Wpis z mikrobloga

Prosto z pola... Ikona z św. Mikołajem Możajskim z XIX wieku, Carska Rosja.
Obiecana wczoraj wam ikona została znaleziona osobiście w trakcie legalnych poszukiwań wykrywaczem na Śląsku i przekazana do Muzeum Dewocjonaliów

Chcesz być na bieżąco? #zwiadowcahistorii - tag z moimi najciekawszymi znaleziskami! Zapisz się też do mikrolisty zwiadowcahistorii lub zaplusuj ten komentarz, bym zawołał Cię do najlepszych znalezisk!

#wykrywaczmetalu #poszukiwacze #archeologia #religia #ciekawostki
Pobierz Zwiadowca_Historii - Prosto z pola... Ikona z św. Mikołajem Możajskim z XIX wieku, Ca...
źródło: comment_NmCF18HkiLW8YmIhLHVMRdgLwYRlWl27.jpg
  • 30
@kulpiotr: O nagrody wnioskuje się do ministra i on decyduje czy ją dostaniesz i w jakiej formie. Np. za zgłoszone pod Krakowem stanowisko archeologiczne z cmentarzyskiem słowiańskim z XI wieku i osadą, które nie ma po 5 latach badania nawet granicy w żadnym kierunku świata... do dziś czekam na zwykły dyplom o który prosiłem bo zaznaczyłem że nie chcę kasy. Za przekazanie tej ikony dostałem dyplomik i to dla mnie wystarczająca
Pobierz Zwiadowca_Historii - @kulpiotr: O nagrody wnioskuje się do ministra i on decyduje czy...
źródło: comment_t9O7MxdBoxmhwH4ZeNzXajJRJ8wQav9F.jpg
@skizo: Nie mogą, działają tylko na zasadzie domniemania popełnienia przestępstwa, równie dobrze mogli by posiadaczom noży przeszukiwać domu bo mogli by kogoś nimi zabić. Wykrywacz głównie wykorzystuje w pracy sapera, posiadam też aktualne uprawnienia na nadzory saperskie i możliwość kupowania hurtowych ilości MW do celów oczyszczania terenów. Więc uwierz mi że jakoś się nie boje? [; Jestem też członkiem Stowarzyszenia Historyczno-eksploracyjnego i od wielu lat współpracuje z naukowcami. Posiadam też pozwolenia
@skizo: Masz czas to weź idź po chłopach/znajomych z polami i załatw sobie zgody na papierze i wyślij wniosek do WKZ. Chore prawo jest bo jest ale nie ma co całkowicie rezygnować z pasji, do tego jest sporo zlotów po całym kraju gdzie są organizowane legalne poszukiwania... możesz dołączyć do lokalnego stowarzyszenia - opcji jest dużo.