•  
  h....l

  +208

  #neuropa #polityka #4konserwy #trzaskowski #bekazprawakow #bekazpisu

  Trzaskowski pozamiatał w swoim najnowszym wpisie na FB.

  Jeszcze niedawno PiS straszył Polaków widmem najazdu na Polskę milionów imigrantów - brakiem bezpieczeństwa, gwałtami i chorobami. W rzeczywistości chodziło o pomoc kilku tysiącom kobiet i dzieci (tymczasową pomoc humanitarną). Dziś opowiada bzdury o rzekomych planach deprawowania dzieci. W rzeczywistości chodzi o rozmowę o tolerancji - żeby chronić naszych współobywateli przed mową nienawiści, zastraszaniem i linczem. Uczyć dzieci, że słowa ranią, a w internecie nie ma anonimowości. Zaś wszystkie rewelacje o „lekcjach masturbacji” są zwykłym, cynicznym oszczerstwem.

  Przez swoje tępe działania w polityce zagranicznej PiS niszczy nasze relacje z Niemcami, Ukraińcami, Żydami, a także z większością państw Unii Europejskiej. Rząd wywraca do góry nogami życie naszych dzieci, żeby napisać nową wersję historii, w której prawdziwym bohaterom wyznacza się role statystów.

  Na swoje kampanie nienawiści i manipulacji, podlane ksenofobicznym jadem, rządzący wydają miliardy z naszych podatków.

  W szaty obrońców tradycyjnych wartości, w szaty obrońców moralności, w szaty obrońców rodziny stroją się hipokryci o mentalności Kalego, dla których własne skandale, łapczywość, agenci bezpieki, uwłaszczenie na majątku komunistycznym, są jak najbardziej usprawiedliwione, bo pomagają w próbie przeorania naszych umysłów.

  Jakie trzeba mieć kompleksy, żeby obawiać się o nasze wartości narodowe, o siłę naszej tożsamości i tradycji? W rzeczywistości nasza tożsamość i duma z bycia Polakiem wzmacnia się w kontakcie z innym światopoglądem oraz innymi wartościami, a nie w utopijnej izolacji w kokonie jedynie słusznych poglądów.

  A najgorsze jest to, że to właśnie takie działania, obliczone na szczucie Polaków przeciw sobie, sianie zwątpienia i nienawiści, prowadzą do naruszania naszej narodowej wspólnoty, niszczą kapitał społeczny i podważają nasze wzajemne zaufanie. A bez silnych, niezależnych instytucji, bez szacunku i zaufania nigdy nie będziemy silni na miarę naszych możliwości, marzeń i aspiracji.

  Właśnie dzięki tak prowadzonej populistycznej, cynicznej i nieprawej polityce, temperatura sporu w Polsce jest tak nieznośnie wysoka. Właśnie dlatego z maili i mediów społecznościowych wylewa się szambo chamstwa, nienawiści i gróźb, właśnie dlatego z poczty wyjmujemy kule karabinowe.

  Ale się jeszcze przeliczycie. Bo nawet Wasi zwolennicy często mają tego dość.

  W ostatnich dniach często dostaję pytania - Rafał, po co Ci to? Czy na pewno dobrze skalkulowałeś? Czy Twoje działania się opłacą? No więc nic nie skalkulowałem. Po prostu wierzę, że tak trzeba. Tego mnie nauczył dom rodzinny - katolicki i patriotyczny. Tego nauczyła mnie dobra, publiczna szkoła i mądrzy nauczyciele (tak, tak - za komuny).

  •  

   @hubmal: Ciśnięcie PiSu i zero odniesienia się do zarzutów. Szczególnie do wytycznych WHO. Politycznie ładnie napisane ale merytoryki malutko ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   @PatologiiZew: a co z wytycznymi WHO się nie zgadza?

  •  

   zero odniesienia się do zarzutów.

   @PatologiiZew: Nie dość, że temat wytycznych WHO już był orany, to i Trzaskowski o tym pisze. Polecam okulistę.

  •  

   @hubmal: Katolicki i patriotyczny dom go nauczył xD większej bzdury nie widziałem dzisiaj. Nie pomyślałem że zatęsknię za HGW

  •  
   h....l

   +46

   @CaveoPoland: Konkrety, konkrety. Z czym się nie zgadzasz? Jakie masz zarzuty względem tego wpisu?

