniogórska - zawsze będzie co robić:
- pałacyki i dworki w co drugiej wiosce
- wjedziecie samochodem i zjecie obiad na Górze Szybowcowej, najlepiej zjechać po zmroku bo widok na światła Jeleniej Góry cudny
- zapora w Pilichowicach!
- pod samą Śnieżkę z Karpacza wjedziecie wyciągiem, mama może zostać coś zjeść lub przespacerować, a z Tatą w 2h obrócicie Śnieżkę (albo i nie, wtedy spacer po
@jmuhha: Wszelkie kolejki
Czyli od wschodu:
- Krynica Zdrój i kolejka na Jaworzynę Krynicką.
- Szczawnica - wprawdzie kolejek brak ale spływ Dunajcem to też tak trochę po górach
- Zakopiec i kolejka na Kasprowy ( nie stoi się w kolejce do kolejki kupując bilet przez neta)
- Bielsko-Biała i Szyndzielnia
a zachód opisali już poprzednicy

No i jest jeszcze jedna opcja. Elektryczne górskie rowery dla osób niepełnosprawnych. W kilku miejscach
Pobierz K.....k - @jmuhha: Wszelkie kolejki 
Czyli od wschodu:
 - Krynica Zdrój i kolejka n...
źródło: comment_KRvB6Mu0yM7BleaPyY5XS1hcUq97bzs9.jpg
@jmuhha: PS.
Jeszcze jedno, oprócz Ciebie będzie potrzebna jeszcze jedna osoba ze zdrowymi nogami i zasuwacie na 2 tandemach.
Przypomniało mi się bo żona brała udział kiedyś w takiej akcji że fundacja podstawiała ludzi z domu starców, rowery-tandemy i parowała młody-stary. Jeździli sobie. Żona właśnie w okolicach Szczawnicy, ale było kilka edycji.
@jmuhha: Ja polecam Wisłe. Można wjechać autem na Bialy krzyż, praktycznie serce tej części Beskidów. W okolicy sporo fajnych miast, przemiłe Bielsko Biała, Żywiec z browarem, Cieszyn i Szczyrk i wsztko, może poza Cieszynem praktycznie w górach.
Do tego dziesiątki szlaków dla każdego.
Aa i w Bielsku kolejka linowa na Szyndzielnię, mega frajda.
@jmuhha:
Ojcowski park narodowy.
Nie są to typowe góry, ale można pochodzić.
Mogą być też np Karkonosze. Pod niektóre góry da się podjechać samochodem, ale nie wiem jak bardzo musi się oszczędzać. Podjeżdżając na parking zostaje samo podejście baaardzo latwym szlakiem, ale podejście/