•  

Czy Major ma schizofrenię?

https://youtu.be/emayJpsCuOs?t=356

Za:

- Wycofanie społeczne w pewnym stopniu (ciekawe, czy naprawdę chodzi do znajomych).
    - Zażywanie substancji (alko, rozpuch) może być sposobem samoleczenia, które często występuje u schizofreników (ale może być też zwykłym nałogiem).
    - Ostre reakcje na krytykę (ale głównie od Kononowicza).
    - Zdezorganizowany sposób mówienia (który jednak może wynikać długotrwałego spożywania alkoholu i rozpuszczalników).
    - Bezsenność (a może to tylko obowiązek pilnowania pieca - przekonamy się latem; bezsenność może też wynikać z alkoholizmu.)
    - Problemy z koncentracją (to też może być efekt alko i rozpucha).
    - Urojenia, że laski na niego lecą (to może być po prostu głupota, naiwność).
    - Podejrzenie, że Kononowicz ciągle na niego donosi (w sumie uzasadnione).

Przeciw:

- Major dba o higienę.
    - Potrafi wyrażać emocje.
    - Brak halucynacji (ale to nie jest konieczny objaw).

Rzeczywiście może być tak, jak ktoś tutaj wcześniej napisał, że Major nie wspomniał o swoim hobby i lekarz wziął objawy wieloletniego spożywania rozpucha i alkoholu za symptomy schizofrenii.

#kononowicz #suchodolski #patostreamy

•  

@boboli90210: Schizofrenię to ma stara cipka, chujajor ma po prostu mózg zżarty od rozpucha i alko.

•  

@boboli90210: tych za i przeciw można by wypisać więcej, ale, jak już ktoś na tagu wspomniał, schizofrenia ma tak wiele odmian i jest tak szerokim pojęciem, że to nie jest takie proste dla laika.

Nie znoszę Strusia, ale chyba po raz pierwszy poczułem jakieś minimum "żalu" oglądając ten fragment i dopuszczając myśl, że jest nie tylko głupi, ale też chory (bo jakieś tam ckliwe "spowiedzi Majora" to mnie nie ruszają).

Ale szybko mi przeszło xd.

•  

@BrockLanders:
      Jakie to dodatkowe za i przeciw?

+: rsvk
    •  

@boboli90210: no ja sam jestem mało obeznany w temacie, choć z paroma chorymi do czynienia miałem. Żadnego z nich nie dało się wpisać w jeden schemat, no ale ja to mówię z perspektywy znajomego, a nie lekarza.

•  

@boboli90210 Mysle ze Major jest zwyczajnie po lewej stronie rozkladu Gaussa jesli chodzi o IQ. Zanizona inteligencja i wybitnie wazny czynnik srodowiskowy czyt. brak wychowania, edukacji, odpowiednich wzorcow ogolnie rzecz biorac epigenetyka. Nie wyglada na osobe chora psychiczne a zwyczajnie niedorozwinieta. Znam wielu pijaczkow z patologicznych srodowisk i widac ze Majorowi brakuje tych kilkanascie pkt IQ.

•  

@boboli90210: Oj ta higiena i emocje to bardzo bardzo naciągane.Często schizofrenicy właśnie przesadnie dbają o higiene i są też mega emocjonalni.Tak jak napisał @SopranosSyndrome po prostu jest biednie umysłowo,nie miał żadnych wzorców,12 lat w puszce,to swoje robi.

•  

@boboli90210: na to wygląda. Sam się przyznał i w szpitalu mu wpisali. Więc ma. No to gruba akcja.

•  

@kolonko:
      Nie jest to takie oczywiste. Załóżmy, że to nie był jakiś żart ze strony trójki starosielskiej i Major naprawdę ma papier, w którym jest słowo "schizofrenia". Po pierwsze, niekoniecznie musiała być to diagnoza - może tylko podejrzenie. Po drugie, Major nie wykazuje objawów wytwórczych schizofrenii (halucynacje, głosy, urojenia), a jedynie objawy negatywne jak obniżenie aktywności, a to może być efekt alkoholizmu i spożywania rozpuszczalnika. W psychiatryku mogło dojść do pomyłki, jeśli lekarz nie wiedział o hobby Majora. Psychiatrzy nie są nieomylni, wręcz przeciwnie.

•  

@boboli90210: Co do tego ''dbania o higienę" to można zauważyć przecież u niego coś w rodzaju notorycznych wspominek o tym, że jak on to się umył, ogolił, no cały laluś. Może na punkcie higieny ma obsesje, natręctwo, no bo to sam knur przebywający z nim najdłużej nazwał go lalusiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

+: Artok, rsvk
    •  

@command: @smok_bozy:
      Wymieniłem dbanie o higienę jako przeciw schizofrenii, dlatego że stereotypowy schizofrenik w wyniku obniżenia aktywności przestaje się myć, przebierać. U Majora jest to w normie. Myślę że wspominanie o tym, że się umył, to jest zabieg, który ma pokazać widzom, że nie jest patolem, alkoholikiem, że jest normalnym obywatelem i mimo że mieszka u tego brudasa Kononowicza, to różni się od niego zasadniczo.

•  

@boboli90210: Schizofrenia to nie depresja pamiętaj jeśli chodzi o aktywność.Ile ludzi tyle zaburzeń i powodów, dla mnie suchy jest po prostu głupi i chce sobie zrehabilitowac takim gadaniem swoje poprzednie życie

•  

@command:
      Obniżenie aktywności to główny objaw tzw. negatywny schizofrenii. Tylko że to nie Major wyjechał z tematem schizofrenii.

•  

@SopranosSyndrome: leczone a czasem i nieleczone osoby z chorobami psychicznymi nie mają widocznych znamion, wyglądają na zupełnie zdrowe, choroba psychiczna nie ukrywa się w oczach i nie wygląda przez spojrzenie.

@boboli90210:
      Objawy wytwórcze schizofrenii nie są konieczne, ale my jako widzowie nie musimy o nich wiedzieć, chociaż major może takie mieć. Np. wyjawiona po pijaku historia z żubrem, orbitem, płaską ziemią, fantazje o czarnej szprysze. Co trzeba dodać majora cechują zaburzenia myślenia, mowy, nastroju, nagrywając jest niespokojny, często gdzieś patrzy. Na deser, to może być naciągane, ale Suchy nawet gdy gada sam do kamery często wydaje się prowadzić dialog, wypowiada swoje zdanie z punktu obserwatora z narracją trzecioosobową, jakby opowiadał historię, to może świadczyć o rozszczepieniu.

Mimo tych wszystkich objawów, nie da się stwierdzić bez pogłębionej diagnostyki czy Wojciech faktycznie ma schizofrenię, według mnie raczej nie, po prostu zniszczył swój mózg do tego stopnia, że lekarz widzi w nim schizofrenię.