  •  

   chodziło o pomoc kilku tysiącom kobiet i dzieci (tymczasową pomoc humanitarną).

   @hubmal: Chodziło tylko o kobiety i dzieci?

  •  

   W rzeczywistości chodziło o pomoc kilku tysiącom kobiet i dzieci (tymczasową pomoc humanitarną).

   @hubmal: tak było...xD

   pokaż spoiler Starsze, schorowane ludzie oraz matki z dziećmi przypływają na brzeg

   źródło: vimeo.com

   +: B......r, AndrusZgc +7 innych
  •  

   @Lipathor: Cały tekst to narzekanie jaki to PiS jest zły i niedobry i jak to źle robi (częściowo prawda ale nie odnosi się do tego co się zarzuca więc bezwartościowe merytorycznie). Większość zarzutów z "prawej" strony dotyczy się absurdalnych wytycznych. Szczególnie przedziału 6-9 lat. Tradycyjnie jednak PiS i PO krzyczą na siebie nie odnosząc się w żaden sposób na słowa drugiej strony. Żal mi ludzi którzy potrafią się z tym identyfikować.

   @Tamerlan: W takim razie zacytuj mi w tym tekście odniesienie do wytycznych bo jestem ślepy :) Póki co oranie widzę na poziomie posłów PO wrzucających cytaty nazistów. Tylko takie korwinizmy to słaba metoda dyskusji.

  •  

   @mrbarry: jakby to chodziło o tych przypływających, a nie z obozów np. w Libanie

  •  

   @hubmal: Ktoś kto wychował się w katolickim i patriotycznym domu nigdy by nie podpisał takiej deklaracji. No chyba że nie udało się rodzicom go dobrze wychować. Trzaskowski jest cienki, oskarża PiS i rząd o prowadzenie wojny ideologicznej a sam taką samą prowadzi. Karta LGBTqwerty tramwaj różnorodności i inne ideologiczne bzdury. Najgorzej że robi to będąc prezydentem miasta gdzie ideologią w ogóle się nie powinien zajmować.

   +: B......r, mentorwykopu +2 innych
  •  
   h....l

   +36

   @PatologiiZew:

   Proszę cię bardzo.

   źródło: pbs.twimg.com

  •  

   Ktoś kto wychował się w katolickim i patriotycznym domu nigdy by

   @CaveoPoland: Oho, mamy płomiennego dzierżawcę monopolu na patriotyzm.

   +: h....l, Thon +48 innych
  •  

   @hubmal: Nie ma w tym tekście odniesienia się do tego co mnie interesuje i do czego się odnosi druga strona :)

  •  

   dotyczy się absurdalnych wytycznych. Szczególnie przedziału 6-9 lat.

   @PatologiiZew: dotyczy albo tyczy się, to tak na boku. A co do meritum - i co tam takiego strasznego jest w tych wytycznych, bo przeczytałem i nic takiego nie widzę.

  •  

   @hubmal: Za komuny uczył się historii, więc wie jak to Rosjanie wyzwalali Polskę. Nauczyciele zapomnieli mu powiedzieć, że wyzwalali z zegarków i rowerów, gwałcąc przy okazji. Co do imigrantów, to w sylwestra w Niemczech, widzieliśmy te kobiety i dzieci. Bo jeżeli chodzi o tych prawdziwych, to m.in. z Donbasu przyjęliśmy prawie dwa miliony. Co to indoktrynacji seksualnej, bo o edukacji mówić tu nie można, to jak już Trzaskowski będzie uczył, jak walić konia sześciolatki, to niech odpali jakiś film Polańskiego i puści Michaela Jacksona, żeby tak dziwnie nie było. No i niech powiesi zdjęcie ,,profesora,, ,co by na to spoglądał ze ściany. Z takim prezydentem stolicy, PIS będzie rządzić sto lat. XD

  •  

   @hubmal: - absurdalne twierdzenia, że chodziło o tymczasową pomoc i przyjęcie kobiet i dzieci w czasie kryzysu imigracyjnego
   - wręcz śmieszne zarzuty, że to Polska, nawet pod rządami PiS, psuje relacje z Ukrainą która robi wszystko byleby Polacy nie byli im przyjaźni czy w sprawie stosunków z Izraelem. Zwykły populizm a nie fakty.
   - którym bohaterom wyznacza się rolę statystów?

