•  

"Irena przeszła piekło podczas egzorcyzmów. W gimnazjum zaczęła ubierać się na czarno, słuchać mrocznej muzyki, co wzbudziło podejrzenia religijnej babci. Trafiła do egzorcysty, księdza M. Twierdzi, że podczas wielogodzinnych sesji, na których często obecni byli też inni księża, była przywiązywana do kaloryfera, nacierano jej miejsca intymne świętymi olejami, wykręcano ręce i trzymano przez wiele godzin, aż zsiniały. Księża na głos komentowali jej ciało: „Fajne cycki, niezła dupa”. Protestowała, ale księża mówili tylko, że to głos diabła." └[⚆ᴥ⚆]┘ http://wyborcza.pl/duzyformat/7,127290,24528763,pieklo-podczas-egzorcyzmow-prokuratura-czyny-nie-wypelnialy.html #bekazkatoli #religia #chrzescijanstwo #katolicyzm

•  

"Po dwu i pół roku takich praktyk ksiądz M. poddał się, a rodzice zaczęli wozić ją do innych egzorcystów. Trafiła między innymi do księdza P., który przywiązał ją pasami do specjalnego łóżka w piwnicy, w której odbywały się egzorcyzmy. Księża wkładali jej do ust krzyż, czuła, jak krew leci z dziąseł, a potem zatykali nos i lali do ust wodę egzorcyzmowaną. " └[⚆ᴥ⚆]┘└[⚆ᴥ⚆]┘

•  

@movsd: Ja pierdole, to tak na serio? Możesz wstawić cały tekst?

•  

@neo_1995:

. . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

źródło: PSX_20190311_123047.jpg

•  

@movsd: Niezależnie od tego czy ktoś jest wierzący czy nie oraz co myśli o tego typu sprawach - sprawa śmierdzi to na kilometr. Jeżeli rzeczywiście "księża" robili takie rzeczy, to nadają się tylko do ekskomuniki. Opis tych czynności, z tego artykułu - to są bzdury, które nie powinny mieć miejsca.

Obraz egzorcyzmów został bardzo zniekształcony przez filmy i popkulturę. Przeprowadzanie takich "czynności" nie jest proste jak się wydaje. Każdy przypadek musi mieć wyraźne i udokumentowane zezwolenie miejscowego ordynariusza, zazwyczaj jest to biskup diecezjalny. Człowiek, podejrzany o "opętanie", zanim zostanie poddany takim czynnościom, musi przejść obserwację psychiatryczną i ogólną. Sam "zabieg" wygląda podobnie jak chrzest, to głównie modlitwa, nie ma w niej miejsca na "święte olejki", "wkładanie krzyża" - to są po prostu bzdury. Nie ma też żadnych form "dialogu" ze złym duchem. Poza tym, każdego księdza po takich "czynnościach" obowiązuje tajemnica.

W katolickiej Polsce jest tylko może ze stu duchownych, którzy zajmują się takimi rzeczami. A jeszcze 20 lat temu było ich kilku. Wszyscy przyznają, że większość zgłaszanych przypadków nie jest opętaniem, a dla nich prawdziwe przypadki, a bardziej przypadki, które mogą mieć znamiona opętania zdarzają się niezwykle rzadko.

Zazwyczaj gazety typu Fakt, SuperExpress poszukują taniej sensacji. We wszystkich tych wywiadach z "egzorcystami" nigdy nie podają nawet imion, gdyż można by ich w prosty sposób zweryfikować.

Wygląda to fejk, a jeśli rzeczywiście tak było - to jest to niezgodę z ich zasadami i wytycznymi, z miejsca stracą prawo do odprawiania tych obrzędów.

•  

@movsd: polecam film "Diably" Kena Russella. Przez dlugi czas byl w wielu krajach zakazany, dotyka tematu z tego artykulu.

Nie biore tego artykulu za cos super wiarygodnego no bo skad mam wiedziec ze tak bylo, ale jezeli to prawda, to niezly hardkor.

•  

@Serghio: Śmierdzi na kilometr to torturowanie ludzi i praktyki bdsm bez zgody jakiejś osoby oraz bezprawne pozbawianie wolności, bo to dla jego dobra, szatan go opętał.

•  

@MinnieMouse0: Tylko chciałem napisać jak w rzeczywistości wyglądają takie obrzędy.

Natomiast jeśli w artykule napisali prawdę, osoby te powinny odpowiedzieć przed sądem, dodatkowo KK powinien ich za przeproszeniem - wypierd*ielić.

