Wpis z mikrobloga

@Leonard000: tylko samolot! Samochodem lub autobusem możesz utknąc na granicy na kilka godzin. Ewentualnie dojeżdżasz pod granicę, przechodzisz ją pieszo i wsiadasz w busa po ukraińskiej stronie. Na pewno da się tak zrobić w Medyce.
Samochodem lub autobusem możesz utknąc na granicy na kilka godzin


@Kynigen_Sniezka: Byłeś? Ja byłem wielokrotnie i wszystko było ok - nawet mnie policja ani razu nie zatrzymała. Tam jest "pas unijny" i nie czeka się w tej kolejce. Po polskiej stronie walisz w ciemno do przodu, aż do końca, trzymając się lewej strony.
@Leonard000: byłem we Lwowie wszystkimi środkami transportu, najpierw pociągiem, potem samochodem, a ostatnio samolotem. Najlepszy wiadomo samolot, ale wiadomo, są ograniczenia (jakbyś chciał sobie butelczkę naleweczki przywieźć z powrotem to nie możesz) i nie zawsze tanie loty się znajdzie. Autem całkiem spoko opcja, za kilka zł zostawiasz je na parkingu na granicy, przechodzisz pieszo bez żadnych kolejek, a dalej już busikiem pod wskazany adres we Lwowie ( ͡° ͜ʖ
@motaboy: w ostatnim roku dwa razy. Raz samochodem z Polski na Ukrainę 1,5 godziny czekania, drugi raz auobusem - 5 (słownie: pięć), k@#$wa, godzin kiszenia na granicy. Więc zależy, jak trafisz. I nie, nie były to żadne święta czy długi weekend.
@Leonard000: też próbowałam już każdej opcji i czasowo samolot, samochód i autokar to ponad 5h na granicy w każda stronę (długi weekend ¯\_(ツ)_/¯) Cenowo najlepiej pociąg do Przemyśla; stamtąd autobusem miejskim do granicy, z buta przez przejście i po drugiej stronie masz za piątaka marszrutkę ewentualnie taksę za stówkę (jak jedziecie w więcej osób). Marszrutka o tyle ciekawie, że jedzie przez takie malutkie wioski i możesz sobie trochę folkloru pooglądać ;)
@Leonard000: też potwierdzam, około 200-250 zł z Krakowa. I raczej nie wsiadaj do przypadkowych taksówek we Lwowie. Raz się tak nacięliśmy. Było zimno i późno, więc wsiedliśmy do takiego Janusza ukraińskiego, który nas obwiózł przez pół miasta, ściemniając, że jednokierunkowe lub remonty. Wiedzieliśmy, że ściemnia i on wiedział, że my wiemy, ale i tak kręcił. Ostatecznie majątku nie straciliśmy. Jechaliśmy też taksówką zamówioną przez hotel - bez zarzutów. Trasa dwa razy
@Krupier: w bagażu podręcznym max 1l w pojemnikach max po 100ml, a dokupienie bagażu dodatkowego jest drogie i mija się z celem, jak lecisz na weekend. A na lotnisku ceny są w euro, mało atrakcyjne
w bagażu podręcznym max 1l w pojemnikach max po 100ml, a dokupienie bagażu dodatkowego jest drogie i mija się z celem, jak lecisz na weekend.


@Parszyw: no, ale napisałeś to w taki sposób jakby w ogóle nie można było. Najtańszy bagaż rejestrowany to koszt 42zł. Faktycznie drogo.

A na lotnisku ceny są w euro, mało atrakcyjn


@Parszyw: bez problemu można płacić hrywną, to jest oficjalna waluta obowiązująca na Ukrainie. 1l