Wpis z mikrobloga

Mirko i mirabelki...
Może znacie dobra sposoby zbicie gorączki?


Od piątku miałam małą gorączkę bo tylko 37°.
Dziś wzrosła do 39°. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Na pogotowie zamierzam jechać, gdy przekroczy 40° - bo jak pojadę z mniejszą to prędzej mnie wyśnieją.
Znacie jakieś leki, czy nawet i naturalne sposoby na zbicie tego syfu. ()
#pomocy #medycyna #goraczka #pytaniedoeksperta
  • 23
@chinskitranslator Oczywiście, że lewo. Prawo nie działa. Tak powiedzieli w Internecie ( ͡º ͜ʖ͡º)
@LRF1000W Nawet nie wiedziałam, że coś takiego istnieje. Jeśli serio działa to kogoś wyśle by mi do kupił.
@LM317K Paracetamol łykam od wczoraj jak cukierki. Aspiryne dziś już brałam. Ostatniego nie mam na stanie w domu. Po tym weekendzie, będę apteczke musiała uzupełnić.
@LM317K można tak powiedzieć. W piątek z południa czułam osłabienie. Byłam u pielęgniarki i miałam coś koło 37, ale jeszcze nie. Wróciłam do domu i wypiłam aspirine. Wieczorem badałam, a dalej miałam 37. Więc połknęłam paracetamol i poszłam spać. Dziś obudziłam się zalana potem i gorączka ciągle wzrasta.
@MementoMori49: ja często chodzę do Sauny więc to mniej więcej na tym samym polega... podnosisz temperaturę, aby później ją zbić zimną wodą

przy wysokiej temperaturze to organizm wytwarza wyższą temperaturę, ale można ją zbić tak samo bo wysoka temperatura w dłuższym czasie może być bardziej szkodliwa dla organizmu niż mu pomagać