•  

Czesc.

Siedze w pracy, sluchal muzyki, jest super. Czesto wiele osob wspomina ekipe PRO8l3M i ich najnowsza plyte. Mysle sobie, poslucham, czemu nie, nic przeciez nie trace. Jak bardzo moglem zdziwic sie gdy puscilem pierwszy utwor, potem losowo nastepny, o kvrwa mac, wylaczylem od razu. Sprobowalem poprzedniej plyty (tez przez kawalek ze "Slepnac od swiatel" i to samo - dno i metr mulu. Teksty z dupy, zero flow, bity z dupy, co to w ogole jest? Czy wy jestescie normalni? Jaka trzeba byc ameba zeby tego sluchac, a co wiecej jarac sie. Zal mi was :D

Mam 29 lat, za mlodu sluchalem tylko polskiego rapu. Kupowalo sie plyty by sluchac na Discmanie albo zgrywalo na kasety od znajomych by miec czego sluchac w drodze do szkoly. Kazdy nowy album to byla celebracja, madre teksty, super bity i flow, dopracowane pod kazdym wzgledem. Albumy piekne jako calosc oraz z interesujacymi pojedynczymi utworami, bez przeklenstw, za to ze sprytnymi metaforami czy odniesieniami, krytyka itp. Sluchalem w kolko plyt WWO, Peji, Pezet, Molesty, Eldo znalem ich teksty na pamiec. Polski rap skonczyl sie dla mnie gdy wyszlo Hemp Gru "Klucz" czyli 2004.

Jesli Problem to jest cos czego warto sluchac, to swiat upadl juz dawno, kiedys byly czasy teraz nie ma czasow itp.

Nie chce znac poziomu innych pseudoraperow nagrywajacych w 2019 roku :)

Pewnie znajdzie sie wielu ktorzy mysla jak ja :)

#gownowpis #problem #kiciochpyta #polska #rap #przemyslenia #przemysleniazdupy

•  

@azertyazerty: jedyny jakiś ponadprzeciętny album pro8l3mu to ich pierwszy mixtape Art Brut, głównie fajny dlatego że sampluje polski synthpop

•  

@azertyazerty: bo Problem jest z Ditrojt i wygina palce w takie coś

•  

@watrobaciemnosci: slucham teraz WWO - We Wlasnej Osobie z 2002 roku (mam sentyment do tego albumu) i kawalki sa tak szokujaco aktualne, wrecz ponadczasowe, jakby nic nie zmienilo sie przez 16 lat...

Nie czaje tego Problemu :)

•  

@azertyazerty to pomyśl sobie, że Sokół i pezet jarają się nimi, są w bliskiej komitywie.

Oni też się nie znają?

•  

@azertyazerty Racja mireczku tez nie ogarniam jak ludzie moga sie nad tym spuszczac przeciez tego sie sluchac nie da :D

•  

@sylwester-stallone: niechby sam papiez powiedzial, ze to jest dobrej jakosci muzyka, a nie syf i pojekiwanie, a mnie nie bedzie dalej podobac sie. Jesli Twoj autorytet powie Ci, ze masz skoczyc z 20 pietra to skoczysz? Moge miec swoja opinie czy nie? Nie mam pojecia co nagrywa Sokol i reszta, moze tez teraz hujnie, odnosze sie tylko do Problemu. Swoja droga, Sokola widzialem na teledysku Bonusa RPK, to co, tez ma to mi sie spodobac nagle?

•  

Heh zwyczajnie zatrzymales sie w rozwoju w tym 2004 albo I wczesniej I nie chodzi o to ze ta plytka ci nie podeszla Bo to kwestia gustu tylko o to Co piszesz.
      @azertyazerty

•  

@azertyazerty możesz mieć swoje zdanie. Tylko po chuj hejtować to nie rozumiem XDDDDDDDDDD

Idź dalej, zostaw to.

•  

@azertyazerty mam 29 lat słuchałem peji (który teraz nagrywa z multi) jak ktoś śmie słuchać czegoś co mi się nie podoba xD nie bronię tego albumu, bo nawet go nie słuchałem, ale każdy ma inny gust. Tyle w temacie.

•  

@azertyazerty wróć do starych albumów do tego 2004 kiedy to rap w Polsce według ciebie umarł i tyle. Za młodu też tego słuchałem teraz mi się wracać nawet nie chce

•  

@azertyazerty: same here z tym problemem, jedyny plus to dobra barwa głosu gostka a poza tym nie dam rady tego słuchać

•  

@azertyazerty: Hej! Powiem Ci coś w tajemnicy. Tak naprawdę świat nie upadł... Tylko... (Uwaga) Różnym ludziom podobają się różne rzeczy. Nie ma za co.

•  

@azertyazerty: same here, mi sie nawet odpalac tego nie chce. pisza ze ludziom sie podoba co innego, moze i tak jest ale jak to moj znajomy mowi jak cale zycie gowna sluchaja to im sie gowno podoba, pozdrawiam

•  

@azertyazerty: na całe szczęście muzyka nie zatrzymała się na latach około 2000. Zajebiste rapsy - pierdolenie o blokowiskach i jak to w życiu jest ciężko

•  

@azertyazerty 'Ej dinozauryy! To już wasza pora, bo nie da włożyć sie Bluray'a do Commodore'a...'