•  

@Serghio: Ja myślę, że tu problem jest systemowy. Gusła, ciemnota i zacofanie dają o sobie znać, niestety. "ksiądz Michał Olszewski, egzorcysta diecezji kieleckiej. Po kilkugodzinnej batalii, żarliwej modlitwie, przy wsparciu dwóch innych duchownych udało mu się wypędzić z siedemnastolatki sześć złych duchów. Stało się to możliwe tylko dlatego, że Matka Boża dawała mu światło, jak ma postępować. Warto zauważyć, że ostatni demon, który ostatecznie przedstawił się jako Kirych, umiejscowił się w szyi. Wyjaśniło się, że to on dusił dziewczynę nocami. Ksiądz Olszewski niezwłocznie obwiązał szyję stułą i odmówił konieczną modlitwę, a wtedy nastolatką zaczęło rzucać. Ostatecznie jednak Kirych został wypędzony i wrócił do siebie." Strach pomysleć co by ksiądz obwiązał gdyby "demon" zamieszkał w pochwie albo odbycie nastolatki. http://wyborcza.pl/duzyformat/1,127290,17654906,U_egzorcystow_kolejki.html

•  

Komentarz usunięty przez moderatora

•  

Ksiądz Olszewski

@movsd: nie jest już egzorcystą.

Podejrzewam, że charakter jego działalności duszpasterskiej spowodował, że "wyrzucili" go z tego stanowiska. I pewnie słusznie, bo przytoczony przez Ciebie artykuł, kłóci się z charakterem tych obrzędów.

Ja myślę, że tu problem jest systemowy. Gusła, ciemnota i zacofanie dają o sobie znać, niestety.

Problem jest taki, że wśród duchownych niestety są też osoby, które mają swoje słabości i często swoją działalnością wykraczają poza schematy obowiązujące w danej religii. To są ludzie, a gdzie ludzie - to przemoc, zła wola i inne złe rzeczy.

@DzikiChleb: bez przesady.

•  

Komentarz usunięty przez moderatora

•  

@Serghio: Nie wiem, czy dobrze. Takie przypadki powinny być podejmowane przez psychiatrów, po czym po stwierdzeniu psychicznych aberracji pacjenta ci księża powinni być sądzeni na równi z innymi pseudoznawcami czy paramedykami. Takie działania (gorzej niż zaniechanie leczenia, które przecież piętnujemy) nie są w żadnym wypadku neutralne, ale zwyczajnie szkodzą zdrowiu niewinnych ofiar.

•  

Komentarz usunięty przez autora

•  

@movsd: Sorry, ale bita przez 2,5 roku, tak naprawdę seksualnie napastowana, przywiązywana do kaloryfera

i sobie siedziała i czekała na następnego egzorcyzmy i jeszcze ją wożono po innych księżach?

fejk w chuj, ale kościoł to jebać i tak

•  

@movsd: w polsce jak w lesie

•  

@Rayon: Jeśli była zmanipulowana i wierzyła, że księża mają czarodziejską moc "wypędzania diabła"... Kto wie. Było śledztwo w tej sprawie, ale wiadomo z jakiej opcji politycznej jest teraz szefostwo prokuratury.

•  

@movsd wierutne bzdury, a lewaki łykają... w sumie nie dziwne, patrząc na twój awatar.

•  

@movsd xD jeszcze wyborcza.pl

+: meres
    •  

@a_maze: Tak to sobie tłumaczą prawaczki z kościoła rzymskopedofilskiego ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

•  

@movsd lepsze lgbtqwerty i tęczowe spierdolenie. Legalizacja pedofilii i rozwalenie instytucji rodziny.

•  

@mikeeho: legalizacja pedofilii to wymysł kościoła, bratku

•  

@movsd nie jestem twoim bratkiem a legalizacja pedofilii to od tęczowych z ltbtqwerty

•  

@movsd: Szczerze to zawsze się chciałem zapytać, dlaczego osoby trans są grupowane z Lesbijkami, Gejami, Bi?

Jedni chcą obciąć sobie penisa i wstrzykiwać inne hormony, a inni po prostu uprawiać seks z tą samą płcią, to po co ich grupować jako LGBT? zamiast po prostu ruch Trans?

•  

@mikeeho: to kościół promuje głupią tezę, że standardy WHO są niemoralne. Kościół również twierdzi, że edukacja seksualna, antykoncepcja a nawet walenie konia to grzech. Taka prawda o kościelnych konserwach ¯\_(ツ)_/¯

•  

@Rayon: Pewnie dlatego, że razem mają większą siłę przebicia w realizacji swoich postulatów niż oddzielnie. Zgaduję, bo tęczę w avatarze mam tylko do wkurwiania konserw ( ͡° ͜ʖ ͡°)

+: Naxster
    •  

i sobie siedziała i czekała na następnego egzorcyzmy i jeszcze ją wożono po innych księżach?

@Rayon: kolejny widzę z empatia na poziomie obtłuczonej cegły xD Nic dziwnego ze dla ciebie zagadnienie transseksualizmu to obcinanie sobie penisa. Pewnie badania u ginekologa to dla ciebie takie inne macanko, nie?

