•  

#bieganie #decathlon #ultramaraton #biegigorskie #biegiultra

Nie wiem czy to nie slowpoke, ale dzis na maila wskoczyla mi oferta decathlonu na plecak. I widze ze pojawily sie nowe i bardzo ciekawe modele plecakow i kamizelek biegowych.
    Troche to salomon wannabe, ale zaczynaja ich produkty wygladac co raz bardziej pro.

Plecak 15L - 200zl:
    https://www.decathlon.pl/plecak-ultra-trail-15-l-id_8488290.html

Plecak 10L - 130zl:
    https://www.decathlon.pl/plecak-do-biegania-10-l-id_8488292.html

Plecak 5L - 80zl:
    https://www.decathlon.pl/plecak-do-biegania-5-l-id_8488291.html

Pas 2x 0,5L - 80zl:
    https://www.decathlon.pl/pas-trail-2-x-500-ml-id_8526185.html

Calosc kolekcji trail jako oddzielna kategoria dla decathlonu ¯\_(ツ)_/¯

https://www.decathlon.pl/C-1050920-trail

Jak dla mnie najciekawszy jest plecak 5L, bo jest to bardziej kamizelka biegowa, w ktora szpeju na dlugie ultra i tak napakujemy. Dodatkowo 1L buklak w zestawie i miejsca na 2 soft flaski 0,5L, co daje wystarczajaca ilosc wody na prawie wszystkie biegi ultra w PL.

źródło: decathlon.pl

•  

@PurpleHaze: O kurła, przecież to niemal jak Salomon Adv Skin :)

Mam zeszłorocznego Kalenji Trail 10l i sobię bardzo chwalę. Gdybym potrzebował, to pewnie bym wziął i ten nowszy model. Tak samo spodenki, które w sumie są co najmniej 'mocno inspirowane' Salomonem.

•  

@PurpleHaze: @landu: Ja właśnie kupiłem ten 10L + soft flaski 250ml. Moim zdaniem, za te pieniądze plecak jest mega!

•  

@landu: @PurpleHaze mam spodenki exo pro salomona czyli 2 model od góry i są wg mnie gorsze, niż Kalenji. Zrobiłem w nich chyba z 8-10 różnych ultra.

Do tej kamizelki 5l mnie wchodzi zestaw na długie wybieganie po Tatrach: 2 softflaski i 1.5 litra w bukłaku, 2 batony, 2 żele, 2 kanapki, 2 banany, rękawki/nogawki, buff, rękawiczki, kurtka, NRC, czołówka i portfel.

No i co fajne - że je poprawiają z roku na rok; kamizelka z 1 roku produkcji miała parę wad (badziewne paski, brak rzepów w kieszeniach) - to wszystko poprawili. Przydałby się tylko jeszcze jakiś fajny patent na noszenie kijów (mnie bardziej pasuje jednak ten z Salomona z kijami po skosie plecaka)

Bardzo fajna jest też ich koszulka trailowa - też mogę polecić. A -ten pas do biegania jest trochę dziwny, bo te kieszenie na bidony mają usztywnienia (a ja po Grivelu jestem uprzedzony do tego) - ale z 2 strony na biegi, gdzie nie trzeba dużo wyposażenia obowiązkowego, a bufety są tak do 3h - powinno spokojnie wystarczyć.

•  

@mucher: O i koszulka! Fantastycznie oddycha! Jedyne do czego nie umiem się przekonać od nich, to buty i skarpety (ale tylko trail, bo szosa dają radę).

•  

@mucher: A, no i 130 gram - tyle waży kamizelka - to chyba nie do pobicia jest. I przy tym jest megastabilna, na technicznych zbiegach w Tatrach itp. trzyma się jak przyklejona.

•  

@landu: Pewnie dlatego, że mają kilka półek cenowych - te tańsze to faktycznie badziew, ale górne półki super. Zresztą ja miałem plecaki biegowe Marmota, Grivela, Mountain Hardwear - jedynie MH był porównywalny z Kalenji; fenomenu popularności Grivela nie rozumiem bo jeset ciężki, drogi i mało funkcjonalny (nie da się w niego wsadzić większych rzeczy, czy spakować bananów tak, żeby były pod ręka).

Szkoda tylko, że często za bardzo eksponują własny branding - w rzeczach biegowych może nie aż tak mocno, ale rowerowe kolekcje są super, tylko to wielkie BTWIN na pół pleców... A szkoda, bo np. te btwin 900 jest naprawdę świetnie wykonana.

