Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #samochody #kiciochpyta
Mirki i może mirabelki mam pytanie. Mam dwa auta -
- Opel Insignia 2013 po lifcie 2.0 CDTI 140 KM
- Chevrolet Captiva 2015 2.0D 160 KM - tym jeździ żona
No i myśleliśmy nad ty żeby je sprzedać - bo w sumie stwierdziliśmy, że 2 duże auta się w ogóle nam nie przydają, w dodatku problem z parkowaniem itp. Do tego te auta nie są jakieś tanie w utrzymaniu i super niezawodne.
No i stwierdziłem, że jak je sprzedam to chciał bym kupić:
Sobie - VOLVO S40 rocznik 2008 - 2010 - i tu proszę o poradę jaki silnik wybrać (zawsze jeździłem dieslem - i nie narzekam) tak żeby przyzwoicie palił, myślałem o benzynie z gazem - ale żeby wyciągnął te 160 na autostradzie i nie rozpędzał się do takiej prędkości 5 minut i przy tym warczał jak silniki rakiety wystrzelonej na MARS
- a żonie chciałem kupić - i tu liczę na propozycję - może was nakieruje
myślałem o:
- FIAT 500L
- SKODA FABIA
ale kompletnie nie wiem w jakim silniku i specyfikacji to wybrać. Tak żeby coś ciekawie wyglądało (jak dla kobiety) i też było w miarę zrywne przy wyprzedzaniu.
Budżet: na swoje chciałem przeznaczyć do 25 tys a na żony do 35.
  • 25
@Harmideron: bo przypuszczam, że takim volvo pojeżdżę spokojnie jeszcze co najmniej 5 lat - a tą insignią to wątpię - zresztą auto mnie kosztowało 70 tysięcy - a tak jak teraz się zastanowię to zachowuje się jak chiński plastik, do tego blacha w oplu jest taka ciulowa, że głowa mała jak zobaczyłem na żywo i pomacałem to volvo to bez porównania. Nigdy w życiu drugi raz bym nie kupił insigni -
@mamobendepierogiem: ja pi3rdole ale ty jesteś mądry.. po prostu stwierdziłem, że po ch0j mi insygnia za 70 tysięcy, która ma taką blachę, że przy wjechaniu w słupek na chodniku, przeciął bym auto na pół - i po co mi auto żeby wyglądało które nie jest w ogóle warte swojej ceny.
@samuraj24: Volvo bym sobie darował, debiutowało w 2004r. więc będzie już czuć że to starsza konstrukcja, do tego samochód jest na płycie Focusa czyli będzie ciasny.
Zobacz sobie: Alfa Giulietta, Citroen DS5, Honda Civic..

500L oprócz tego że jest trochę pokraczny może być ok, skupiłbym się na wersji 1.4, najlepiej turbo, Citroen C4 picasso może być też ciekawy jeżeli potrzebujecie więcej przestrzeni

Auta z grupy VAG z tych roczników miały beznadziejne
@samuraj24: ja jeżdżę Insignią 2010 od dwóch miesięcy i szczerze mówiąc pierwszy zachwyt przeszedł i... mimo że wszystko działa jak trzeba to czekam do lipca i sprzedaję. Wymieniam na Peguota 508 w benzynie :) Popatrz sobie na coś z francuzów właśnie.