Wpis z mikrobloga

@epll: wiesz to z kanalu turbulencje? On mowil faktycznie ze cwiczyli to na boeingach, ale to nie byly maxy8. Druga slrawa - myslisz ze liloci etiopian airlines i lion air tego nie cwiczyli?
@Baitka: Nie oglądam tamtego kanału od dłuższego czasu bo mnie jakieś jego ciągłe gadanie nudzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ćwiczyli na maxach jakoś w listopadzie.



Wiesz, raczej poziom wyszkolenia i spokoju też ma znaczenie. Szczególnie, że w przypadku Lion Air dzień wcześniej pilot poradził sobie z taką samą sytuacją (rozłączył system który ustawia aog).
@epll: no ale zobacz - ile takich samolotow jest w sluzbie obecnie? 400? Cos kolo tego. To jest smieszna liczba wzgledem innych popularnych modeli, a tylko z maxem 8 takie problemy. To ze dzien wczesniej wystapil podobny problem, to tez nic budujacego, bo ewidentnie ten model jest wadliwy. Statystyki staryystykami odnosnie katastrof lotniczych, ale jak porownany statystyki konkretnych maszyn - to ten max jest jak drugi concorde :/
@Baitka: Sam 737 na początku też spadał. I tak nawet zbytnio nie wiedzieli co jest problemem. Ale naprawione i jest już bezpieczny.

To była raczej ostatnia katastrofa tego samolotu. Szczególnie, że teraz raczej każdy pilot nie dość, że pewnie będzie miał szkolenie z firmy to sam przy okazji czytania o tym wypadku sobie poprzypomina i ułoży w głowie jak ten system obejść (bo to jest kwestia dwóch przełączników z tego co
@epll: no sorry ale to nie jest kwestia 2 przelacznikow, w 737 800 moze i tak, ale nie w max 8 :/ nie pocieszyles mnie. Powinienes w boeingu pracowac i pisac oficjalne komunikaty: „prosze sie nie martwic, samoloty boeing 737-max8 są nadal bardzo bezpiecznymi maszynami i RACZEJ juz nie spadną”
@Baitka: No i raczej twój problem się rozwiązał. Powoli wszystkie maxy zaczynają być uziemiane a UK zbanowało jakiekolwiek loty maxów nad swoim terytorium.
@epll: Czy ja snie? Czytam wlasnie ze prawie cala europa zbanowala maxa 8 (dzis dolaczyly francja, niemcy, holandia, irlandia, norwegia etc.) , ale lot dzielnie siedzi pod stolem amerykanow i banu nie wyda?

Jesli np holandia zbanowala ten samolot, to znaczy ze nie bedzie mozliwy przylot tym samolot z innego panstwa, ktore tego ograniczenia nie wprowadzilo?