•  

@azertyazerty posłuchaj nowej płyty sokoła 'nowy gatunek' jest bardzo dojrzała i różni się od płyt newschoolowców polecam

•  

@azertyazerty:
      Po prostu przyszła nowa fala, młodzi mają swój własny pomysł na rap. Sentyment nie pozwala ci docenić nowego stylu, wolisz jak Janusz wspominać jak to kiedyś było. Jesteś stary xD i tyle. To nie pr8l3m i tysiące raperów nowej fali mają problem, oni sobie poradzą. To ty masz problem.

•  

@silo1408: dobra tylko nikt o Problemie nie bedzie pamietal za pol roku, a WWO slucham po 16 latach i mam wrazenie jakby to wczoraj nagrali. Gusta gustami, ale co dobre, to nie musi sie bronic. Jacy odbiorcy, taki towar. @Flypho: w dupie mam ta nowa fale pseudo bananowych raperow, tak szybko jak sie pojawili, tak szybko zniknal. Wkrotce w Polsce jeszcze gorsze gowno zagosci zwane trapem ktorego slucha kazdy w Hiszpanii czy Francji.

+: krullol
    •  

@azertyazerty problem już od 3 lat jest znany u nas a z biegiem lat coraz mniej słuchaczy będzie znało wwo bo kolejne roczniki dzieciaków z 2006+ już nie będą sie tym interesować

•  

@comer123: dawajta dobrych polskich raperow „nowej fali”, chetnie poslucham! Niech tylko ktos Ostrego wymieni to jebne :)

•  

@losmarineros: swieta racja, kto nie zna klasyki rapsow czy innego gatunku ten zawsze gowna bedzie słuchał i wszystko jest dobre :) Dlaczego ludzie nawet teraz sluchaja Pink Floyd albo Funkadelic czy Nasa?

•  

Ja myśle ze to kwestia marketingu - czysty biznes. Wydajesz byle gowno (muzyką raczej nie można tego nazwać), podpisujesz z popularnymi robixami/mixmixami umowę od sprzedaży maja 20% i tak się nakręca biznes. Większość młodych nawet nie zastanawia się czego słucha, ważne ze promuje to jakiś arcy grypson-robixon, ba nawet nie zastanawiają się czy to muzyka. Jak ktoś jest podatny na programowanie podświadomości przez media itp. to ciężko mówić o guście, bardziej o manipulacji.

•  

@azertyazerty: co do PRO8BL3MU to się zgadzam i dodam tylko że gość w ogóle ma lekką wadę wymowy jak dla mnie. Za cholerę nie rozumiem tego fenomenu i wyprzedaży koncertów. Właśnie słucham jedynego kawałka który mi się od nich podoba Ritz Carlton. Nic więcej.

•  

@azertyazerty: i zebys wiedzial ze masz racje. Gowno jakich malo. Ale tez zeby nie byc jednostronnym ostry chociazby tez zszedl na psy

+: the4dk
    •  

@azertyazerty: z nowej fali moga ci podpasowac takie plytki: otsochodzi - slam, kuba knap - bejłocz + lece, chwila, spadam

•  

@azertyazerty ale masz problem gościu, weź idź słuchaj sobie dalej peji jak pierdoli o biedzie i nie komentuj czegoś czego nie rozumiesz XD

•  

@azertyazerty: ten cały problem to jest bożyszcze 14-16 latek z wytapetowanym ryjem, żyjących "na krawędzi" bo cztery zagro w szkole a jeszcze biba u siski ma być w weekend

•  
      zerqPROSPIELER

0

@azertyazerty: Mam tak samo, jedyny ich kawałek do tej pory słuchalny dla mnie to Ground Zero i to tylko przez pierwsze 30 sekund :D Lipa, lipa, lipa

•  

@azertyazerty Mam dokładnie takie same wrażenia.

•  

@azertyazerty: interpol, usb, dla zabawy jak Disney. Reszta do wyjebania

•  
      zerqPROSPIELER

+1

@azertyazerty: Jeszcze dodam, że ktoś w dyskusji niżej napisał coś z czym się w 100% zgadzam, że Steez się marnuje obok tego no-skilla. Jeśli bit dla Skoniecznego był od Steeza to autentycznie aż żal xd

•  

dawajta dobrych polskich raperow „nowej fali”, chetnie poslucham! Niech tylko ktos Ostrego wymieni to jebne :)
      @azertyazerty najnowsza plyta ostrego kozak :) jak za dawnych lat

•  

bity z dupy

@azertyazerty: masz chuja zamiast uszu. Pozdrawiam

•  

@azertyazerty: pro8l3m to muzyka dla dziewczyn, a czy dobra to nie mi oceniać

+: zerqPROSPIELER
    •  

@azertyazerty rzadko odpisuje, ale musiałem, przecież ta płyta to jest czyste złoto, mam 33 lata a słucham jej jak pojebany. Oskarowi brakuje flow? Właśnie jego flow jest niepowtarzalne, wydaje się takie "od niechcenia", ale jest właśnie naturalne i lekkie, poza tym on świetnie opowiada historię. Bity Steeza zresztą też są świetne

•  

@azertyazerty: przesłuchałem i faktycznie strasznie słabe, jakby seba kupił bita i dogrywał na chacie swoje przemyślenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Smjiq6968: Czy z nowej fali muszą być tylko mainstreamowe tematy podsuwane? Posłuchajcie sobie trochę ludzi z Hashashins, Seby Collinsa, zerknijcie na PALEWAVE, obadajcie Hewrę, Mobbyn... jest tego trochę.

