Wpis z mikrobloga

Muszę wam coś ważnego powiedzieć. Pewnie nie będziecie chcieli mi uwierzyć, tak samo jak ja nie chciałem w to uwierzyć na początku. Otóż PewDiePie nie istnieje. To nie jest żaden troll czy #!$%@? pasta - Pewds na prawdę nie istnieje. Zmyśliliśmy go sobie. Powiecie mi: jak to możliwe, przecież nagrał tyle filmów, ma konto na twitterze, dziewczynę Marzie, media o nim pisały, miał liczne za sobą akcje charytatywne, akcje z paleniem Ż*dów czy n*gger, dlaczego miałby nie istnieć? Pewds jest zbiorową halucynacją, eksperymentem z pogranicza psychologii, nauki i okultyzmu. Dostrzegają go tylko ludzie, którzy mają ze sobą coś wspólnego. A co my mamy wspólnego? Wiek? Mania wodzowska? Walka z mainstreamem czy z systemem? Główny katalizator nie jest do końca znany. W każdym razie - jesteśmy w stanie kumulować te negatywne cechy i wyświetlać je w postaci różnych projekcji. Jedną z takich projekcji jest właśnie Felix. Dowodem na to jest sam jego wygląd. Felix po prostu istniał tak długo jak istniały trendy vel Minecraft czy Black Ops. Istniał też tak długo jak istnieją bojownicy o wolne media i wolny od komercji kontent w sieci. Jest zawieszony w próżni czasowej, nie starzeje się (inb4 broda, która też jest obrazem dojrzałości i wrażliwości na problem jaka reprezentuje dziewięcioletnia widownia), ciągle ma tę samą pracę, ten sam poziom śmierci w grach (czyt. 0). Pomimo tego ciągle zachowuje się jak byt człowieczy, ubogi, prosty - ale jednak. Jego życie jest kształtowane przez porażki i sukcesy wszystkich jego dziewięcioletnich fanów na świecie. Udało ci się trafić trójkę w lotto? Świetnie - Felix właśnie zdobył deal ze stroną z grami hentai. Straciłeś pracę i toniesz w długach? Felix dostał kolejnego strika. Kopnąłeś małym palcem od stopy w drzwi? Felix dostał nakaz eksmisji. Mógłbym tak wymieniać w nieskończoność. Byt Felixa Kjellberga jest mocno ograniczony i prawie całkowicie zależny od nas. To doprawdy dziwaczny fenomen, nie dający się wytłumaczyć na żadnej płaszczyźnie fizycznej lub też metafizycznej jakim jest walka z wyrośniętym z podziemi hinduskim labelem symbolizującym komercje internetu. Zdrowi ludzie nie widzą PewDiePie. To znaczy - widzą go bardzo niedokładnie oraz nie traktują jak człowieka. Istnieje w ich umysłach jako rozmazany byt wtapiający się w tło tuby. Wiedzą, że ktoś tam jest jednak siła przebicia tego bytu nie jest w stanie trafić do ich świadomości. I kiedy ostatni dziewięciolatek na świecie dorośnie, PewDiePie zniknie ze wszelkich fotografii i już nikt nie będzie o nim pamiętał.
#pasta #pewdiepie
Pobierz
źródło: comment_138ElnnG9SUnXv0YS9nuxnMETpZQW3PB.jpg
  • 3