+: landu
    •  

@mucher: grivel jest popularny bo swego czasu byla grupa zakupowa na FB i goscie ogarneli tam biznes, brali bezposrednio wieksze ilosci od dystrybutora i sprzedawali najpierw na FB za niewielka (w porownaniu do salomona) kase. A decathlon mial wtedy bide jeszcze w ofercie, bodajze jeden plecak sensowniejszy plecak i to pod marka quechua "Sac à dos Extend 0-10L"

Sam kupilem tego grivela i po kilku testowych biegach pogonilem w cholere, byl dosc sztywny, ze strasznie grubego materialu, w dodatku te usztywnienia na paskach pod typowe plastikowe bidony. No i system regulacji - mi on mocno krwi napsul.

I o ktorym plecaku piszesz, tym 5L z linka? A wleza tam flaski na przod, bo te kieszonki cos male wygladaja? Musialbym obmacac w sklepie co i jak.

•  

@PurpleHaze: Aaaaa - jest jeszcze jeden model plecaka, a właściwie kamizelki - mówię o tym poniżej. Jak widać - wchodzą - ja mam Salomona i Hydrapaka, wchodzą jedne i drugie (bo np. do Grivela flaski Salomona nie pasowaly). W przypadku Hydrapaka jest ciasno, ale za to pod spód wchodzi jeszcze po żelu. No i te kieszenie dolne są bezdenne - wchodzi tam mnóstwo rzeczy. Ja polecałbym razej właśnie tą kamizelkę, niż plecak 5l.

https://www.decathlon.pl/kamizelka-5l-na-softflaski-id_8489223.html

Grivela też miałem z tej grupy, no ale ich popularność długo się utrzymywała mimo tych wad. Fakt faktem, te 3-4 lata temu wyboru zbytnio nie było.

•  

@mucher: a te kamizele to ja mam i bardzo sobie chwale, tylko flaski 0,5L wlasnie mi za gleboko wchodza, a debil nie pomyslalem zeby na spod cos upchac ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Gorące dyskusje ostatnie 12h

no to kolejne ROZDAJO ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    Zapraszam do wzięcia udziału w #rozdajo w którym do wygrania są dwa vouchery na bilety do Multikina, na miejsca VIP i Super VIP. 

W czwartek zrobiłem identyczne, mirkowi @Niepiotr już kupiłem bilety i odebrał

Warunki:
    1. zaplusuj wpis
    2. przeczytaj cały wpis

Skąd mam na to pięniądze? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zarejestrowałem się w usłudze Monese dostałem 75 zł za to (15 funtów) ( ͡€ ͜ʖ ͡€)

Wy tez możecie te pieniądze uzyskać i sobie nawet wypłacić w bankomacie, przez Prywatną Wiadomość podam kod, który podaje się przy rejestracji. 

Poniżej instrukcja:

Monese (konkurencja Revoluta) daje za założenie bezpłatnego konta 15 funtów. Zalet jest wiele do poczytania na ich stronie ale największa jest taka, że otrzymujemy darmową kartę no i te pieniądze jako bonus za rejestrację.

Kolejność jest taka:
    1. Rejestracja konta, podanie adresu gdzie maja przysłać kartę (mi przysłali po niecałych dwóch dniach, pomimo, że szacowany to był prawie 2tygodnie).
    Ważne by wybrać, że chcesz mieć konto w funtach (jest do wyboru też w euro) ale wtedy dostaniesz 15 euro, zamiast 15 funtów, a wiadomo, w funtach wyjdzie więcej bonusu :)
    ważne by podczas rejestracji podać kod który podam przez prywatną wiadomość by nie łamać regulaminu
    2. Aktywacja karty i zasilenie (ja to zrobiłem Revolutem)

3. Kupienie sobie coś np. batonika w sklepie płacąc kartą Monese
    4. Wpada bonus 15 funtów.

To specjalna promocja okresowa by przyciągnąć nowych użytkowników, do końca maja trzeba tylko zarejestrować konto i spokojnie czekać na kartę i dostaniecie 15 funtów (specjalnie ich zapytałem ;-)

PS Obserwowanie mnie podawja szanse na wygraną (fajna opcja na mirkolos :P)

Aplikacje: Monese: Google Play | Monese AppStore

---
    PS Na mój tag #kodyodlubiekiedy wrzucam kody do różnych usług, jesli macie chęć to dołączcie do 700 mirków którzy obserwują :) 
    lub zapiszcie się na listę kodypromocyjne to będziesz wołany jako pierwszy do każdego fajnego kodu. 

#film #kino
    pokaż całość

odpowiedzi (23)

Eoeoeo

odpowiedzi (28)

Mireczki, ważny komunikat.
    Ponieważ istnieje zajebiscie duża szansa, że nie usłyszysz tego od osób, od których powinieneś to usłyszeć, to ja Ci to powiem:
    Dobrze sobie radzisz. Najlepiej jak potrafisz. Jesteś ważny. Dobrze wyglądasz.
    Jesteś znaczący i zasługujesz na więcej.

A kto uważa inaczej niech spierdala.

#czujedobrzeczlowiek

odpowiedzi (63)