•  

@azertyazerty: raczej o gustach się nie dyskutuje, ja sam nie myślałem sobie że dziś będę słuchać zillakami albo lil toe bo jeszcze parę lat temu taka muzyka mi się w ogóle nie podobała

•  

@azertyazerty trap to najlepsze co może byc

•  

@azertyazerty: z rapu sie wyrasta, gdyby dalej to Ci sie podobalo to wtedy mialbys problem. To jak z korwinem itd

•  

Komentarz usunięty przez autora

•  

@azertyazerty mam 34 lata i zatrzymałem się dokładnie na tym samym jeśli chodzi o szacunek do polskiego HH. Co nie zmienia faktu że zaraz siądę że słuchawkami i przeslucham tą płytę PROBLEMU. Chcę się mylić..

•  

@azertyazerty: zazwyczaj rap to prosta muzyka, tego nie połapiesz jeśli przesłuchałeś tylko jeden czy dwa kawałki.

•  

lbumy piekne jako calosc oraz z interesujacymi pojedynczymi utworami, bez przeklenstw, za to ze sprytnymi metaforami czy odniesieniami, krytyka itp

@azertyazerty: ale zaklamujesz rzeczywistosc xD zreszta Peja to patologiczny rap był, wybil sie bo inne patusy sie z nim utozsamialy, tylko ze teraz Peja z tego co wiem prowadzi w miare normalne i godne zycie a jego sluchacze wyjechali do holandii za praca xD zajebisty przekaz

dobra tylko nikt o Problemie nie bedzie pamietal za pol roku, a WWO slucham po 16 latach i mam wrazenie jakby to wczoraj nagrali

@azertyazerty: problem w tym, ze PROBL3M ma sie od paru lat swietnie i nic na razie nie wrozy im konca kariery a najnowszy kawalek wwo z tego co na szybko znalazlam na wikipedii jest sprzed prawie 10 lat i jesli mam byc szczera to mi o tym zespole przypomniales. swojego czasu byli swietni no ale to było dawno.

Gusta gustami, ale co dobre, to nie musi sie bronic. Jacy odbiorcy, taki towar.

@azertyazerty: no ale to wlasnie probl3m nie musi sie bronic xD w ogole co to za debilne porownanie, ze o PROBL3MIE NIKT nie bedzie pamietal ale o WWO TY jeden pamietasz czyli wwo jest lepsze rotfl xD > dawajta dobrych polskich raperow „nowej fali”, chetnie poslucham! Niech tylko ktos Ostrego wymieni to jebne :)

@azertyazerty: ostry akurat skonczyl sie jak dla mnie w okolicach 2012, po OCB przestalam go sluchac jak jego wszystkie kawalki zaczely sie krecic wokol tego jaki on to zajebisty nie jest bo sie martwi czy ma za co rodzine wykarmic i jakiego zajebistego to syna nie ma xD

Zeby nie bylo, ja sie wychowalam na starej szkole no ale w zyciu nie wroce do kawalkow Tedego sprzed 2010 chyba ze raz na ruski rok jakis przeboj z sentymentu. Slucham nowego Tedego bo nowy jest duzo lepszy i ciagle idzie do przodu. Problemu tez nie slucham ale slyszalam kilka utworow i mimo ze to nie moj klimat mam w sobie rigcz i umiem stwierdzic, ze OBIEKTYWNIE oni są dobrzy. Zezgredziałeś i tyle

•  

@kawalekpodlogi: lepiej czasem się zatrzymać niż potem siedzieć w rynsztoku

•  

@azertyazerty: > bez przeklenstw <
      kurła panie tez mam 29 lat, zacząłem słuchać jak miałem 11, znam wszystkie ekipy które wymieniłeś, tez ich słuchałem ale kurwa musiało mi kilka ich płyt umknąć które ty przesłucha, bo w moich przekleństw to raczej trochę było乁(⫑ᴥ⫒)ㄏ

•  

Truskulowy łeb detekted, można się rozejść XD

•  

@azertyazerty: nie będę Ci nic podsyłał bo z tego co czytam nasze gusta strasznie się różnią, więc co bym nie podesłał będziesz twierdził, że to gówno bo jest newschoolem. Poza tym mało słucham polskiego rapu, wolę amerykański. Cała konwencja polskiego rapu, kogo byś nie wymienił nigdy nie będzie w stanie równać się flow z klasykami lub nawet aktualnymi muzykami zza oceanu - taka prawda.

Po prostu niektórzy starają się wyciągnąć z muzyki coś więcej, eksperymentują, rozwijają się, nie są ograniczeni.