  •  

   @hubmal Trzaskowski może sobie pisać idealistyczne peany, ale to nie on, tylko jego partia na tym straci.

  •  

   Szczególnie przedziału 6-9 lat.

   @PatologiiZew: Co dokładnie jest w nim złego?

  •  

   @walt_gunner: Patriotyzm można faktycznie różnie pojmować. Katolicyzm już nie

  •  

   oskarża PiS i rząd o prowadzenie wojny ideologicznej a sam taką samą prowadzi

   @CaveoPoland: No faktycznie, uczenie szacunku do ludzi innej orientacji czy tożsamości płciowej, czy po prostu innych ludzi to ideologia. Rozumiem, że np. lekcje szacunku dla osób niepełnosprawnych to również lewacka ideologia?

   +: h....l, Thon +24 innych
  •  

   Szczególnie przedziału 6-9 lat.

   PatologiiZew: Co dokładnie jest w nim złego?

   @rzep: Już wiadomo, że prawaki widzą w tych standardach to, że, jak to ujął @mentorwykopu:

   Trzaskowski będzie uczył, jak walić konia sześciolatki

   Taką już umysłowość mają niektóre konserwy.

  •  

   @SquirrelsCanFly: Cieszę się że porównałeś LGBTqwerty do niepełnosprawności. Bo i to i to to choroba a szczególnie określenie typu tożsamość płciowa. Szacunek do człowieka powinien być zawsze taki sam bez względu na to kim on jest. Nie można natomiast uczyć ludzi że homoseksualizm transeksualizm czy to że ktoś się czuje kobieta a jest mężczyzną to coś normalnego.

  •  

   Cieszę się że porównałeś LGBTqwerty do niepełnosprawności. Bo i to i to to choroba

   @CaveoPoland: Bo to i to są ludzie, którzy żyją wśród nas.

   Co niby jest takiego nienormalnego w homoseksualizmie czy transseksualizmie? Tylko błagam wymyślcie coś nowego, bo jak ktoś zamierza wyjechać z HEHE HELIKOPTEREM APACHE to leci na czarno bo już sił na Was nie ma.

   +: h....l, JV44 +18 innych
  •  

   W ostatnich dniach często dostaję pytania - Rafał, po co Ci to? Czy na pewno dobrze skalkulowałeś? Czy Twoje działania się opłacą? No więc nic nie skalkulowałem. Po prostu wierzę, że tak trzeba.

   @hubmal: o… ja… pierdolę… Albo terminalny idiota, albo za takich ma swoich wyborców.

  •  

   @SquirrelsCanFly: W przypadku transeksualizmu to chyba jasne. To są jakieś zaburzenia w głowie przez które człowiek nie wie kim.jest. to samo tyczy się homoseksualizmu nie jest jednak aż tak skrajne jak transeksualizm. Biologia nie kłamię. Albo masz xx albo xy i na tej podstawie jesteś albo kobieta albo mężczyzną.

  •  

   @walt_gunner: No to szanowny mirku, bardzo Cię proszę o rozwinięcie, jak według Ciebie, będzie wyglądać edukacja o masturbacji u sześciolatków?

  •  

   @Lipathor: szanowny mirku, bardzo Cię proszę o rozwinięcie, jak według Ciebie, będzie wyglądać edukacja o masturbacji u sześciolatków?

  •  

   @Lipathor: szanowny mirku, bardzo Cię proszę o rozwinięcie, jak według Ciebie, będzie wyglądać edukacja o masturbacji u sześciolatków?

  •  

   @mentorwykopu: że istnieje, nie rosną od niej włosy między palcami, nie ślepnie się od niej i nie trafia do piekła

  •  

   @mentorwykopu: owszem, bo robią to juz dzieci dużo młodsze. Zapytaj jakiejś znajomej co pracuje w przedszkolu/żłobku.

  •  

   No to szanowny mirku, bardzo Cię proszę o rozwinięcie, jak według Ciebie, będzie wyglądać edukacja o masturbacji u sześciolatków?

   @mentorwykopu: Masz tu stanowisko WHO wobec tego typu pytań.

   According to some critics, the Standards promote “masturbation” and “playing doctors” in children from age 1 to 4 and encourage 6 year old children to “explore same-sex relationships”. Is this true?

