•  

@foottofoot:
      Dużo większy wstyd to głosowanie w ostatnich wyborach parlamentarnych na PIS więdzą co się odjebywało w latach 2005-2007

•  

@foottofoot: ja wtedy miałem 17 lat w 2007 roku, więc mam czystą kartę, ale w sumie niechęć do nich mam do teraz, w 2011 głosowałem na Palikota, bo nawet wyboru nie miałem, gdyż KNP nie miała list niby w całym kraju i już się z nich wyleczyłem całkowicie, Nowoczesną mnie nie kupili( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

Dużo większy wstyd to głosowanie w ostatnich wyborach parlamentarnych na PIS więdzą co się odjebywało w latach 2005-2007

@naczarak: głosowanie na POPiS to jest dopiero wstyd( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Kaczypawlak:
      Ok, poza POPIS zostaje głosować na konfederację szurów, kukizowców popierdoleńców ....
      jest jakaś alternatywa ?

•  

Ok, poza POPIS zostaje głosować na konfederację szurów, kukizowców popierdoleńców ....

@naczarak: w sumie jak patrzę na program i ludzi to kurde poza JKM nie miałbym na kogo tak naprawdę głosować (znowu), jednak....

jest jakaś alternatywa ?

@naczarak: Gwiazdowski wchodzi do polityki i liczę na niego, no jak się do Sejmu nie dostanie (on albo krul), a co do krula to jak Gwiazdowski się pojawił i tak porównałem to serio krul taki obciachowy był, jednak i tak nie miałem na nikogo lepszego głosować zgodnie z poglądami. PO olała swój program z 2007 i robili wszystko na odwrót, Palikot to było oszustwo i jak widziałem co robili po wyborach to spisałem ich na straty całkowicie. Fajna ta "demokracja" praktycznie nie było na kogo głosować i w sumie dalej nie ma...

•  

@Kaczypawlak: Gwiazdowski niby spoko, ale podatek przychodowy to jakiś żart. A jak widzę, że peło się ściga z pisem na obietnice to mam już tego dość. Ehh, tradycyjnie trzeba będzie wybrać mniejsze zło.

•  

Gwiazdowski niby spoko, ale podatek przychodowy to jakiś żart

@Gother: no szanse na jego wprowadzenie duże nie będą raczej przynajmniej w najbliższej kadencji

Ehh, tradycyjnie trzeba będzie wybrać mniejsze zło.

@Gother: tylko błagam nie mów, że PiS albo PO xD

•  

@Kaczypawlak: PO/KE/KO czy jak oni się tam nazywają, albo Gwiazdowski, raczej nic innego nie biorę pod uwagę. Ale zbyt zachwycony z tego wyboru nie jestem, bo wolałbym partię bez socjalu i z programem gospodarczym bliżej ekonomicznego mainstreamu, a nie jakieś dziwne eksperymenty Gwiazdowskiego.

A no i jeszcze te jowy. xd Decentralizacja to też głupi pomysł.

•  

PO olała swój program z 2007 i robili wszystko na odwrót

@Kaczypawlak: Nie chcę bronić Rudego, ale obiektywnie jest/był problem - sztywne wydatki budżetowe. Nie jesteś w stanie obniżyć podatków, bez zmniejszenia transferów. A robienie rewolucji podatkowej w czasie kryzysu to już kompletne szaleństwo, nie wspominając o kosztach społecznych. Niekorzystne reformy (niepopularne społecznie) robi się w czasie koniunktury.
      Szanse na obniżenie podatków/danin mieliśmy 3 lata temu... ale zamiast tego mamy (a będziemy mieli jeszcze więcej) wydatków sztywnych.
      Łatwo się mówi o zmniejszeniu czegokolwiek jak się jest w opozycji. Ja do dzisiaj czekam na obniżkę VAT, zwiększenie kwoty wolnej i jeszcze kilku rzeczy obiecanych w kampanii.