•  

@azertyazerty: Odpal sobie Problem - Molly albo Tiramisu

•  

Sluchalem w kolko plyt WWO, Peji, Pezet, Molesty, Eldo

@azertyazerty: No sry, ale oprócz Pezeta i momentami Eldo, to od strony tekstów i flow to bardzo przeciętnie - słuchało się tego głównie dla fajnych podkładów, a z Peji to wręcz beka, zawsze włączałem klip, gdy Dj Decks karmił kaczuszki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Rapem interesowałem się od samego początku w PL, czyli od Scyzoryka. Dużo się w rapie zmieniło przez ten czas. Ale i tak mniej, ile się zmieniło w amerykańskim, którego zupełnie nie jestem w stanie przyswoić.

Natomiast nie porównuj albumów na których się wychowałeś, do albumów, na których wychowują się teraz młodzi. Włącza ci się syndrom inżyniera Mamonia. Dla mnie np. nr jeden będzie pierwszy Kaliber albo EP Grammatika czy Molesta - Skandal albo Ewenement natomiast jest to tylko subiektywna ocena, obiektywnie to wypadają tak sobie, choć były przełomowe.

Popatrz, wpada Oskar do Sokoła i z Sokoła i robi się kawałek Pr08lema, a kawałek Molly jest już klasykiem.

źródło: youtube.com

+: AmadiS
    •  

@azertyazerty: stąd jego polularnosc - jest inny.

Czy talent ma czy nie ma ciężko określić, ale właśnie tym stylem się wybił.

Też nie rozumiem jak można tego słuchać no ale cóż.

•  

@azertyazerty: Wsadź sobie w dupę te asłuchalne truskulowe gówna. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dzięki nowej fali zacząłem w ogóle słuchać rapu, a jestem już sporo po trzydziestce. A jeśli twierdzisz, że twórczość Peji jest wartościowsza niz Problemu, to nie wiem, jak ci pomóc.

+: AmadiS
    •  

@azertyazerty Peja, HG, Pezet i teksty bez przekleństw, no na pewno. Nie siada to nie słuchasz, i tyle. Do wszystkiego można się przypierdolić na siłę ale to już inna kwestia.

•  

Kolejny post z cyklu "DLACZEGO LUDZIE LUBIĄ COŚ CZEGO JA NIE LUBIĘ, PRZESTAŃCIE"
      Beka z opa

•  

@azertyazerty: cześć

myślałeś "o tutaj wypowiem się o muzyce, bo tyle lat już żyję, tyle przesłuchałem, więc moje zdanie ma dużą wagę"

otóż nie, prawda jest taka, że po prostu chuja się znasz, a słuchanie w kółko tej samej muzyki dawno temu nie czyni z ciebie żadnego eksperta

pozdrawiam, mam nadzieję, że pomogłem

•  

@comer123: ja to wg nie wiem jak można słuchać polskiej muzyki ,to tak jak Polska kinematografia, daleko za murzynami. Jak odpalasz polski serial / film od razu wiesz,że jakość jest znikoma, najebany kamerzysta, głuchy dzwiekowiec. To samo tyczy się muzyki.

•  

@azertyazerty: z p83 jest tak, ze albo kochasz albo nienawidzisz.

•  

@azertyazerty: Tu masz najlepszy ich kawałek

źródło: youtu.be

•  

@azertyazerty KUUUURŁŁA KIEDYŚ TO BYŁ PRAWZIWY RAP O TRUDNYM ŻYCIU NA BLOKOWISKACH I O TYM ŻE PIERDOLIMY TVN... TERAZ TYLKO TE NJUSKULE I AŁTOTJUNY... O CZYM ONI RAPUJOM? RAP POWINIEN PŁYNONĆ Z SERDUSZKA

pokaż spoiler spoiler i nawet nie słucham PRO8L3MU xD ale to co wyprawia OP to klasyczny przykład zjawiska zwanego "kurłakiedyśtobyło"

•  

@azertyazerty:

Kolego, jeczysz jak stary piernik. To nie nowa szkola jest slaba, to ty masz problem. Tutaj rocznik 89 i jak dla mnie nowa szkola to zajebisty powiem swiezosci i roznorodnosci, bo ile mozna sluchac ogranych staroszkolnych klasykow.

Kiedyś były lepsze teksty? No chyba żartujesz ;)

"Miałem chwile to przyniosłem poligocen mamy.
      Kiedy szedłem po wodę, zaczął deszcz padać.
      Musiałem swoim nogom szybkie tempo nadać.
      Spotkałem jednego koleżkę, ale nie chciało mi się z nim gadać.
      Poszedłem do domu założyć coś suchego.
      Wziąć telefon zadzwonić do tego i tego.
      Pożyczyć zasilacz od Tedego.
      Chciałem zjeść obiad, ale nie było niczego.
      W szoku, w szoku pozostało tylko piętnaście minut."

•  

@azertyazerty: Z nowego rapu w starym klimacie polecam Pluto / NSH, dają radę chłopaki

+: Nolimit
    •  

@azertyazerty a trzeci wymiar i ich solowe płyty? Jak dla mnie najlepszy poziom, szkoda że przestali nagrywać.