   As mentioned, it is considered crucial that sexuality education is age-appropriate. Therefore, the Standards include information about the typical developmental stages of children. This information is addressed to professionals (e.g. teachers, including kindergarten teachers), who need to be informed about the variety of normal phenomena in the psychosexual development of children including, in fact, early childhood masturbation and “doctor” games. Without such knowledge, there is a risk that professionals will react in inappropriate ways, possibly harming the child and/or hindering his/her future healthy development. The Standards therefore inform professionals about how to deal with these phenomena in a high-quality sexuality education programme in a developmentally appropriate way.

   Źródło - polecam przeczytać całość.

  •  

   @Lipathor:
   wiedza na temat zmian dotyczących ciała związanych z dojrzewaniem (miesiączkowanie, ejakulacja),

   podstawowa wiedza dotycząca różnych metod antykoncepcji,

   znajomość tematu rodzicielstwa, ciąży, bezpłodności oraz adopcji,

   umiejętność rozróżnienia przyjaźni, miłości i pożądania,

   wiedza na temat chorób związanych z seksualnością,

   świadomość istnienia przemocy seksualnej i umiejętność wyznaczania granic w tym zakresie,

   zaznajomienie z tematyką seksu w mediach, w tym w internecie.

   Większość z tych tematów nie nadaje się na rozmowy z dziećmi w wieku 6-9 lat. Co innego uświadomienie dziecka odnośnie przemocy a co innego rozmowy o chorobach/seksie/antykoncepcji. Sprawy które nie są w ich zakresie kilka kolejnych lat. Tyle z mojej strony bo widzę tylko wylew prostactwa i bluzgów godny trolli z twittera.

  •  

   Większość z tych tematów nie nadaje się na rozmowy z dziećmi w wieku 6-9 lat

   @PatologiiZew: Czyli rozumiem, że jak małe dziecko zapyta się skąd się wzięły dzieci to mam zamknąć mordę i poczekać kilka lat bo tak kazał koleś na wykopie albo zarzucic standardową gadką o bocianach?

  •  

   @Lipathor @walt_gunner @hubmal @rzep (ten ostatni chyba mnie ma na czarno) no i dochodzimy do meritum problemu. Walt_gunner podzielił się z nami stanowiskiem WHO, z którym całkowicie się zgadzam. Środowiska #lgbt #bekazprawakow zupełnie nie rozumieją o co chodzi? Stanowisko WHO w tej sprawie, jest stare jak świat i bardzo rozsądne. Wszyscy zgadzamy się chyba, że edukacja o masturbacji ma być skierowana do nauczycieli w przedszkolu. Konkretnie, przedszkolanka musi posiadać wiedzę, że dwuletnia dziewczynka, może dotykać się w miejsca intymne i czerpie jakąś tam z tego przyjemność. Nie koniecznie jest to tak rozumiane i tożsame z masturbacja u piętnastolatki. Edukacja ma być skierowana do pedagoga, by nie krzywdził dziecka, naśmiewając się, czy dziwiąc z danego zjawiska. Jednym słowem, żeby nie żył w ciemnogrodzie. I teraz wchodzi Pan Trzaskowski i jego świta XD. Chcą wprowadzić, rozmowy z przedszkolakami, uczniami sześcioletnimi o masturbacji. @Lipathor chce im wyjaśniać, że od tego się nie ślepnie. Sześciolatkom... W przedszkolu... Japierd.....

  •  

   @kobiaszu: Swoim dzieciom opowiadaj co chcesz. Moje zostaw :)

  •  

   Większość z tych tematów nie nadaje się na rozmowy z dziećmi w wieku 6-9 lat.

   @PatologiiZew: Ty tak twierdzisz, natomiast wg. WHO należy dzieci nauczyć zanim będa miały z tym do czynienia a np. 10-latki już czasem miesiączkują.
   @mentorwykopu: nikt Ci nigdy nie próbował wmówić, że od walenia się ślepnie? Znałem conajmniej kilka osób które w to wierzyły xD

  •  

   @Lipathor: Kłamiesz. Według WHO informacja o masturbacji, ma być skierowana do kadry. Przeczytaj stanowisko WHO, zacytowane wyżej

  •  

   @mentorwykopu: tak, żeby wiedzieć jak zareagować i co powiedzieć dziecku jak np. zapyta dlaczego to takie przyjemne. Albo jak jedno dziecko zapyta o inne.

