•  

Pensum nauczycielskie w przeliczeniu na godziny zegarowe. Pensum w Polsce to 18 godzin lekcyjnych czyli 14 godzin zegarowych. Polskie pensum jest najniższe na świecie! Tyle wynosi etat nauczyciela w Polsce. Dlatego podstawy wynagrodzenia które wrzucają nauczyciele są gówno warte, bo spora część pracuje na 1,5 etatu, co i tak godzinowo jest mniej niż 1 etat w innych krajach. No, ale wiadomo, że wywiadówki i sprawdzanie kartkówek, to tylko w Polsce xD
    #szkola #podbaza #gimbaza #licbaza #nauczyciele #takaprawda

źródło: wykop.pl

+: KingFight, b.....6 +11 innych
    •  

Ostatnio gdy kilku nauczycieli na wykopie zarzuciło mi, że kwoty bazowe, czyli średnia jaką muszę uzyskać nauczyciele na danym stopniu awansu w każdej gminie to kłamstwo, to poprosiłem ich o PIT-11 za 2018 rok. Szybko skończyła się dyskusja.

W innym temacie koleś wrzucił PITa swojej żony, który miał udowadniać, że średnie podane przez MEN kłamią. A okazało się, że jego żona pracuje 1 rok, jest na stażu, a jej średnia to 3550 brutto. Czyli 700 PLN więcej od tej niby kłamliwej średniej podawanej przez MEN i 1100 więcej od zasadniczej, którą to tak chętnie wrzucają nauczyciele.

Także innych koleś wrzucił roczne zarobki swojej żony i też wyszły większe od średniej podawanej przez MEN. No, ale według nauczycieli dodatki się nie liczą xD

Poniżej średnie za 2018. Od tego roku są większe

•  

PIT stażystki. Koleś twierdził, że żona zarabia 1800 (tyle ma na pasku), bo dodatki się nie liczbą xD Średnia dla stażystki podawane przez MEN ze 2018 to 2891PLN i według nauczycieli nikt jej nie osiąga xD

•  

Komentarz usunięty przez autora

•  

niech płacą jak w Niemczech i podnoszą do tych 26 godzin!

@stefan_pmp: jak w każdym innym zawodzie w Polsce, a jakoś ludzie nie pracują w fabrykach po 4 godziny dziennie, bo Niemiec zarabia więcej.

+: b.....6, lubie-sernik +2 innych
    •  

•  

A tu macie wypowiedź księgowego w gminie na temat kwot bazowych. Jak przeczytacie dyskusję niżej to zobaczycie jak ładnie wyjaśnił jedną nauczycielkę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
      https://www.wykop.pl/link/4831507/#comment-63599463

•  

zawsze można zmienić zawód

@stefan_pmp: no wszyscy to mówią nauczycielom ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

•  

kto pozostanie zatem uczyć?

@stefan_pmp: wystarczy podwyższyć pensum do 25 godzin i będziemy mieć 70 tys. nauczycieli za dużo. MEN cały poprzedni rok twierdził, że w związku z reformą zwalnia się nauczycieli, a teraz przy proteście przekonują, że brakuje. Mało konsekwentni są ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Spróbuj dostać etat nauczyciela na wsi lub w małym mieście bez znajomości. Całe klany rodzinne pracują w szkołach. M.in. dlatego, że na wsi jest dodatek wiejski 10%, który nie liczy się do średniej.

Karta nauczyciela to komunistyczny przeżytek, który powinno się jak najszybciej zlikwidować!

