Wpis z mikrobloga

Dlaczego nie możemy wybrać ręcznie na którą technologię chcemy zużyć bonus z focusa? Chodzi mi o sytuację, gdzie przykładowo dostaliśmy w 1938 2x bonus do prac nad bronią pancerną. Jeden zużywamy na czołg średni z 1939, jeszcze jeden bonus nam zostaje. Dlaczego nie da się zrobić tak, żeby w spokoju zrobić sobie najpierw artylerię samobieżną z 1939 bez bonusu (po co komu bonus, skoro ona nawet bez boosta się bada ~35dni), a dopiero później, w odpowiednim czasie czołg z 1941 z bonusem (który bada się ~150 dni nominalnie). No i przez to, że mi tego bonusu szkoda kończy się posiadaniem czołgów z 1941 w 1939, a artylerię samobieżną zaczynam produkować gdzieś w 1940. Głupie to. Paradox, zmieńcie to. ( ͡° ʖ̯ ͡°)


#hoi4
  • 11
@bezczelny_klamca: usuwasz prawie wszystkie dywizje - a dokładnie zostawiasz tylko jedną, którą szkolisz. Gra skaluje wbijanie xp armii, więc dostajesz więcej xp szkoląc jedną dywizję niż gdybyś szkolił wszystkie naraz :p

jeszcze był (bo nie wiem czy dalej jest) exploit z Land Lease. Zacznijmy od tego, że dostajesz XP za to, że odbiorca LL używa twojego sprzętu. Jak wiadomo pierw brany jest sprzęt kraju potem innych. Wystarczy, że zmienisz nazwę swojego
@bezczelny_klamca: na szybsze skzoelnei też jest sposób. Wystawiasz dywizje odrazu kiedy możesz (nie czekasz az osiągniesz poziom szeregowych). Szybciej wbijesz szeregowego z rekruta trenując już wystawioną dywizję, niż czekając aż się zrekrutuje jako szeregowy xd

oczywiście masz śladowe straty mp i sprzętu ale coś za coś :P