•  

@MartwyGoryl: kurwa łbie, polecam mu cos co ma szanse sie spodobac, a hewry sluchalem jak jeszcze na chleb pep mowiles

źródło: Screenshot_20190307-130811_1_1.jpg

•  

@Smjiq6968: Nie sraj żarem Dzbanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Gniewo_: swietny pomysl zeby podawac pionierow pl rapu jako wzor lirycznosci tekstowXD

•  

@MartwyGoryl: idz dalej sobie sluchac tego twojego palewave kseroboya kasztanie X D

•  

@Smjiq6968: Weź kurwa downie ogarnij łeb :) Nie znasz mnie, nie wiesz czego słucham, ale oceniasz :D A ludziom podajesz jakichś gówno artystów z mainstremu bulwo :D Nawet mi Cię nie żal.

•  

@MartwyGoryl: hahaha dzieki ze mi poprawiles humor miernoto, juz prawie zapomnialem cudownie jak dobrze jest sie posmiac z bolu dupy groupies chujowych gimbograjkow

•  

@Smjiq6968: Przecież to Ty przytaczas gimbograjków xD Otsochodzi? Kto tego kurwa słucha bo z tego co wiem to 12latki :)

Kolejna sprawa, że ja wywodzę się zupełnie z innego nurtu muzycznego, dlatego wiem o czy kurwa mówie xD
      Większość swojego życia słuchałem Deathcore'u i Djentu (wcześniej trochę Metalcore'u i zdarzał się BDM).

Wiem czego szukać w danej muzie i co mi się podoba. I nie patrze na to przez pryzmat rapsów.

No, ale kurwa jesteś Alfą i Omegą i wiesz lepiej :)

To, że podałem Palewave nie znaczy, że go namiętnie słucham xD Kolejna sprawa jest to mniej mainstreamowe niż jakiś Kuba Knap prawda?

I kto tu jest kurwa miernotą...

•  

@azertyazerty: Obyczaj nowy album sokoła. Nie jestem@fanem rapsow, ale sokół mi podchodzi - stara szkoła

•  

@MartwyGoryl: jestes miernotą i do tego debilem, bo nie umiesz czytać ze zrozumieniem X D chuj mnie obchodzi czego sluchales nie wiem po co sie produkujesz i jeszcze bardziej osmieszasz ze sluchales bezsensowana darcia pizdyXD

•  

@azertyazerty: kurwa mam te same odczucia. Jak można się tak spuszczać nad takim gównem. Nawet jak odpaliłem sobie najnowsze młode wilki to rakłem. Dokąd ten świat zmierza.
      No ale na szczęście starzy jeszcze nagrywają, Ostry, Pezet, Sokół na nowych płytach brzmią tak samo dobrze

•  

@Smjiq6968: Co troll to koniec. To nie czytaj. Jeśli twierdzisz, że ten rodzaj muzy to bezsensowne darcie pizdy to jesteś ignorantem i jakimś kurwa dzieciakiem ;) Ile Ty masz lat? 16? 18?

•  

@azertyazerty: no to, że masz swoje gusta, to jedno, ale o tym, że problem to gówno, to chyba nikt nie będzie dyskutował Totalne gówno.

•  

Komentarz usunięty przez autora

•  

@azertyazerty: i jeszcze kurwa powiedz, ze w latach 90 w hip hopie były lepsze teksty xDDDD Pewnie kultowe płyty to kurwa sport xD

•  

@azertyazerty: KIEDYŚ TO BYŁO KURWA KWIIIII.
      Mój facet ma 30 i potrafi nadal znaleźć coś fajnego dla siebie, np. albumy Noona. No ale czego oczekuję od słuchacza Peji. XD

•  

@azertyazerty: Śmiali się z Żuroma, a sami słuchają teraz tego PRO8l3M. Mega gówno

•  

@azertyazerty: ale komu Ty to próbujesz wytłumaczyć, skoro pokolenie słuchające tego gówna rodziło się, kiedy Ty słuchałeś ekip, które jeszcze potrafiły śpiewać bez autotuna. Stary ludzie z 2001 maja po 18 lat i to już niestety przepaść międzypokoleniowa - jestem starszy od Ciebie o 6 lat i nawet nie wdaje się z nimi w takie dyskusje. Nie wytłumaczysz, tak jak tobie rodzice nie potrafili...

•  

@Twinkle: myślałem, ze jesteś trochę mądrzejsza żeby nie używać najgłupszego sformułowania, jakie powstało ostatnimi laty w tym spierdolonym miejscu internetu. Równie dobrze mogę powiedzieć: „teraz to jest kurwaaaa, kwiiiii... kiedyś nie było!!!”. Ja pierdole jakie to głupie :/

Ja mam 35 lat i serio jak kurwa słyszę autotune w 95% kawałków nowych wykonawców to mi uszy wykręca. Lubię palucha, ma niby fajny kawałek Ładni smutni ludzie - lubię go posłuchać, ale jak wchodzi refren to kurwa muszę przycisnąć, bo mi uszy krwawią! Zabson to chyba jak na żywo gra to ludzie nie wiedza, kto to, bo wszystko autotune. Za to np. Kartkyego uwielbiam każda płytę od shadowplay. Dlatego rozumiem, co autor miał na mysli z PROBL3M, ktory również uważam za przereklamowany i nie rozumiem zachwytu nad nimi.