•  

@krytyk__wartosciujacy: tak naprawdę najwięcej o podatkach i planie peło mają do powiedzenia ci co nie wiedzą jak działa państwo i gospodarka, to co zrobił nam teraz pis to działanie anty polskie bo uwalił nam możliwość tych działań o których wspomniałeś, gdyby rządziła platforma jest 50% szans na to że by wzięli to ogarnęli jak należy [bo mimo wszystko pokazali że są bandą idiotów bez planu na koalicje pisu ani nic, ich program na 2015 tak naprawdę to było jedno wielkie g... mimo iż mogli wykorzystać koniunkturę]

•  

@Gother: moim zdaniem nie ma sensu głosować na PO i PiS, bo to największe partie i serio betonują układ polityczny. Ja głosuję na mniejsze partie i takie serio liberalne jak się podawały przed wyborami. PiS czy PO nie mogą mieć samodzielnej większości parlamentarnej, bo będzie tak jak teraz w tej kadencji, gdzie PiS robi wszystko co chce i nie liczy się z nikim. PO przez dwie kadencje musiaĺo się dzielić władzą z PSL.

•  

@krytyk__wartosciujacy: akurat reformy robi się kiedy da. PO tego nie zrobi, bo to zwykli oszuści, do tego bez kompetencji do czegokolwiek, pokazują to od 2007 roku. Ich miejsce jest w pośredniaku a nie w Sejmie. A co do tych podatków to oni nic nie zrobią. A te sztywne wydatki jak to ująłeś to cięli na przykład w wojsku( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Kaczypawlak: A nawet jak się reformę robi, to przyjdą następni i ją cofną ;-)
      O tym na co idzie kasa a na co nie idzie to aż strach pisać.

•  

A nawet jak się reformę robi, to przyjdą następni i ją cofną ;-)

@krytyk__wartosciujacy: mówisz o wieku emerytalnym?( ͡º ͜ʖ͡º) Fajna taka reforma, swoim dają specjalne emerytury jak Krzywonos a innym każą dłużej pracować, bezpieka z komuny czy górnicy miała swoje przywileje, oni chcieli resztę zgnoić. Do tego zajumali hajs z OFE.

O tym na co idzie kasa a na co nie idzie to aż strach pisać.

@krytyk__wartosciujacy: bo to serio dać im kasę to jak małpie zegarek, dosłownie się nachapali i tyle. Nie ważne czy to PiS czy PO, głosowanie na nich to strata głosu, czasu i pieniędzy.

•  

@Kaczypawlak: Jedni dają grubej babie, inni doceniają trud wychowania 4 dzieci a zapominają o trudzie wychowania 4 dzieci i łączenia go przez kilkadziesiąt lat z pracą zawodową.

Od pewnego czasu zauważyłem u ciebie coraz bardziej racjonalne i wyważone podejście do polityki, ale jak czytam o kradzieży z ofe i innych złodziejstwach (audyt pamiętasz?), to muszę to przekonanie zrewidować.
      W tej reformie nie chodzi o to, żeby "dłużej pracować", tylko żeby emerytury nie były żebracze. To była próba ratowania systemu emerytalnego, żeby nie pierdolnął zbyt szybko. Poza tym wskaż mi kraj, w którym w ciągu ostatniej dekady nie podniesiono wiek emerytalnego? Cywilizowany kraj ;-)

•  

@krytyk__wartosciujacy: i tak te emerytury będą głodowe, jak ktoś sam nie odłoży niestety. U nas tylko wzięli się za zwykłych pracujących na serio obywateli, tych z przywilejami nie ruszyli nawet, dodatkowo byli i sa hipokrytami patrz emerytura specjalna dla Krzywonos. Reforma też była seksistowska, bo panie nie musiały pracować tyle co panowie. Ciężko to reformą nazwać to było robienie z ludzi chłopów pańszczyźnianych. Dwie kadencje PO, kwota wolna leży, wyższy VAT, dług rośnie, transfer z OFE i wydłużenie wieku emerytalnego. Żaden cywilizowany kraj nie ma tak niskiej kwoty wolnej od podatku, VAT-u również. Dodatkowo żaden cywilizowany kraj nie ma tylu przywilejów emerytalnych co my. Emerytury i renty też są obłożone dochodowym... Więc wybrani balują, reszta płaci...

•  

@krytyk__wartosciujacy: zapomniałem jeszcze o sprawie armii, oszczędzali na czym się da, doprowadzili LOT na skraj bankructwa i musieli z budżetu go ratować. Inwestycje w energetykę to żenada i dosłownie wyprowadzanie kasy publicznej, Grabarczyk się tym zajmował a byĺ znany z kilku "afer".