  •  

   @Lipathor: Nie. Nie po to, by prowadzić szkolenia z sześciolatkami, na temat masturbacji. Nie nie po to by Im opowiadać, jak byś sugerował, że od tego się nie ślepnie, nie po to, aby im mówić, że to przyjemne. To ma być informacja dla pedagoga, aby nie był zaskoczony i nie chciał zawiadomić opieki lekarskiej. Dziecko, które ma sześć lat, żyje we wspaniałym świecie pełnym romantyzmu i wystarczy mu informacja, że to nic złego i to normalne.

  •  

   @mentorwykopu: Jest to prawda, ale piszą przecież też:

   The Standards therefore inform professionals about how to deal with these phenomena in a high-quality sexuality education programme in a developmentally appropriate way.

   Zacytuję od razu inny fragment ważny dla tej dyskusji:

   Sexuality education is a lifelong process, but it is most essential during childhood and adolescence. If sexuality education begins at a young age, it can be proactive and help to guard against future misinformation. It gradually equips and empowers children and young people with information, skills and positive values so that they can understand and enjoy their sexuality, have safe and fulfilling relationships when they are ready and take responsibility for their own and other people’s sexual health and well-being.

   As mentioned above, a child’s sexuality differs from an adult’s in many ways: in its expression, its content and its objective. Specific questions and ways of behaviour occur in each age group and at each developmental stage. The Standards are based on scientifically accurate information regarding the different phases of development in children, and attach great importance to developmentally appropriate methods of sexuality education.

   For instance, when a 3-year-old asks “where babies come from”, he/she needs different information from a child at a later stage of development. In the age group 0-4, the pedagogical aim that children should acquire an attitude of “respect for gender equality” means that they should learn that boys and girls are equal in terms of their rights as human beings. In practice, this means that the basics of a certain topic are introduced at an early stage, although the topics reoccur and will be consolidated at later developmental stages.

   Ogólnie rzecz biorąc, te tabelki, na które konserwy się tak oburzają, to hasłowy zarys programu edukacji seksualnej, skierowany do specjalistów, a nie szczegółowy program. Niestety, gdy niektórzy ludzie zobaczyli, że dokument mówi o przekazywaniu informacji o "zadowoleniu i przyjemności z dotykania własnego ciała (masturbacja/autostymulacja)", to oburzyli się, bo, tak jak mówi WHO, dziecięca seksualność różni się od dorosłej seksualności w wielu aspektach, więc dorośli zrozumieli to po swojemu.

  •  

   @mentorwykopu: nigdzie nie napisałem, że żeby prowadzić szkolenia. Ale żeby móc odpowiedzieć na ew. pytania.

  •  

   @walt_gunner: nie w tym rzecz. Chodzi o brak w edukacji i czytania ze zrozumieniem, obu stron. WHO dało wytyczne, całkiem sensowne. Lewaki przeczytały bez zrozumienia i stwierdziły, że jadą opowiadać do przedszkoli o sexie. Co gorsza, wydaje się, że Trzaskowski nawet nie rozumie wytycznych WHO, lub udaje, że nie rozumie i wprowadza kartę edukacji LGBTQ. Następnie Prawaki, zrozumiały, że Lewaki jaką gwałcić dzieci w szkołach i zrobił się larum. Prawda w sporze jest gdzieś po środku i obie strony wykorzystują konflikt, do zbicia kapitału politycznego.

  •  

   Lewaki przeczytały bez zrozumienia i stwierdziły, że jadą opowiadać do przedszkoli o sexie. Co gorsza, wydaje się, że Trzaskowski nawet nie rozumie wytycznych WHO, lub udaje, że nie rozumie i wprowadza kartę edukacji LGBTQ

   @mentorwykopu: Trzaskowski wypowiadał się gdzieś w taki sposób? Znalazłem jego oświadczenie, gdzie pisze tak:

   - upubliczniane treści są jawną manipulacją i kłamstwem. Standardy WHO to nie program lekcji - opisują one etapy rozwojowe dziecka zgodnie z wiedzą medyczną. Są zaleceniem dla rodziców, pedagogów i specjalistów, stosowanym w większości rozwiniętych państw świata.

