Wpis z mikrobloga

P5 - Cyngiel i Syn #lacunafabularnie #lacunafabularnienewbristol
P4 P3 P2 P1
małe wprowadzenie

----------------------------------------

- Witaj, witaj w moich skromnych progach! - łysiejacy sklepikarz wyszedł zza lady, by uścisnąć dłoń śniadego nieznajomego.
- Witaj dobry człowieku. Nazywam się Mustafa al-Taniin, jestem tu nowy. Czy to pan jest tym słynnym Cynglem?
- Trafił pan w dobre miejsce! - ucieszył się sklepikarz, prezentując jednocześnie ścianę z wiszącym na niej istnym arsenałem.

- Wybór jest całkiem spory. Jeżeli ma pan niewielkie doświadczenie z bronią i zależy panu na czymś pewnym, sprawdzonym i łatwym w obsłudze, polecam ten garłacz. Szybkie ładowanie, odpalić, cyk i atakujący zwierz nie ma głowy. 50 funtów, taniej się nie da. No ewentualnie samopał za 30 funtów, ale to raczej prymitywne i trochę niebezpieczniejsze...
- Trzymałem już w ręku broń panie Cyngiel, dziękuję.
- No dobrze dobrze panie światowiec, to może klasyczny muszkiet? Świetny zasięg, celność przyzwoita, ołowiana kula obali nawet konia. 80 funtów z bagnetem.
- Potrzebuję coś celniejszego.
- Jeszcze celniejszego powiadasz pan? - sklepikarz zaczynał się niecierpliwić - Proszę spojrzeć na ten bandolet. Dłuższy od garłacza, poręczniejszy od muszkietu i do tego zdecydowanie celniejszy. Doskonały na polowania, można strzelać z konia. 200 funtów za ten rarytas.
- Wygląda znakomicie. A coś zgrabniejszego dla oficerów?

Sklepikarz nieco zrezygnowany wyciągnął niewielką kasetkę.

- Pistolet skałkowy. Poręczny, celny, można schować pod płaszczem. 150 funtów, ale ten został już sprzedany. Kolejny mogę zrobić na zamówienie za 2-3 tygodnie.

Nieznajomy wyciągnął niewielki kwit papieru. Napisał na nim kwotę, po której sklepikarzowi zaświeciły się oczy.

- Czterdzieści muszkietów i jeden pistolet skałkowy z dostawą do portu na jutro rano. Noc jest długa, a myślę, że cię nie skrzywdziłem panie sklepikarzu.

Cyngiel wziął czek i schował go do kieszeni. Uścisnął rękę kupującemu na znak przyjęcia oferty. Mustafa wyszedł, a sklepikarz zaczął się drapać po głowie.

- No to teraz tylko do kupca i bankiera, a potem mogę zasuwać do rana. O ile łaskawcy będą mieli otwarte...

----------------------------------------

Zgodnie z sugestią jednego z graczy zbieram zainteresowanych krótkim szkoleniem z obowiązków bankiera i kupca. Jedyne wymaganie to posiadanie konta na gmailu (do obsługi google sheets). W ciągu najbliższych dni przygotuję krótki opis oraz 1-2 zadania do wykonania, które później omówimy w osobnym wątku. Nie wiesz o czym mowa? Zobacz ten wątek

----------------------------------------

Zapisy do nowej przygody startują 29 marca. Nie chcesz ich przegapić? Zapisz się do mirkolisty - wołam z niej tylko przed startem nowych przygód!
Pobierz lacuna - P5 - Cyngiel i Syn #lacunafabularnie #lacunafabularnienewbristol
P4 P3 P2 P...
źródło: comment_jXslpDZkjXUDRelOeX3aT0gwHW6Ho7Cg.jpg
  • 15