A co do noona, to przecież on nagrywał z pezetem 20l temu już, wiec nie jest to typek z nowej szkoły rapu.

•  

@chozi: oj chłopie xD

ale komu Ty to próbujesz wytłumaczyć, skoro pokolenie słuchające tego gówna
      no i to jest typowe januszowe gadanie, każde pokolenie januszy nazywa muzykę młodego pokolenia gównem

potrafiły śpiewać bez autotuna.
      dzisiaj też potrafią, każdy raper, który używa autotune potrafi nawijać i ma też kawałki bez autotune. To nie jest żadna kwestia umiejętności w rapie, tylko zabiegu stylistycznego, kiedy się w końcu tego dziadki nauczą? Są setki przykładów jak raper używający autotune potrafi świetnie nawinąć bez albo jak piosenkarze pokroju Paula McCartneya go używają a dziadki ciągle dorabiają do tego jakieś teorie z dupy, że nie potrafią bez xD

Nie wytłumaczysz, tak jak tobie rodzice nie potrafili...
      ale co ty chcesz tłumaczyć, przecież widać że nie masz pojęcia o czym mówisz i wszystko to co piszesz oraz to co pisze OP podyktowane jest tym kiedyśtobyłoizmem. Z tym, że OP to na 99% troll a ty piszesz na poważnie bo każdy kto nie jest kompletnie zaślepiony widzi, że jak typ pisze że kiedyś w rapie nie było przekleństw i wymienia takich ludzi jak peja to od razu wyczuwa sarkazm.

Równie dobrze mogę powiedzieć: „teraz to jest kurwaaaa, kwiiiii... kiedyś nie było!!!”. Ja pierdole jakie to głupie :/
      ale nikt nie mówi, że teraz jest lepiej, teraz to jest muzyka, młodzi ludzie nie wpierdalają się dziadkom pod posty i nie piszą, że teraz lepsze a na pewno nie w takiej skali, jeśli już to znajdziesz tam jakieś wyjątkowe płatki śniegu, które piszą że mają 14 lat i lubią jakieś stare gówno i myślą że są przez to wyjątkowe

Ja mam 35 lat i serio jak kurwa słyszę autotune w 95% kawałków nowych wykonawców to mi uszy wykręca.
      uuu a kiedyś ludzi wykręcało jak słyszeli gitary elektryczne, straszne naprawdę, zresztą już pisałem wyżej, nie potraficie ogarnąć że komuś się to podoba jak to brzmi i teorie z dupy dorabiacie.

Lubię palucha, ma niby fajny kawałek Ładni smutni ludzie - lubię go posłuchać
      no super, jesteś taki dorosły a lubisz tak populistyczne i mierne kawałki jak ten. O ludzie patrzą w telefony ale ambitne jak on dostrzegł ten problem, niesamowite, młodzi nie zrozumieją kwi.

Zabson to chyba jak na żywo gra to ludzie nie wiedza, kto to, bo wszystko autotune.
      i znowu wszystko ten autotune, czarny koń na którego zrzuca się cały mentalny beton i nieumiejętność zrozumienia ewolucji muzyki. A tak na marginesie Żabson normalnie ma tracki bez autotune, ale kto by się w ogóle przejmował riszerczem w interneciem i sprawdzeniem, że bez też potrafi nawijać, lepiej pierdolić że oooo bez autotune śpiewać nie umiejo.
      Jeszcze najlepsze, że wy kurwa każdy syntezator talkboxa czy vocodery czy jakikolwiek efekt nałożony na wokal nazywacie autotunem, podczas gdy ten najbardziej przesterowane wersy działają na takiej samej zasadzie jak giatry elektryczne a tacy ludzie jak Stevie Wonder już 50 lat temu używali talkboxa do uzyskania podobnego efektu dźwiękowego, 50 lat i nadal się kurwa nie nauczyliście że ludziom mogą się podobać inne dźwięki niż wam.
      https://www.youtube.com/watch?v=PnR19INlXV8

•  

@ShadyTalezz: ale ja nie mam zamiaru z tobą dyskutować. Jak już pisałem wcześniej nie wytłumaczę ci, a ty nie wytłumaczysz mi. Wiec daruj sobie to spuszczanie się i osobiste wycieczki w moja stronę. Skup się tez bardziej na tym żeby twoja pisemna dyskusja z kimś była bardziej czytelna, bo chyba na polskim przespałeś większość czasu chłopcze.