•  

•  

Komentarz usunięty przez moderatora

•  

@Padam_na_cycki: kłamliwa bo? Bo twoja mam nie ma tyle na pasku? Pokazałem ci przykładu PITu stażystki, która zarabia 700 PLN brutto więcej niż ta średnia. Mało tego, te średnie są zaniżone, bo dodatek wiejski 10% jest dodatkiem socjalnym i nie liczy się do tej średniej. Masz tu wyjaśnienie od księgowego w gminie dla jednej nauczycielki:

Jestem księgowym oświatowym w gminie, przez moje ręce przechodzą wypłaty 150 nauczycieli i powiem ci jedno - ta grafika w żaden sposób nie kłamie, a to że tobie jednemu coś nie pasuje nie oznacza, że to kłamstwo. Tzw. "średnia" liczona jest w każdej jednostce samorządu terytorialnego (gmina, powiat, ...) i jeśli wyjdzie za mało to w styczniu jest wyrównanie. Ale "średnia" ma wyjść dla grupy nauczycieli, a nie każdemu indywidualnie. Może ty masz mniej niż "średnia", ale 2 innych ma więcej.

Zresztą od lat, gdy tylko w mediach jest mowa o średnim wynagrodzeniu nauczycieli to pokazujecie, że nie macie pojęcia jak to jest liczone. Zresztą na żywo też się nasłuchałem głupot od nauczycieli - a to że wam z pensji zabieramy pieniądze na ZFŚS, a to inny powiedział, że ma 2000 netto, bo nie policzył 500zł które potrącamy na spłatę pożyczki. ¯_(ツ)_/¯

Podaj, jaki masz awans i wykształcenie (licencjat czy magister, z pedagogicznym czy bez), ile masz etatu, wysługi, motywacyjnego, innych dodatków, to policzymy, czy ktoś cię oszukuje względem tej "chamskiej" grafiki.

PS. Tak na prawdę, to ta grafika w pewien sposób oszukuje, ponieważ ZANIŻA PRAWDZIWE ŚREDNIE WYNAGRODZENIE NAUCZYCIELI! I co ty na to? Jesteś w stanie o tym podyskutować - ale na argumenty?

Także poczytaj sobie kartę nauczyciela to się dowiesz co to kwota bazowa. I skoro według was jest nieprawdziwa, to dlaczego domagacie się jej zwiększenia? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Padam_na_cycki: i jeszcze z odpowiedziami do "kulturalnej nauczycielki":

@ krystalTritapik: Tak jak myślałem, zero argumentów - typowa wypowiedź nauczyciela pod tematem "średniej".

wymień składniki tej 'średniej'. Po kolei, od dodatków funkcyjnych (i jakie) oraz nie zapomnij o nadgodzinach.

A po co mam wymieniać? Przecież z grafiki widać, że "średnia" to coś więcej, niż zasadnicza. Nikt nigdzie nie mówi, że "średnie" wynagrodzenie nauczyciela bierze się z samej zasadniczej. Ale proszę bardzo, wymienię to co u mnie jest liczone:
      - zasadnicza,
      - stażowy (wysługa lat),
      - nadgodziny,
      - funkcyjne (dyrektor, wychowawca klasy, opiekun stażu),
      - trzynastka,
      - nagrody, itp.
      Chyba niczego nie zapomniałem.

Za to dodatek wiejski (10% zasadniczej) NIE JEST LICZONY DO "ŚREDNIEJ", czyli zaniżamy prawdziwy wynik!

Zamiast na siłę udowadniać, że ktoś tu kłamie to po prostu przeczytaj Kartę Nauczyciela - tam jest napisane, co jest waszym wynagrodzeniem (czyli nie sama zasadnicza), a co dostajecie, a nie jest liczone do "średniej". Zalewska, tak samo jak poprzednicy, tak samo jak media o tym piszące, przestawia tylko liczby wynikające z Karty Nauczyciela - nic więcej!

Masz jeszcze nauczycieli po licencjacie albo bez pedagogicznego, nie licząc nauczycieli zawodu? Od lat nie spotkałam.

A co to ma do rzeczy? Po pierwsze: bardziej chodziło mi o magistra - czy ma czy nie pedagogiczne. Po drugie: nie wiem czy są licencjaci bez pedagogicznego - naliczaniem pensji zajmują się u mnie 2 inne osoby. Po trzecie - nawet jeśli u mnie w gminie nie ma takich, to znowu zadam pytanie - co to ma do rzeczy?

