Wpis z mikrobloga

Mirki, Mirabelki, wczesniej pytalam o pomoc w doborze sprzetu do pakowania prozniowego.
Pozostaly dwa modele nad ktorymi sie zastanawiam i przyznam szczerze, ze nie widze roznicy procz tego, ze drozszy sprzet jest sporo ciezszy i wiekszy. Wolalabym jednak posiadac mniejsze urzadzenie :(
1) https://www.food-saver.pl/foodsaver/401-foodsaver-zgrzewarka-prozniowa-ffs016x-5011773062237.html
2) https://www.food-saver.pl/zgrzewarki-prozniowe/311-zgrzewarka-prozniowa-ffs005x-stal-nierdzewna-5011773058070.html

Prosze o pomoc ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#sousvide #agd #pakowanieprozniowe #gotowanie #sprzetkuchenny #foodsaver #eurortvagd #mirabelkopomusz
magenciorek - Mirki, Mirabelki, wczesniej pytalam o pomoc w doborze sprzetu do pakowa...

źródło: comment_W43VqH3AFxTivltKkZyjt20744z1YOEw.jpg

Pobierz
  • 16
@magenciorek: to bierz mniejszy :D ja kupiłam ten lidlowy, jest spoko, pewnie duzo gorszy niz takie profesjonalne, ale też nie mam porównania. No ale kosztował 150zł :d wiec jak ten lidlowy jest znosny to pewnie te oba daja rade :)
@magenciorek: bierz mniejszy - ma wszystkie funkcjonalności dużego z ta różnica ze duży ma miejsce na rolkę i nożyk do cięcia folii. Kiedyś stałem przed podobnym wyborem i zdecydowałem się na mniejszy - sprzętów w kuchni przybywa a metraż bez zmian :) Działa od kilku lat. Firma zdecydowanie topowa. No i nie kupuj rzecz jasna bezpośrednio u producenta ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@zakoo: wlasnie mniejszy ma nawet i nozyk i miejsce na folie :) ogladalam na roznych stronach i z reka na sercu nie widze roznicy. Moze design.. Cholipka wie, ale faktycznie pojde w mniejszy :) dziekuje :)
@magenciorek: @zakoo oprócz rozmiaru i ceny jest jedna duża różnica: mniejszy ma tylko automat, czyli ssie, albo trafi, albo nie i zgrzewa. Ja tam wolę mieć kontrolę nad stopniem zassania #pdk ;-) i bardzo sobie chwalę opcję manualnego zassania i zgrzania dopiero wtedy, kiedy sam uznam za stosowne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Sam dopiero się uczę mojej zgrzewarki, ale już mi się zdarzyło, że na automacie nie
@zakoo: patrz wyżej. Zdarzyło mi się, że nie zassało tak dokładnie, jak powinno. Zgrzało i musiałem rozcinać folię i ssać od nowa. Pewnie ułożyłem nie tak, ale tą funkcję manual sobie chwalę. Wydaje mi się też, że w Caso komora jest lepiej rozwiązana, bo w FS musisz włożyć od góry, a w Caso poziomo, co wydaje mi się łatwiejsze.
@dyniel: spróbuj lekko docisnąć pokrywę - zdarza się, że te zaczepy mają odrobine luzu i trzeba im delikatnie pomóc. Ważne też żeby folia była równo rozłożona na listwie i nie było tam żadnych zanieczyszczeń. Jak ukroisz za krótki kawałek to też odsysanie będzie nieco utrudnione - najlepiej żeby zgrzew był nawet 10 centymetrów od produktu. Jak jest więcej miejsca to równomiernie rozłożysz produkt w worku i zgrzewane miejsce. Przy zachowaniu tych