Wpis z mikrobloga

#szczecin to fajne miasto. Przeprowadziłem się tu kilka miesięcy temu i dobrze się tu żyje.
Ale drogi to jest jakiś k***wa dramat!
Jak to możliwe aby w tak dużym mieście były tak beznadziejne drogi? Dziura na dziurze i to na głównych ulicach w centrum miasta. Ktoś to w ogóle ogarnia? WTF Szczecin?
Ostatnio byłem we #wloclawek , który od zawsze był dla mnie symbolem dziurawej nawierzchni, zęby mnie bolały na samą myśl, że muszę tam jechać. Teraz uważam, że drogi mają lepsze niż Szczecin, przynajmniej starają się je remontować. Niech mnie ktoś poprawi ale nie widzę za bardzo remontów jeżdżąc po mieście. Jakim cudem choćby taka ul. Kolumba jest jeszcze otwarta, przecież to jest jakaś masakra?

#gorzkiezale
  • 28
przynajmniej starają się je remontować


@lolpok: we Włocławku wyremontowano prawie wszystkie ważniejsze drogi w ostatnich latach, strzelam że z większych miast w kuj-pom (Bydgoszcz, Toruń, Inowrocław, Grudziądz) jest teraz najlepiej we Włocławku. Pomogła autostrada i to że teraz tranzyt nie idzie DK1.
@lolpok Kilka lat temu może tak, ale teraz w centrum ciężko znaleźć dziurawą drogę, zwłaszcza jak zrobili Wyzwolenia, krzywoustego czy Piastów. Kolumba będzie robiona prawdopodobnie w tym roku i faktycznie ona jest w opłakanym stanie, ale tam idą tory i to nie jest takie proste jak wyremontowanie jakieś prostej uliczki w małym mieście.
@Krupier: z tego co objeździłem w ciągu tych 5 miesięcy: Powstańców Wlkp, Gdańska, Bohaterów Warszawy, wszystkie w okolicach stoczni, Małkowskiego i parę uliczek blisko centrum i wiele, których nazw nie pamiętam
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@lolpok: Bohaterów jest normalna na całej długości, Gdańska ma kilka krótkich odcinków w kiepskim stanie, Malkowskiego jest obecnie w remoncie, Powstańców nie wiem, rzadko jeżdżę.

Wiec jedna ulica to wciąż za mało na "drogi to jakiś #!$%@? dramat".
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Krupier: Modra, Krasińskiego, Niemcewicza, Długosza, Zupańskiego, Stalmacha, Powstańców Wielkopolskich, Parkowa, koniec estakady w stronę Dąbia, Dworcowa okolice świętego ducha itd. itd.

Ale uj tam. Ważne, że się dzwigozaury świeca.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@spokoromek: what? To nie są ulice na stan "#!$%@? dramat". #!$%@? dramatem jest Hoża i Kolumba. Krasińskiego jest ok, kiepsko jest tylko przy Lidlu. Kostki brukowej nie liczę, to zabytek i raczej tego nie ruszą. Niemcewicza jest okej, jeżdżę niemal codziennie. Parkowa mogłaby być lepsza, ale to nadal nie #!$%@? dramat. Estakady są dobre.

Serio, narzekanie na stan dróg w Szczecinie jest naprawdę niepoważne. Drogi są w większość albo dobre, albo
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Krupier: ja wiem, że ty wiesz wszystko najlepiej.
Kostka na Krasińskiego to jest dramat i to zaden zabytek skoro jest tak zaniedbany.
Torowisko na Niemcewicza, przy Kadłubka jest w opłakanym stanie. Wyzwolenia odcinek od szpitala kolejowego podobnie.
Na końcu estakady, na prawym pasie może cię niemal #!$%@?ć w kosmos.
O Modrej nie wspomnę.
Także nie #!$%@?, że Szczecin dobrze stoi z drogami.
Może masz służbowy samochód, ciesze się.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@spokoromek: nie #!$%@?ę tylko wiem jak wyglądają drogi w stanie "#!$%@? dramat".

Drogi, które podałeś są w stanie dobrym lub bardzo dobrym. Odcinkowo bywa gorzej, ale wszystko jest systematycznie remontowane, a na raz wszystkiego też nie da się zrobić.

No, ale można siedzieć przed kompem i tylko narzekać, do tego większość ludzi w Szczecinie jest zdolna. I tylko do tego. :)
@lolpok: Przyzwyczaj się, Krzystek buduje sobie pomniki ze spiżu, vide: Stadion w miejscu gdzie nigdy go nie powinno być, Fabrykę Wody i Muzeum Morskie wg projektu który już ma ponad 10 lat i jest przestarzały więc zabiera środki z wielu innych inwestycji, żeby zebrać na to. Gdyby z tych trzech obiektów nawet niekoniecznie rezygnować tylko zrobić je mądrzej i bardziej ekonomicznie to można by zrewitalizować całe centrum i śródmieście, ale nieeeeee...
@lolpok: ojej, uraziło coś? Przecież to nic niezwykłego jeździć trochę mniej lub trochę więcej.

Ja akurat chyba we wszystkich miastach wojewódzkich byłem prócz ściany wschodniej. Do tego sporo w trasie + Europa. I wiesz co? Szczecin pod względem jakości dróg w ogóle nie odstaje jeśli chodzi o resztę tzw. Polski A.

No, ale wiem, że w tym kraju i w tym mieście modne jest malkontenctwo. Ja odpadam z dalszej rozmowy, od