A może jeszcze rozmiar buta do tego? :P Oraz adres i zdjęcie.

Bardzo kulturalna i na poziomie odpowiedź polskiego nauczyciela. Bez dalszego komentarza.

Jestem z górnej półeczki, panie księgowy. I 20 lat stażu pracy, wychowawstwo oraz żadnych funkcji typu pani dyrektor.

Nie podałeś ile masz etatu, nadgodzin, motywacyjnego. To też się liczy do "średniej".

Na tym właśnie owo łgarstwo polega - jesteś równie kreatywnym księgowym, jak Zalewska.

Prosiłem o dyskusję na argumenty, a zamiast tego mnie obrażasz. Tak reprezentujesz nauczycieli? Zawsze myślałem, że jako osoby wykształcone i pełniące misję dydaktyczną macie trochę więcej kultury, niż przeciętna osoba.

Wkleiłam w powiązanych całą serię pasków nauczycielskich, możesz sobie wybrać jeden i poudowadniać, dlaczego 2,2k pln. równa się 2 824 na przykład.

Nie wklejaj mi pojedynczych pasków - daj mi paski WSZYSTKICH NAUCZYCIELI W GMINIE to policzymy średnią! Rozumiesz w ogóle słowo "średnia"?
      Mam około 150 nauczycieli, 31 z nich w lutym dostało przelewy powyżej 3000 zł (najwyższy przelew ponad 4000 zł), a są to kwoty już pomniejszone o składki na dobrowolne ubezpieczenie, związki zawodowe czy spłaty pożyczek. W pierwszej 10 jest tylko jeden dyrektor, żeby nie było, że funkcyjny dyrektorów tak zawyża. Te 3000 na konto to około 5000 brutto. Bez trzynastki i bez nagród na DEN. Może paski tych nauczycieli wklejmy, co? Czy nie będą pasowały ci do tezy? Dyplomowani u mnie w gminie przez wiele lat mieli "średnią" wyższą od tej wymaganej przepisami (inne grupy awansu również się zdarzały).

Nigdy nie obrażałem nauczycieli, moja żona jest nauczycielką, ale z kontaktów z wami wiem, że nie macie pojęcia o liczeniu wynagrodzeń, a tym bardziej "średniej". Wiem również, że zawsze pod takimi tematami wyskakujecie z argumentami "a bo ja tyle nie zarabiam". No i zawsze, ale to zawsze, co najmniej jeden z nauczycieli obraża innych (rząd obrywa zawsze, czego sam jesteś przykładem) - nie pierwszy raz nazywacie mnie kłamcą - tylko żaden z was nie udowodnił mi tego - bo nie macie argumentów.

Zatem ostatni raz napiszę - jeśli masz argumenty, że "średnia" z grafiki jest kłamstwem to mi to udowodnij - najlepiej na liczbach. A jak nie masz argumentów, to się zamknij i nie obrażaj innych.

+: Arnhem5
    •  

@nowy_ja Musisz mieć nudne życie

•  

@Norev: ty jednak bardzie, że przeglądasz wpisy sprzed tygodnia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Ale mnie wkurwia jak ktoś mnie pyta o zarobki , zresztą każdego chyba . Co wtedy odpowiadać ? #pracbaza

odpowiedzi (91)

Kumpel z roboty mdlał od bólu nerki - pewnie kamica nerkowa. Blady jak ściana, nie miał siły wstać na nogi, ostatecznie leżał na podłodze i coś majaczył... Zadzwoniłem po pogotowie, biorąc pod uwagę, że z najbliższego szpitala są trzy kilometry - nie dojechało w 40 minut.

W 10 minut przyjechał ambulans z prywatnej firmy w której chłopak miał abonament. Dla dyspozytora człowiek mdlejący z bólu, blady jak ściana to nie powód żeby dojechać na sygnale w porannych korkach w mordorze :|

Cyrk :(

#pogotowieratunkowe #999 #pracbaza #praca #zdrowie #medycyna #ratownictwomedyczne
    pokaż całość

odpowiedzi (80)

#warszawa.

