•  

cześć i czołem drogie wykopki z #militaria #wojsko #historia #numizmatyka i tym podobnych tagów! wielu z was interesuje się zapewne falerystyką (nauka o orderach i odznaczeniach), modelami broni czy innymi kevlarami. jak już wspomniałem, falerystyka to fraza opisująca tę jedną naukę pomocniczą historii, natomiast wpisując frazę militaria traficie w internetach głównie na broń. mnie interesuje co innego - wiecie może pod jaką frazą szukać mundurów? nie wiem nawet jak szukać tego w googlach, żeby trafić na strony, fora, gdzie ludzie parają się tym tematem

nie wiem nawet jak ta kategoria nauk pomocniczych się nazywa, ale jeśli już ktoś odpowie, to zapytam dodatkowo - czy jest jakoś podzielona? wiadomo, że istnieją mundury używane przez mięso armatnie jak i te słynne hehe esesmańskie hugo bossy - mundury galowe, że się tak wyrażę to zupełnie inna sprawa i zasadniczo to one interesują mnie bardziej (w tych dla mięsa armatniego poza nielicznymi wyjątkami nie ma żadnej filozofii, praktycznie od 19 wieku mają jak najlepiej kamuflować, więc są czysto pragmatyczne)

podrzućcie zatem dobre strony o umundurowaniu, dobre fora i zdradźcie mi jak zwą tę dziedzinę

pic dla atencji

źródło: i.pinimg.com