Wpis z mikrobloga

Siemka Mirki, szukam zapięcia rowerowego, a w sumie to dwóch. Rower mtb, który służy jako główny środek transportu po mieście, ale zależy mi na zabezpieczeniu np. podczas gdy wejdę zrobić jakieś szybkie zakupy, żadne dłuższe parkowanie nie wchodzi w grę.

Szukam do kwoty 150-200zł u-lock lub łańcuch do którego jestem bardziej przekonany, zależy mi też opcjonalnie na jakiejś dodatkowej lince do złapania tylnego koła. Widziałem na tagu, że @CZEMUGNIE polecał ten: https://www.rowerystylowe.pl/p-2027/lancuch-axa-cherto-compact, macie jakieś inne propozycje? Dziękuję za odpowiedzi.
#rower
  • 9
@Cobra142: tylko dobry u lock (np ten kryptonite) waży ok 2kg i mozna go przypiąć do ramy.
metrowy łańcuch podobnej klasy zabezpieczeń to niecałe 3kg. I nie znam lepszego sposobu niż wozić go na bagażniku, albo owijać wokół ramy.
@Cobra142: jeśli żadne dłuższe parkowanie nie wchodzi w grę to nada się wszystko, dosłownie, nawet coś za 20pln, chodzi tu tylko by potencjalny złodziej widział, że rower jest przypięty, 99% rowerow kradzionych spod sklepu to te w ogole nie zabezpieczone niczym, jesli nie zamierzasz zostawiac roweru na dluzej niz powiedzmy pol godziny to nada sie wszystko.