Szpital MSWIA w Warszawie (ul. Wołoska): Brak dostępu do RTG (od środy awaria). Lekarz SOR pisze faxy aby ZRM nie woziły pacjentów. Stołeczny Dyspozytor prosi o zamieszczenie tej informacji w SIOS - brak reakcji (obawa o karę finansową z NFZ). Decyzją Dyspozytora ZRM mają wozić pacjentów "lżejszych" do SOR MSWIA - Szpital ma we własnym zakresie organizować transport pacjentów do placówek z którymi mają podpisaną umowę na diagnostykę obrazową (decyzja Dyspozytora zgodna z prawem i sztuką - dop. red.) Do chwili obecnej żaden pacjent nie został odesłany.

SZPITAL BIELAŃSKI (ul. Cegłowska):
    W chwili obecnej (18/08. 20:00) na SOR oczekuje 23 pacjentów zakwalifikowanych do hospitalizacji. Jednocześnie na SOR - brak wolnych łóżek, personel nie jest w stanie FIZYCZNIE przejąć pacjentów od ZRM - jednocześnie sprawując stały nadzór nad pacjentami już znajdującymi się na SOR. Najdłużej oczekuje pacjent zakwalifikowany 13.08.2019. Brak możliwości interwencji ze strony kierwonictwa ( kierownik SOR znajudje się na urlopie). Dotychczas na SORze "Zielonym" było dwóch internistów. Od sierpnia dyżuruje jeden. Bardzo często brak chirurga SOR(przy bardzo ograniczonej możliwości ściągnięcia go z oddziału). Na widocznym zdjęciu widzicie państwo pacjentkę z rozpoznaną urosepsą która oczekuje pod drzwiami oddziałowej - jest monitorowana za pomocą defibrylatora - ponieważ żadnych innych miejsc moniotorowanych już nie ma.

Jednocześnie jeden z dwóch oddziałów jest zamknięty przez Sanepid. Na drugim zwyczajnie brakuje łóżek.

W nocy nie ma osoby odpowiedzialnej za sprzątanie.

info za ordynatorem SOR Bielany: "Informacje o Bielanach sa nie dokładne. W sierpniu dziury grafikowo wynikają z urlopów. Kierownictwo jest- zca ordynatora. Armagedon wynika z zamknięcia jednego z oddziałów wew z powodów epidemiologicznych. Chirurdzy sa ale niestety tez jest sezon urlopowy. Kierownictwo Sor nie odpowiada za inne oddziały a głównie nie odpowiada za ilosc pacjentów przyjmowanych. dodatkowo zaznaczcie jak wspaniałe działa koordynowanie ruchem pacjentów przez miasto i koordynatorów. Zgłoszenie o zamknięciu oddziałów i wstrzymaniu przyjęć poszło 10 dni temu. Codziennie w SioS jest wykazywanych - minus 67 miejsc na oddziałach wew-tylko trzeba rozwinąć tabelkę.... ostatni wtorek - na dobie 49 karetek..... brak slow. To ze mój zespół ogarnie wynika tylko i wyłącznie z ich mega profesjonalizmu..... a jest nas coraz mniej."

#skierniewice.
    Wojewódzki Szpital Zespolony w Skierniewicach.
    Od soboty do niedzieli 7 rano brak lekarza radiologa. W razie potrzeby pacjenci z SORu są transportowani do innego szpitala oddalonego około 30 km w celu wykonania tomografii. Badania RTG wykonywane bez opisu.

#wejherowo.
    SOR. Brak lekarza SOR, dyżur dzienny niedziela.

#szczecin.
    Szpital kliniczny nr 2 pomorzany blok operacyjny kardiochirurgii - dyzury nocne,weekendy i święta jedna pielegniarka i salowa.
    https://www.facebook.com/niezmojejkaretki/posts/895804440782447
    #medycyna #lekarz #szpital #ratownictwo #sluzbazdrowia
    pokaż całość

odpowiedzi (139)