Wpis z mikrobloga

Jakiś dobry program do tworzenia maszyn wirtualnych?
Jak na razie spróbowałem:
Hyper-V - w zasadzie działa, ale Steam z nim nie działa (jeśli nie więcej rzeczy). Brzmi to bez sensu ale nawet na google da się znaleźć tematy na ten temat. Jak go wyłączyłem to wszystko znowu śmiga.
VirtualBox - tragedia, ekran ucięty i nawet systemu nie zainstalowałem bo zawsze się wieszał przy wybieraniu ustawień.
VMware Workstation Player - zdecydowanie najlepszy, system działa sprawnie i poprawnie, ale jest pewien "detal" który mi się nie podoba. System został zainstalowany pomijając początkową konfiguracje. Nie mam pojęcia co on za mnie wybrał. Po instalacji tylko w ustawieniach pobrałem język polski i wstępnie działa, ale jednak wolałbym to zrobić po swojemu.

I teraz pytanie czy jest coś lepszego? Czy może po prostu nie umiem używać VMware i da się go jakoś "zmusić" do normalnej ręcznej konfiguracji?

Mam Windowsa 10 i chciałem sobie postawić Ubuntu na maszynie wirtualnej.

#systemyoperacyjne #virtualbox #vmware #hyperv #wirtualizacja #komputery #oprogramowanie #software #ubuntu #windows
  • 14
@Koliat: Po prostu chce mieć Ubuntu na maszynie wirtualnej. Na Hyper-V działa, tyle że sam w sobie Hyper-V jest bardzo "nieprzyjazny dla otoczenia". Na VMware też działa tyle że instalator olał konfigurację i od razu zainstalował system z jakimiś ustawieniami. Po prostu szukam oprogramowania które działa jak powinno.
@Major303: Co Ci nie działa? Zarówno Hyper-V jak i VMware są stosowane produkcyjnie przez ogromne firmy, i to nie jest wina softu tylko albo Twojego nietrafionego scenariusza, albo hardwareu. Co masz na myśli w Hyper-V "nieprzyjazny dla otoczenia"?
@Koliat: Hyper-V podobno sprawia że pewne elementy systemu nie działają, nie znalazłem szczegółów. Ale potwierdzam że nie działa ze Steamem (brak możliwości strumieniowania gier czy wyrzucanie przez VAC), i to nie jest moja wina, możesz sobie poszukać na internecie. A VMware działa, ale chciałbym skonfigurować ręcznie system.

@eXe1987: Właśnie na to wpadłem, ale jest teraz taki sam problem jak z VirtualBoxem. Od razu jak wyskakuje menu "Welcome" freeze i do
@eXe1987: Przed instalacją. Ale z ciekawości zostawiłem komputer i ruszył po 10 minutach. Co prawda rozdzielczość jest 800x600 (jak w Hyper-V) ale to podobno kwestia sterowników.
@Major303: bez dedykowanej, przekazanej grafiki nie uciągniesz też zbyt wiele - żeby gry dobrze działały potrzebują mieć dostęp do karty graficznej, którą nie tak łatwo przerzucić / wydzielić VMce.
@Koliat: Nie potrzebuję tam gier, wystarczy mi żeby sam system był w rozdzielczości natywnej 1600x900. W opcjach znalazłem wybór tylko 4:3 (co jest za małe) albo 16:10 (co jest zbyt duże).
@Major303: w zależności od użytego hypervisora na VMce trzeba doinstalować dedykowany pakiet:
- vmware: vmtools
- VirtualBox: Guest Additions
- Hyper-V: Integration Services