Wpis z mikrobloga

#mikrokoksy #silownia

Ehh, często się łapię na rozczarowaniu na siłce ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Przychodzi typ, buty trójbojowe, niesie ze sobą sprzęt wszelakiego rodzaju, na nogach stabilizatory - niby nie #!$%@?, ale trójboiści często są niepozorni.

Patrzę jak się rozgrzewa. Full profeska, dyslokacje barków, mobility, rolowanie, aktywacje. No ze 20 min się turlał i szykował.

Myślę sobie - "oho, jakiś kozak, będzie #!$%@?ł na grubo pewnie".

Pierwsza seria jakieś 60 x 3, normalna rzecz, sam też od tylu zaczynam.

Naciąga stabilizatory na kolana. Myślę sobie - "oho, zaraz się zacznie".

Druga seria 90 x 3, myślę sobie - "e pewnie rozgrzewkowa nadal".

Zakłada pas. Myślę sobie - "oho, zaraz się zacznie".

Trzecia seria 110 x 3, już ledwo idzie.

Ja:

Pobierz Khaine - #mikrokoksy #silownia

Ehh, często się łapię na rozczarowaniu na siłce ( ͡...
źródło: comment_CPWroNW6dK73DHIBZLisAp0vLGC0r24A.gif
  • 33
@SamoSieNigdyNieZrobi: Raz tylko jeden z koksów mnie wziął z zaskoczenia, bo nigdy nie widziałem go przy jakimkolwiek ćwiczeniu złożonym, rypał tylko izolacje, więc nie podejrzewałem go o zbyt dużą siłę skoro cały czas się tylko pompuje, ale wzięło go pewnego dnia na sprawdzanie maksów na klacie, to skończył na 190 kilo xD Spodziewałem się że dojdzie gdzieś może do 140-150, ale #!$%@? był dużo silniejszy niż podejrzewałem.
@Khaine: Miałem wczoraj podobnego agenta na siłce. Wystrojony jak na wybieg, buty trójbojowe na podbiciu, nawet miał jakieś #!$%@? ochraniacze na łydki, i skończyłosię na tym, że zaczął machać kettlem jak #!$%@?, tak że jego barki były milimetr od wypadnięcia ze stawu i polecenia na drugi koniec siłowni. Długo się zastanawiałem, czy nie zwrócić mu uwagi, bo w ciągu kilku treningów narobi sobie takiej krzywdy tym machaniem, że w gipsie wyląduje.
@Kasahara
@Khaine Aż nostalgłem, mam filmik jak po ~2msc ćwiczeń i posiadania sztangi we własnym pokoju robiłem siad 100kg z owiniętym kolanem bandażem elastycznym, bo "kolano bolało", za to moc była +10 ʕʔ
@Kasahara: Raczej mam skojarzenia, że jak ktoś ogarnia rozgrzewki na takim poziomie i jeszcze tak długo (bo to była dosyć profesjonalna rozgrzewka pod maxy 1 RM), to mierne 110 kilo dawno zostawił już za sobą ( ͡° ʖ̯ ͡°) Buty ciężarowe i pas to też raczej zabawki już pod grubsze osiągi.

Ja do tej pory robię siady w płaskich trampkach (bo buty trójbojowe mogą mi cofnąć mobilność)
@Khaine Robie siady po 180+ w serii, a zaczynam od pustej sztangi w założonych już powerliftach i Rehbandach na kolana.
Nastawienie mówi to Mirku coś? Poza tym te rzeczy ułatwiają nam dźwiganie, skoro chłopak robi teraz 110 z poprawną techniką to dlaczego ma jej dalej nie doskonalić z użyciem sprzętu jak zaraz będzie robił 140-180-200?
@Khaine: Pierwsze słyszę, że buty trójbojowe czy neopreny są przeznaczone dla ludzi podnoszących duże ciężary, 90% osób na siłowni nie ma zamiaru robić tego nawet pół profesjonalnie ale może zależy im na wykorzystaniu podbicia w butach, czy neoprenów żeby bezpieczniej siadać. Mnie nie obchodzi czy jesteś amatorem ani to, czego używasz, polecam ten stan zamiast ingerować w treningi innych dopóki nie robią nikomu krzywdy, a jakieś powody zawsze mogą być, tego
zaczynam od pustej sztangi w założonych już powerliftach i Rehbandach na kolana.

Nastawienie mówi to Mirku coś?


@Poemat: Ja tak samo. Też mam Rehbandy ( ͡º ͜ʖ͡º) Przecież nie krytykuję go za to, wręcz zwrócił moją uwagę właśnie robiąc wszystko tak jak trzeba aż do przesady. Jedyne co, to liczyłem że zobaczę jak wywala właśnie ze 180 kilo na tej sztandze i pokaże reszcie ile można
@picasssss1: No tutaj gość był niepozorny, ale zalatywał z daleka trójboistą, więc liczyłem że zobaczę coś ciekawego. Dla trójboistów ciężary typu 2x masa ciała w przysiadzie to nic nadzwyczajnego.

Ja to jestem rozczarowany jak przyjdzie gościo dwa razy większy ode mnie i #!$%@? jakimiś śmiesznymi ciężarkami ( ͡° ʖ̯ ͡°)


No cóż, ci to mnie nawet nie rozczarowują, bo doświadczenie mnie nauczyło, że jak ktoś wygląda z