•  

Może i ta kartka była niezasłużona patrząc po powtórkach, ale później wyleciałby Xhaka. W niedzielę mecz z United, w czwartek rewanż ze Stade Rennais, w 5 dni Emery może przegrać sezon. Arsenal z dodatkowym w wsparciem by bronić wynik ani razu tego nie zrobił w tym sezonie, Emery również nie w przeszłości, ostatnia taka większa próba, gdzie chciał utrzymać 4-0 z pierwszego spotkania skończyła się blamażem 6-1 z Barceloną. Kanonierzy nie potrafią bronić, a Rennes było nie lepsze, obie defensywny można było dzisiaj wejść jak w masło i nie ogarniam dlaczego zdecydował się na bronienie niekorzystnego 2-1 z dwoma lewymi obrońcami i sześcioma środkowymi pomocnikami, a mając Nilesa wysłał Mkhitaryana do gry na prawej obronie przez 50 minut, już po tym jak wprowadził Kolasinaca za Aubameyanga wiedziałem, że stracą 3 bramkę. Powinien wejść Niles jako prawy obrońca, Kolasinac za Monreala, który dzisiaj sobie kompletnie nie radził, a Ramsey za Ozila, zawęzić pole gry i próbować jakoś ukąsić ich z kontry, ale Emery pewnie znowu zwali winę na sędziów. Zasłużona wygrana francuzów.
    #arsenal

źródło: i.imgur.com

•  

@karolzzr: No mogę dzisiaj być sfrustrowany decyzjami Emerego po przerwie, zresztą z tego co widzę większość jest, już myślałem, że po ostatnich meczach ogarnął, że nadmierną defensywą nie mając do tego piłkarzy jak Atletico oraz to, że trenując Kanonierów wymaga się trochę wyższego poziomu niż tego w Sevilli. Dzisiaj Arsenal zaliczył pierwszą porażkę w meczu pucharowym we Francji w swojej historii, nawet PSG ich nie pokonało, a bilans wyjazdów w ostatnich 11 meczach to tylko 2 wygrane. Bronienie nam nie wychodzi, niezależni grają dwójką czy piątką na środku obrony czy całym składem jak dzisiaj, a zawsze zbyt defensywne ustawienie nie tylko nie pomaga się bronić, ale i upośledza atak, dzisiaj w drugiej połowie przeszedł samego siebie. Emery często jest zbyt zachowawczy i przestraszony możliwą porażką co się kończy stratą punktów.

Arsène Wenger is about to be appointed at FIFA as special advisor. He will oversee the technical development, technological innovation and rule changes within the game. Announcement could be in a few weeks (though nothing is fully agreed yet)

•  

Komentarz usunięty przez autora

+: stdx
    •  

A ja jestem sfrustrowany ogladaniem tego sportu gdzie sedziowie wciaz maja ogromny wplyw na kierunek meczu.

@prodigi: I to się szybko nie zmieni, VAR też jest daleki od ideału, a gdyby funkcjonował w tym sezonie w Premier League to Arsenal straciłby na tym więcej niż zyskał, bo Emery do tej pory miał przy wielu okazjach bardzo dużo szczęścia.

O co chodzi z tymi dodatkowymi wsparciem by bronic wynik ani razu tego nie zrobil?

No nie wiem, ja tam widziałem całkiem sporo razy, Wenger w zeszłym sezonie też to stosował. Oczywiście ciężko się gra w 10-tkę i teoretycznie wówczas zawęża się pole, ale nie zawsze wprowadza się za 3 ofensywnych, 3 defensywnych graczy biorąc pod uwagę, że obrona Rennes również dzisiaj nie istniała, Mkhitaryana przesunął na prawą obronę mając Nilesa na ławce, ściągnął Iwobiego zastępując go Guendozim i było po ataku, a że Arsenal nie potrafi się bronić i murowanie w większości przypadków nie działa skończyło się kolejnymi bramkami jak zwykle. 2-0, 4-1 w rewanżu jest możliwe, ale czy z taką grą w obronie utrzymają taki wynik, no nie wiem. Najbliższe dwa mecze przesądzą o sezonie, a morale raczej nie są wysokie, remis z United, który jest prawdopodobny jest Kanonierom nie na rękę, bo trzeba gonić Chelsea.

Daleko im do dobrej druzyny, ale jestem zadowolony z pracy Emerego, tym bardziej patrzac na to jak slaby sklad ma dostepny.

A ja niezbyt, ma mocniejszy skład niż Wenger w zeszłym sezonie, a nie widzę postępów w grze w defensywie, ani też w ataku,na wyjazdach w drugiej połowie sezonu również, wygląda też, że jest równie jak nie bardziej uparty niż Francuz. Ostatnie 11 wyjazdów to tylko 2 wygrane z 3 ligowym Blackpool i drużyną z Championship, która już spadła, a miała większe posiadanie piłki i strzałów, rzutów rożnych - Huddersfield. Konflikt z Ozilem, wypożyczenie Suareza, który tylko generuje niepotrzebne koszty i wątpliwe selekcje również nie pomagają. W każdym razie ma 7 dni na ratowanie sezonu i zobaczymy jak będą wyglądać najbliższe 3 miesiące. Liczę, że jak w zeszłym sezonie Arsenal na Emirates to zupełnie inny klub i w niedziele wygrają z United oraz rozbiją Stade Rennais w czwartek.

Gorące dyskusje ostatnie 12h

• odpowiedzi (22)

#byloaledobre #humorobrazkowy #heheszki #bekazpodludzi

. . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

odpowiedzi (19)

Jak byłam małą dziewczyną to rodzice wpajali mi do głowy takie proste prawidła jak "Kiedy gdzieś wchodzisz to trzeba powiedzieć dzień dobry ". No i tak mi zostało. Co weekend wracam ze #studbaza do domu, głównie pociągami. Jak wchodzę do przedziału to zawsze mówię wszystkim tam siedzącym "dzień dobry", jak wychodzę to mówię "do widzenia", jak jadę w bezprzedziałowym wagonie to zwracam się tak samo do osoby obok mnie. Zwykle każdy mi grzecznie odpowiada i tyle. No i dzisiaj wsiadam, na siedzeniu obok siedzi pani ok 50 lvl i taki dialog:
    Ja: -Dzień dobry.
    Pani: -Przepraszam, czy my siem znamy?
    Usiadłam, ona na mnie patrzy złowrogo jak na ufo. Ja mam error, ale że od rana towarzyszy mi dobry humor to ze szczerym uśmiechem odpowiadam:
    J: -No teraz to już tak.
    P: -Ja pani nie znam! Proszem mniem nie napastować bo pójdem do konduktora!
    J: ( ಠ_ಠ)
    Powiedzcie, czy ja coś robię źle? Chciałam po prostu być miła ( ͡° ʖ̯ ͡°) #zalesie #pociagi
    pokaż całość

odpowiedzi (59)