Wpis z mikrobloga

#kryptowaluty #monero #bitcoin dzisiaj wraz z blokiem 1,788,000 nastąpi hardfork w sieci Monero, wersja 14.0 głównie ma za zadanie wytępić ASIC/FPGA (choć to na pewno nie będzie ostatnia batalia w walce o decentralizacje), wersja 14.1 wprowadzi pruning, wielkość łańcucha będzie można zmniejszyć o 2/3 (oczywiście full nody dalej są potrzebne i kto ma taką możliwość, zalecane jest by full noda posiadał), zmniejszy się również czas weryfikacji transakcji

rozpoczęto również tworzenie nowego projektu będącego sidechainem Monero, Tari, to połaczenie LN, tokenów ETH z prywatnością w stylu Monero

także tego, cały czas do przodu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
bekazplatnychtypow - #kryptowaluty #monero #bitcoin dzisiaj wraz z blokiem 1,788,000 ...

źródło: comment_SwvTTeeK4ITqDPXF4QWebINTI0SWzcEo.jpg

Pobierz
  • 20
@cyberpunkbtc: MimbleWimble nie może być bardziej prywatne od technologii stosowanej w Monero, bo MimbleWimble to Monero minus Ring Signatures, bardzo bym chciał żeby Bitcoin wdrożył takie rozwiązania jakie ma Monero lub nawet te MimbleWimble, ale dobrze wiemy że to się prawdopodobnie nie stanie, bo Bitcoin przestanie być Bitcoinem a nowym projektem, implementacja MimbleWimble równa się przepisanie Bitcoina od zera i doprowadzenie go do zupełnie innej formy niż jest teraz, już widzę
o MimbleWimble to Monero minus Ring Signatures


@bekazplatnychtypow: O ja #!$%@?ę... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Chłopie, rzucasz takim tekstem z założeniem że jak ktoś to przeczyta to nie będzie wiedział o czym mówisz i uzna że ty wiesz o czym mówisz...

MW kompletnie nie ma nic wspólnego ze sposobem anonimizacji z Monero. Całkowicie inny sposób anonimizacji. MW ma ogromne różnice i wiele zalet względem reszty krypto. Co
@bekazplatnychtypow: Wiem o bulletprofs, ale to jedynie zmniejsza problem wielkich transakcji, które nadal są dużo większe niż w innych krypto. Ponadto zmina rozmiaru jest zależna od ilość inputów oraz outputó w transakcji, nie wszystkie są zmniejszane równomiernie.

Bitcoin: rozmiar bloku ~780kB, ilość transakcji ~345k tx, co daje ~432tx/MB


To jest jakiś kompletny absurd. Każdy przecież może sobie wejść w explorer i sprawdzić ile transakcji mieści się w 1MB w BItcoinie, więc
@cyberpunkbtc: jezu jakim ty dzbanem jesteś, zapodałeś tezę, że Monero ma KILKUNASTOKROTNIE WIĘKSZE TANSAKCJE CO JEST JEGO NAJWIĘKSZĄ WADĄ to ja ci tylko wytłumaczyłem, że się mylisz, "opt-in auditabilty" żadna nowość, w Monero to się nazywa "view key", dajesz komuś specjalne spreparowane klucze, które umożliwiają osobie trzeciej dostęp do twojego portfela bez pozwolenia na wysyłania transakcji, nie uważam że pruning czy bulletproof to rozwiązanie problemu skalowalności (jak zwykle wrzucasz do ust
"opt-in auditabilty" to nie jest tylko odpowiednik view key z monero i ma spore róznice.

to ja ci tylko wytłumaczyłem, że się mylisz


@bekazplatnychtypow: Achaaa. Gdzie? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Fajnie że sobie coś stwierdzasz. Wytłumaczyłem ci że sie mylisz i tyle. ~432tx/MB w BTC jest zajebiste ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°)
@fervi: joo idąc tym tokiem myślenia, zdelegalizujmy noże, codziennie ktoś ginie bo dostaje kose pod żebro, od jutra najlepiej żeby wszyscy "kroili" kromki chleba własnymi rękoma, ale czekaj! w sumie to zanim ktoś komuś ożeni kosę, to najpierw musi mu się zrodzić pomysł w jego myślach, ZDELEGALIZUJMY MYŚLI, OD MYŚLENIA GINĄ LUDZIE.
MimbleWimble nie może być bardziej prywatne od technologii stosowanej w Monero, bo MimbleWimble to Monero minus Ring Signatures


@bekazplatnychtypow: +1
mimblewimble nie ma anonimowości w ogóle, tylko ukryte kwoty transakcji.

A pełną anonimowość ma tylko zcash (shielded transactions) w monero trzeba bardzo kombinować i robić kilka transakcji rozbitych na kilka dni dla rozsądnej anonimowości.
@megaloxantha: z shielded addresses korzysta tylko kilka/kilkanaście procent użytkowników, reszta jest do połączenia, Monero ma to do siebie że anonimowość jest domyślna i nie można z niej zrezygnować, dlatego obie strony są zawsze chronione, aktualnie minimalny ring size to 7, choć można ustawić więcej (najlepiej robić to losowo, raz 7 raz 10 itp itd) nie wydaje mi się że musisz czekać kilka dni, bo co jakiś czas Twoje klucze są używane