Wpis z mikrobloga

Mam system zainstalowany na dysku SSD (C://), a reszta to kilka partycji HDD. Weszłam w opcję Defragmentacja i optymalizacja dysków, i tam przy partycji systemowej - czyli SSD - jest "8 dni od ostatniego uruchomienia". O co chodzi? Bootowanie mam ustawione w biosie żeby uruchamiał się z SSD, zresztą tam właśnie jest postawiony system, to było dla mnie logiczne.
Dodam, że jak na SSD to komp uruchamia się wolno, pulpit nie pojawia się w kilka sekund, a około 40 sekund, ale uznałam, że to pewnie wina wolnego bootowania płyty głównej.
#dyskitwarde #ssd #komputery
  • 26
@a2k__: @dejwis: wiem ale podczas reinstalacji chcę sformatować też cały HDD żeby pozbyć się wszelkiego syfu, który mógł się poinstalować przez te parę lat. Chyba, że wystarczy kliknąć na każdej partycji prawym przyciskiem myszy i "formatuj" ?
@a2k__: ok, dzięki. A nie trzeba jakoś usuwać obecnie zainstalowanych sektorów rozruchowych z HDD, żeby po instalacji Windowsa były już tylko na SSD?
@emka07: podepnij dopiero dysk na odpalonym systemie, albo zrób najpierw ich format pod instalacją a potem je odepnij. Wtedy w systemie będziesz musiała je zainicjować.
@a2k__: nie bardzo rozumiem. Chciałabym pozbyć się tych sektorów rozruchowych, które prawdopodobnie obecnie są na HDD. Jeśli odepnę dysk na czas instalacji nowego systemu na SSD, a potem go podepnę z powrotem, to dalej tam będą - na SSD i HDD jednocześnie?
@emka07: Zrób tak, odpal instalację, zrób format dysków, odepnij HDD, zainstaluj dysk na podpiętym samym SSD, potem jak już system ruszy podepnij HDD i w Zarządzaniu dyskami zainicjuj HDD.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@a2k__: Czemu jej każesz odpinać dyski na odpalonym kompie? XD
@emka07: Skoro i tak robisz format to zrób jak Ci pisali aczkolwiek ją uważam że to nie tego wina
Tylko dysk hdd odepnij wcześniej na wyłączonym kompie a format hdd zrób sobie spod windowsa juz.