Wpis z mikrobloga

Jak najlepiej dbać o baterię w #oneplus 6? Tzn często na drugi dzień mam czasami 50% i na drugi dzień mi to styknie ale przy 40 jest ciężko. Lepiej go doładować do 100% czy później przy 10%? Bateria szybciej się nie skończy na dłuższą metę przy doładowywaniu przy 50%? I z ciekawości, ile kosztuje wymiana ekranu w przypadku zbicia? Warto ubezpieczać w screenity? Wszystko tak okej jak opisuja?

#telefony
  • 9
Bateria szybciej się nie skończy na dłuższą metę przy doładowywaniu przy 50%?


@uafar: Era baterii niklowych w smartfonach już dawno za nami ( ͡° ͜ʖ ͡°) Unikaj tylko częstego rozładowania telefonu do zera (choć w większości przypadków to zero tylko softwarowe i bateria ma wtedy ~5%). Najzdrowiej dla baterii to przedział 40%-80%. Używaj telefonu normalnie, bez stresu i wielkiej szkody na baterii i tak nie będzie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@uafar: mam op5 już od roku, z telefonu korzystam intensywnie w aucie i w pracy, co wiąże się z częstym podłączaniem ładowarki. Obecnie efekt jest taki że musiałem wymienić gniazdo ładowania na nowe, bo stare już miało wytarte ścieżki i nie miałem jak ładować telefonu. Dodatkowo bateria trzymała najdalej do 16 bez ładowania, więc poszła i jej wymiana.

Ja nigdy nie oszczędzałem telefonów, dla mnie to głównie narzędzie pracy, miałem już