•  

#linux #linuxmint

Postawiłem sobie na kompie na próbę linuxa, wybór padł na minta. Czy jest w tym systemie (albo przeglądarce firefox) jakieś mapowanie gestów myszką? Co chwile mam tak, że przełączając karty wyciągam sobie ją i otwieram w nowym oknie albo przeciągam przyciski po ekranie - tak jakbym trzymał wciśnięty przycisk myszy. Dzieje się to na dwóch myszkach (z czego jedna jest na pewno sprawna, na drugim kompie nie ma problemu) więc nie jest to zacinający się przycisk

•  

Czy jest w tym systemie (albo przeglądarce firefox) jakieś mapowanie gestów myszką

@HIGH_BEAM: Tak, easystroke:

pokaż spoiler tylko musisz sobie wszystko sam zmapować.

źródło: youtube.com

•  

@Kryspin013: ale chodzi o to, czy jest coś takiego domyślnie włączonego, bo ja nic nie ustawiałem. Czysty mint, i tylko sobie przeglądarkę odpaliłem i się wkurwiam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@HIGH_BEAM: A soory, sprawdzałeś na czystym profilu przeglądarki? Od biedy możesz soboe podejrzeć np poleceniem xev czy jakiś klasisz nie jest wciśnięty na stałe.

•  

@Kryspin013: mam tylko czysty profil startowy, nie instalowałem ani nie konfigurowałem absolutnie nic poza adblockiem. Sprawdzę tego xev

•  

@HIGH_BEAM: Żeby użycie xev miało sens. Uruchom terminal w osobnym oknie wpisz xev.

Ale w sumie tak pomyślałem, że nie wiem czy xev w ogóle coś powie jak jakiś button jest wciśnięty bo on chyba rejestruje tylko chyba zmianę stanu przycisków.

•  

@Kryspin013: tylko to się dzieje sporadycznie, raz na czas po kliknięciu czegoś i ruszeniu myszki przeciągam obiekt. Nie jest to na stałe. Stąd pomyślałem, że może linux ma jakieś wbudowane mapowanie efektu przytrzymania przycisku myszy i dlatego tak się dzieje

•  

@HIGH_BEAM: Właśnie całość brzmi jakby ci się jakiś klawisz zacinał. Ewentualnie jakby ci kontakt w myszce nie działał. W sensie jak przytrzymujesz LPM to tak jakby myszka ci sama puszczała przycisk. Jakie środowisko graficzne?

Mój znajomy jeszcze miał takiego buga przy tych myszkach gamingowych ale z jakiegoś powodu to tylko w chrome działało. Jak klikał ppm to e chrome musiał kliknąć dwa razy, żeby się menu otworzyło. W innych oknach i przeglądarkach nie. LPM też się jakoś dziwnie zachowywał pod chrome.

•  

@Kryspin013: sama mysz okej, bo wziąłem z drugiego kompa gdzie na win 10 działa poprawnie. Środowisko cynamon :D