Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Nie przyszla na randke ta dziewczyna z tinder. Pisała chwile przed,ze zaraz bedzie a potem cisza. W sumie przechodzila podobna ze zdjęcia,rozgladala sie ale poszla. A tak się szykowalem. Ubralem.sie nawet vloga nagralem.

  Dajcie plusa albo suba bo jestem smutny https://youtu.be/DjpjXjC2tTI

  #tinder #logikarozowychpaskow pokaż całość

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  odpowiedzi (73)

 • avatar

  Jak już zapewne wszystkim wiadomo dzisiaj zginął generał Issam Zahreddine – jedna z najbardziej rozpoznawalnych i charakterystycznych postaci po stronie syryjskich sił rządowych. Zginął w wyniku eksplozji miny, w trakcie walk o leżącą na Eufracie wyspę Hawadżija Sakr, w Deir ez-Zor – mieście, które w dużej mierze dzięki niemu wytrzymało krwawe, 3 letnie oblężenie Państwa Islamskiego.

  Issam Zahreddine wywodził się ze społeczności Druzów, zamieszkujących prowincję As-Suwajada na południu Syrii. W 2013 r. po śmierci generała Dżameha trafił w raz z dowodząoną przez siebię 104 brygadą powietrzno desantową Gwardii Republikańsiej, do atakowanego przez ISIS I rebeliantów Deir ez-Zor. To właśnie tam, na odpieraniu niezliczonych ofensyw Państwa Islamskiego na liczące ponad 100 tys mieszkńców miasto, spędzi kolejne 3 lata.

  Generał słynął z tego, że praktycznie zawsze towarzyszył swoim żołnierzom na pierwszej lini frontu. Jedni powiedzą, że głupota inni, że inspirował swoich ludzi walcząc z nimi ramie w ramie przeciwko straszliwemu wrogowi. Generał wielokrotnie był ranny, a plotki o jego śmierci towarzyszyły praktycznie każdej ofensywie Pańśtwa Islamskiego. Nie będzie przesadą stwierdzenie, że w dużej mierze to dzięki niemu Deir ez-Zor wytrzymało przez ponad 3 lata, kilkadziesiąt ofensyw, jednocześnie będąc odcięte od reszty świata. Starczy przypomnieć ile to razy na wieść o rzekomej śmierci Zahreddina wróżono niechybny upadek miasta. Nic takiego jednak nie miało miejsca, a garnizon zdołał wyjść cało nawet z największych opresji i utrzymać się aż do 5 września 2017 kiedy to po ponad 3 latach, odsiecz zdołała się przebić przez pozycje islamistów do oblężonego miasta.

  Ktoś zapyta po co tyle krzyku o jakiegoś generała z Syrii? Można powiedzieć, że Zahreddine stał się pewnym symbolem determinacji I walki przeciwko jednemu z okrutniejszych I straszniejszych wrogów współczesnych czasów I to pomimo znajdowania się w beznadziejnej sytuacji. To dzięki niemu I jego ludziom, liczące ponad 100 tys. mieszkańców, miasto zdołało przetrwać krwawe, 3 letnie oblężenie, które jednocześnie kosztowało życie tysiące bojowników ISIS.

  Bez względu na popieraną stronę konfliktu każdy powinien docenić wkład Issama na rzecz walki z Państwem Islamskim - bo jak rzekł w 2013 r., "Dei ez-Zor nie upadnie" - i tak też słowa swego dotrzymał...
  Chwała bohaterom!

  pokaż spoiler Sorrki, że mało składnie i wogole, ale trochę sarinu pójść musiało ( ͡° ʖ̯ ͡°)


  #syria #bitwaodeirezzor
  pokaż całość

  odpowiedzi (23)

 • avatar

  Dzień dobry, czas na programistyczny wpis, który może się skończyć jako #zonabijealewolnobiega :)

  pokaż spoiler TL;DR; zbieram listę osób, które będą chętne zapoznać się z prelekcją mojej żony dla początkujących programistów. Będę wołał chętnych jak nagranie będzie gotowe.


  Nie wiem jakim cudem, ale ostatnio udało mi się namówić moją żonę do tego, by ostatnio publicznie podzieliła się swoją historią jak została programistką. Generalnie miała ona ostatnio swoje pierwsze wystąpienie publiczne, pt.:

  "Jak rozpocząć swoją przygodę z IT, bez wykształcenia informatycznego - studium przypadku"

  Z racji, że jestem jej mężem, skromny za nią być nie muszę i mogę śmiało powiedzieć, że była to pełna konkretów prelekcja, która mówiła jasno o konkretnych krokach, które może podjąć adept, by swoją pierwszą pracę w IT dostać. Idealna prelekcja na pewno nie była, ale z tego co mówiły osoby, który były, była to najlepsza prezentacja z konferencji.

  Nie było tam żadnego pitu, pitu w stylu: "musicie ciężko pracować i w siebie wierzyć, etc..." tylko omówienie konkretnych rzeczy, które jej pomogły stać się zawodowym programistą pomimo braku wykształcenia w tym kierunku.

  Link do slajdów z prezentacji zamieszczam już teraz: http://slides.com/magdalenaszumna/jak-rozpoczac-swoja-przygode-z-it-bez-wyksztalcenia-informatycznego/

  Jeżeli chcesz być zawołany do filmu, jak będzie już gotowy, to zaplusuj ten wpis :)

  pokaż spoiler oczywiście żona nie wyraziła mi zgody, bym ją promował, ale co ja innego mogę zrobić jako kochający mąż? :)


  #naukaprogramowania #programowanie #git #javascript
  pokaż całość

  odpowiedzi (61)