•  

@4kroki: uwazaj bo dupa cie zapiekla a jeszcze troche i peknie ;)

•  

@chozi: no ja wiem, że nie masz zamiaru dyskutować bo nie potrafiłbyś znaleźć żadnych sensownych argumentów ani trzeźwo ocenić sytuacji, jedyne co zostaje to rzucenie tej paplaniny którą się popisałeś w eter i wmawianie sobie, że młodym nie wytłumaczysz mimo, że większość rzeczy, które wypisujecie można obalić po 5 sekundach szukania - tak jak to o tym, że kiedyś w rapie rzekomo nie było bluzgów jak to op napisał o o czym już wspomniałem. No ale jak się nie sensownych ma argumentów ani racji to rzeczywiście się nie wytłumaczy, a czepianie się personalnych wycieczek po czym czepianie się mnie o jakąś czytelność to już w ogóle wyżyny hipokryzji tak samo jak twoje spojrzenie na współczesny hip-hop

•  

@azertyazerty: mnie nic nie piecze. Prędzej ciebie skoro takie płaczliwe posty piszesz xD

A Steez jest obecnie jednym z najlepszych producentów w Polsce.

Pokaż mi kto inny tak potrafi oddać klimat Blade Runnera https://youtu.be/xOgJCtC9R4w
      Albo klimat lat 90 https://youtu.be/LbByBWDvHOA

•  

@chozi: I jeszcze najlepsze jest to, że nawet ci artyści, których wymieniacie wśród tych "dobrych raperów, nie to co teraz" tacy jak Pezet, Eldo czy Peja sami propsują ekipy pokroju problemu i wielu nowych graczy i autotune a wy nadal tkwicie w tych intelektualnych kajdanach i skomlecie bo zostaliście z tyłu nawet za waszymi idolami.

•  

@ShadyTalezz: xD weź coś na uspokojenie kolego, bo ci żyłka pęknie. Ja rozumiem, ze dla ciebie to cały świat, ale zluzuj trochę portki, bo szkoda życia xD odpisałem komus pare slow na temat swojego punktu widzenia w przerwie w pracy, a ty się wściekasz jakbym ci jechał po rodzinie. Daj pokój xD

•  

@chozi: tak było, bigosu nie nadążam mieszać

•  

Witam ponownie! Widze, ze wielu osobom dupa pekla az zahuczalo, ale to nie o to chodzi.

Jak wspomnialem wyzej, obecnie nie slucham rapu, calkiem mnie to nie interesuje oraz sadze, ze to muzyka dla glupich bogatych gnojow :) Ktos wspomnial, ze z rapu sie wyrasta, w pelni sie zgadzam. Zauwazylem wiele komentarzy i podniecania sie tutaj w/w grupa, wiec postanowilem posluchac ze zwyklej ciekawosci. Absolutnie nie po to aby komus ublizac :)

Naszla mnie mysl - jaki jest poziom polskiego rapu, skoro po przesluchaniu wszystkich kawalkow tej "popularnej" grupy, pozostaje tylko niesmak, a wrecz niechec bo moje uszy cierpialy. Uwazam, ze to jes najzwyczajniej slabe, jedynie dobrze wypromowane i wylansowane :)

Porownuje to oczywiscie do grupy ktorych sluchalem kiedys, non stop.

Wnioskujac, jesli Problem jest popularny i wedlug wiekszosci dobry, to jaki poziom reprezentuja inni pseudowykonawcy oraz jaki jest poziom rapu w Bolsce ogolnie.

Ten kto napisal,ze trap jest spoko niech sie leczy.

Na koniec, przeczytalem jeden post kogos kto napisal o roznicy pokolen. @chozi: Masz 100% racji. Nikt mlody nie bedzie sluchal muzyki od korzeni tylko tego co inni na Spotify.

Macie racje z przeklenstwami, troche polecialem bo faktycznie Peja i reszta ciagle przeklinali, chociaz wydawalo sie to mniej drastyczne, na sile i naturalne :)

To nie jest zarzudka :)

@kawalekpodlogi: Zadna kwestia gustu. Sa rzeczy obiektywnie slabe, sa tez dobre. Jak ktos wyzej wspomnial, jesli nie znasz dobrych rapow, metalu, obrazow itp. czyli podstawy i klasyki, niigdy nie zauwazysz dobrej jakosci.

@Gary91: zgadzam sie, tu nie chodzi juz o jakosc, tylko wzajemne nakrecanie sie i zarabianie kasy.

@Smjiq6968: Dzieki za plytki, poslucham w pracy!
      @BattlefieldCounterstrike: Popatrze plyte Sokola
      @TYLKO_JEDEN_WPIS: Przesluchalem wszystko kilka razy
      @ShadyTalezz: tez nie bede z Toba dyskutowac co do autotune.

•  

@azertyazerty oprzytomnij jestes zdziadzialym trzydziestokilkulatkiem Co MA jakis bol dupy I nie rozumie postepu do tego chce narzucac swoje wyimaginoeane zdanie innym. Calm down bro

•  

@kawalekpodlogi: chyba regresu nie postepu. Moze zacznij sie jarac jeszcze Post Malone tak jak w Stanach prawie sie nie zesraja :)

•  

@azertyazerty zrozum ze muzyka to rzecz gustu jak I uroda kobiet. To ze tobie cos nie podchodzo nie oznacza ze jest zle. I nigdzie nie napisalem ze sie jaram problemem

•  

@azertyazerty: okej myślałem że to prowo a ty tak na poważnie, jeszcze lepiej xD

Jak wspomnialem wyzej, obecnie nie slucham rapu, calkiem mnie to nie interesuje oraz sadze, ze to muzyka dla glupich bogatych gnojow :)
      no tak bo dobra muzyka to tylko taka dla biednych ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ktos wspomnial, ze z rapu sie wyrasta, w pelni sie zgadzam.
      to że tobie się znudził nie znaczy, że każdy z niego wyrasta albo to powszechne zjawisko.