   - przykładem manipulacji jest twierdzenie, że standardy namawiają dzieci w wieku 0-4 lata do „zabawy w lekarza”, choć w standardach wyraźnie napisane jest, że chodzi o to, jak uczyć dziecko, gdzie stawiać granice tego rodzaju zabaw z rówieśnikami. Inna manipulacja to stwierdzenie, że standardy namawiają do seksu w młodym wieku, choć standardy wyraźnie koncentrują się na tym, jak rozwijać emocjonalność w okresie dojrzewania oraz uchronić dzieci przed zagrożeniami dotyczącymi zbyt wczesnego rozpoczynania współżycia, seksu w mediach, pornografii i pedofilii

   - nie ma kraju na świecie, w którym na etapie żłobków i przedszkoli do zajęć byłaby wprowadzana edukacja seksualna w jakiejkolwiek formie i nie jest to planowane w Warszawie. Tematyka wychowania seksualnego pojawia się w programie nauczania, zgodnie z podstawą programową MEN, dopiero w IV klasie szkoły podstawowej – jako wychowanie do życia w rodzinie.

   - do Warszawskiego Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń, zajmującego się doskonaleniem nauczycieli, zgłasza się wielu nauczycieli, którzy potrzebują wsparcia specjalistów w tematyce związanej z wychowaniem seksualnym dziecka. WCIES prowadzi warsztaty i zajęcia związane z rozwojem psychoseksualnym dziecka w oparciu o podstawy psychologii rozwojowej. Cieszą się one dużym zainteresowaniem nauczycieli od wielu lat. Wśród uczestników zajęć są również katecheci, którzy dostrzegają potrzebę przygotowania do tych zagadnień.

   Pewnie po prostu wielu prawicowców, jak i wielu lewicowców nie zna w całości tego dokumentu, niekoniecznie wie, o co w nim chodzi i nie zadało sobie trudu, żeby to zrozumieć. Ale zdaje się, że to spin doktorzy PiSu wyciągnęli i podgrzali ten temat.

  •  

   Patriotyzm można faktycznie różnie pojmować. Katolicyzm już nie

   @CaveoPoland: Powiedz mi, co myślisz o obecnym papieżu? Bo mam wrażenie, że jego opinia o nim będzie podważała fakt, że katolicyzm można jednak różnie pojmować.

   +: h....l, Herself +2 innych
  •  

   @hubmal: > W rzeczywistości chodziło o pomoc kilku tysiącom kobiet i dzieci (tymczasową pomoc humanitarną)

   Przestałem czytać po tym bezczelnym kłamstwie.

  •  

   @Lipathor: 0-4 masturbacja - wychodzi na to ze bratanka w przedszkolu o kondonach maja uczyc -daj spokój nei broń trupa

  •  

   >
   Jakie trzeba mieć kompleksy, żeby obawiać się o nasze wartości narodowe, o siłę naszej tożsamości i tradycji? W rzeczywistości nasza tożsamość i duma z bycia Polakiem wzmacnia się w kontakcie z innym światopoglądem oraz innymi wartościami, a nie w utopijnej izolacji w kokonie jedynie słusznych poglądów.

   @hubmal: Szanuję, pięknie ujęte.

  •  

   W rzeczywistości chodziło o pomoc kilku tysiącom kobiet i dzieci (tymczasową pomoc humanitarną).

   @hubmal: what? :D podał jakieś źródło tych informacji? Kopacz coś tam podpisała i to faktycznie była lista kobiet i dzieci?

  •  

   @Lipathor: Czym ta Polska się zajmuje...

  •  

   wielokrotnie można zauważyć że dzieci w wieku 2-4 [?] jak łażą to sięgają łapą między nogi i się tam miętolą, więc to nie są jakieś brednie że masturbacja w tym wieku nie istnieje, bo istnieje, tylko ludzie chowają głowę w piasek by nie wyjść na 'zboczeńców'

  •  

   @walt_gunner: Pan Trzaskowski jako polityk, w dodatku inteligenty, postępuje jak polityk. Trzeba obserwować co robi, a nie co mówi. Zastępuje ministerstwo zdrowia i edukacji, innymi wybranymi przez siebie podmiotami. Wybiórczo powołując się na WHO, wprowadza do szkół znajome NGO'sy

  •  

   @hubmal: Trzeba mocno obserwować to co dzieje się na drugim tle. Cała ta afera z lgbt śmierdzi zasłoną dymną.

  •  
   h....l

   0

   @Valg: PIS rozpoczął kampanię wyborczą. W 2015 roku na celownik wzięli imigrantów, w tym roku zagrają kartą LGBT :).

Gorące dyskusje ostatnie 12h