N owiec wiedz, ze ofiary gwałtów (obu płci) maja ogromne problemy mówić o tym, a mechanizmy psychologiczne trzymające ludzi w zjebanych sytuacjach są naprawdę silne. Stąd chociażby mieszkanie z agresywnym partnerem/ką.
      No ale pewnie to za skomplikowane dla ciebie, jakieś emocje, strach, wstyd, to musi być fejk ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

•  

@Naxster: I nikt nie zauważył, że ma siniaki? xd

Kurwa ponad 2 lata dawać się się kurwa gwałcić olejkiem, do grzejnika przywiązywać a potem tak o wariacie do innych księży się zgłaszać?

Trudno mi w to uwierzyć, chciałbym zobaczyć jak wygląda.

co do trans, przecież obcinanie peniska to ważny aspekt transformacji z MtoF

+: movsd, meres
    •  

I nikt nie zauważył, że ma siniaki? xd

@Rayon: wiesz ile jest bitych dzieci w Polsce? XD Zauważyli i mieli w dupie. A jak nawet pytali to popaprani rodzice zaczęli coś chrumkać, że na egzorcyzmach była i ze spoko spoko.

•  

@Naxster: Też podejrzane jest to, że to się zaczęło z słuchania metalu + chodzenia na czarno = CHUJ KURWA DAWAJCIE EGZORCYZMY XDDDDD

•  

Komentarz usunięty przez autora wpisu

•  

@Rayon: wykopki wierzą, ze nie ma globalnego ocieplenia bo śnieg spadł, gejem się nikt nie rodzi a w całej cywilizacji pierwszego świata coraz więcej jest antyszczepionkowych debili.
      Nie widzę absolutnie nic dziwnego, że dla fanatyków religijnych meta i czarne ubranie == szatan. Niektórzy co bardziej walnięci proboszcze nawet wywieszają co jakis czas kartki "Zakazanych symboli"

sprawa też zaczęła sie od babci

•  

@movsd: o kurde, czytałam kiedyś ten reportaż, który został streszczony w artykule z twojego wpisu. Trochę mnie trzepnął emocjonalnie, nawet się nie spodziewałam. Taka bezsilność, gdy się czyta o czyimś cierpieniu spowodowanym "zaledwie" ciemnotą i zacofaniem.

•  

@ksndr: Nie jesteśmy bezsilni. Trzeba propagować naukę, dostępność edukacji (również seksualnej) i informacje o prawach obywatelskich (m.in. prawo do odmowy uczestnictwa w kultach religijnych). Z każdym rokiem te enklawy ciemnoty ustępują nowoczesności, ale potrzeba jeszcze dużo cierpliwości aż znikną całkiem w Polsce.

•  

@movsd: dokładnie tak jak piszesz. Edukacja to podstawa.

•  

@movsd: @ksndr: @Naxster Dodałbym do tego ważną kwestię. To co dzisiaj według niektórych jest zabobonem i ciemnotą za 200 lat może się okazać, że jest ważną częścią nauki lub jakaś jeszcze nieodkrytą dziedziną medycyny. Owszem, edukacja to podstawa, ale tak na prawdę, w którym jej miejscu jesteśmy? Wiemy, wszystko? Nie. Nie wiemy nic. Jeszcze 60 lat temu w poważnych państwach i ośrodkach wiercono ludziom dziury w głowie, bo wierzono, że to ich wyleczy. Nie zapominajmy, że jesteśmy tylko ludźmi. Edukacja też zawodzi. Nie wszystkie teorie muszą być właściwie. Nie tak dawno, bo kilka lat temu naukowcy odkryli, że mózg jest podłączony bezpośrednio do układu immunologicznego. Co to oznacza? W dużym uproszczeniu, że "modlitwa" może mieć wpływ na własne zdrowie. Modlitwa oczywiście w cudzysłowie, gdyż bardziej może chodzić o pozytywne myślenie. Dzisiaj część społeczeństwa śmieje się z babć, które gorliwie modlą się w kościołach, z afrykańskich plemion, które urządzają różne dziwne obrzędy. Powiem Wam, że za kilkaset lat okaże się, że ma to sens z naukowego punktu widzenia. Wszystko na to wskazuje, z antropologicznego punktu widzenia człowiek jeszcze nie znał pisma, a już oddawał cześć rożnym bogom, może to mieć podłoże naukowe.

Dzisiaj piszecie - edukacja to podstawa, mając na myśli - przecz z zabobonami. Za kilkaset lat może być, tak, że będą mówić - módl się, medytuj - edukacja to podstawa.

•  

@Serghio: Ja nie przeczę że medytacja i pozytywne myślenie ma korzystne skutki zdrowotne. Ale daleka droga od takiego wniosku do uznania, że bogowie, demony etc istnieją naprawdę. Na to potrzeba dowodów, a kościół takowych nigdy nie dostarczył.

Gorące dyskusje ostatnie 12h