Naszla mnie mysl - jaki jest poziom polskiego rapu, skoro po przesluchaniu wszystkich kawalkow tej "popularnej"
      i na co ten cudzysłów przy popularnej?

pozostaje tylko niesmak
      ojej

a wrecz niechec bo moje uszy cierpialy.
      znowu rzeczowo xD

Uwazam, ze to jes najzwyczajniej slabe
      ale nie jesteś wyrocznią ok, ludziom się podoba i tyle

jedynie dobrze wypromowane i wylansowane :)
      tak można o każdej popularnej muzyce powiedzieć i jak to ma ktoś obalić? Znowu pusty frazes

Porownuje to oczywiscie do grupy ktorych sluchalem kiedys, non stop.
      typie wymieniasz takich ludzi jak Molesta albo Peja i piszesz, że oni to mieli flow weź się nie ośmieszaj już coś. Nie ma nic złęgo w tym, że ci się coś nie podoba, złe jest to że piszesz że to jest jakieś obiektywnie słabe ale że to pseudowykonawcy i dorabiasz do tego jakieś tezy wyssane z palca.

Zadna kwestia gustu. Sa rzeczy obiektywnie slabe, sa tez dobre.
      xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
      i jak mierzysz obiektywnie co jest dobre a co słabe? Jak oceniasz obiektywnie bity albo teksty? Co jest obiektywnie słabego w bitach problemu na przykład? Bo że flow oskara kwadratowe to się zgadzam - dokładnie tak samo jak tych wykonawców, których wymieniłeś.

Jak ktos wyzej wspomnial, jesli nie znasz dobrych rapow, metalu, obrazow itp. czyli podstawy i klasyki, niigdy nie zauwazysz dobrej jakosci.
      ja się nie będę z tobą licytował ile razy ja mam większą wiedzę o klasyce rapu niż ty ale podam przykład sokoła czy pezeta, którzy problemem współpracują i ich mocno propsują, oni też nie mają podstaw czy po prostu ty jesteś zaślepiony i nie potrafisz ich docenić bo januszostwo ci się włączyło? Czy może się lepiej od nich znasz? Jak to jest?

tez nie bede z Toba dyskutowac co do autotune.
      Nie ma o czym, już wyjaśniłem

•  

Jak bardzo moglem zdziwic sie gdy puscilem pierwszy utwor, potem losowo nastepny, o kvrwa mac, wylaczylem od razu.

> Przesluchalem wszystko kilka razy

@azertyazerty: xD

•  

@azertyazerty: mam 31 lat i dokładnie tak samo i na te taka hemingłeje i pr0blemy mam odruch wymiotny, ale przyjmuję do wiadomości że dorosłem i się nie znam

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Rozpierdala mnie to że foodtruck to w zamyśle tanie żarcie serwowane za grosze bo nie masz lokalu, kelnera i zastawy tylko kupujesz za drobne i wpierdalasz na chodniku a w naszym kraju jest to tak celebrowane i trendy że hamburger w papierku w takiej ciężarowce kosztuje wiecej niż w knajpie xD

pokaż spoiler Wklejam raz jeszcze i słucham państwa bo rok temu wywołałem burzę nawet na kulinarnych fanpejdżach na fb xD

#jedzenie #takaprawda #polska #foodtruck
    pokaż całość

odpowiedzi (173)

Chciałbym z wami zagrać w #graotron #got

1. Joffrey Baratheon - otruto cię, usuwasz konto
    2. Jon Snow / Aegon Targaryen - musisz zmartwychwstać, wrzucasz pastę o serwerowni
    3. Jaimie Lannister - masz jedną rękę, dziś nie bijesz konia ( ͡° ʖ̯ ͡°)
    5. Ned Stark - ścięto ci głowę, usuwasz konto
    5. Podrick Payne - idziesz na roxe śpiewasz lasce dostajesz pieniądze profit ( ͡º ͜ʖ͡º)
    6. Daenerys z rodu Targaryen, Pierwsza Tego Imienia Daenerys Zrodzona w Burzy Dany Niespalona Wyzwolicielka z Okowów Matka smoków Mhysa Królowa zza morza Srebrna Królowa Smocza Królowa - jesteś #p0lka wszystko ci się należy, idziesz do biedronki kupujesz kilogram cebuli negocjujesz cenę
    7. Tyrion Lannister - upijasz się tanim winem
    8. Aria Stark - i tak jesteś nikim
    9. Ciepła bułka - jesz dziś pączka
    0. Nocny Król - Aby się przemienić musisz nadziać się na black dragon dildo (。◕‿‿◕。)
    pokaż całość

odpowiedzi (37)

#logikarozowychpaskow #cotusieodpierdala #pytanienasniadanie

Mikrozdrada - co jest zdradą, a co jeszcze nie?

odpowiedzi (41)