Wpis z mikrobloga

via Android
  • 0
@Dumpster Co cię tak bawi? Rozumiem że inni mają żreć gruz żeby kasta nauczycielska znowu dostała ekstra kasę?

Nauczyciele nie są ważniejsi od ratowników medycznych do #!$%@? nędzy.
@Gert456: Ja bym raczej powiedział, że najbardziej uprzywilejowaną grupą w Polsce (nie licząc wąskich elit politycznych) są dzisiaj matki. Robią dokładnie to samo, co wszystkie inne matki w historii ludzkości, których nikt specjalnie nie wynagradzał za rodzenie i wychowywanie dzieci, a i tak sobie radziły.
Ale nie. Polskie matki oprócz wszystkich innych benefitów przysługujących każdemu "zwykłemu" obywatelowi mają dodatkowo 500+, matka+, wyprawka+ i zobaczymy, co jeszcze.
@Gert456: kiedyś chciałam być nauczycielką. Chciałam uczyć, wzbudzać zainteresowanie w dzieciakach (i mieć wolne wakacje ferie i 18h tygodniowo). Na kursie pedagogicznym dowiedzialam sie ze praca z dzieciakami to masakra. Drugą masakrą są rodzice "dlaczego mój Michałek dostał tylko 4? on jest taki inteligentny!" Zrezygnowalam. Moja koleżanka zaczeła uczyc. Po roku ma dość. Z własnej kieszeni płaci za wyjazd na konkurs z jakims dzieciakiem. Prywatnie drukuje wszystkei sprawdziany bo ksero zeby