Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#anonimowemirkowyznania
Mirki,
od jakiegoś roku borykam się z problemami dotyczącymi koncentracji i pamięci.
Nauka przychodzi mi z dużą trudnością, a jej efekty są mówiąc szczerze słabe.
Bardzo dużo pracuje przy komputerze ( właściwie zdecydowaną większość dnia ), bo ot takie studia. Jest to strasznie frustrujące kiedy z jednej strony macie zajawkę na coś, coś chcielibyście zrobić, a z drugiej jak się za to zabieracie nie możecie skupić myśli, a jeśli się to już uda to wiedza którą przyswoicie szybko ulatuje.
Dodam, że kiedyś nauka przychodziła mi z ogromną łatwością - wystarczyło, że coś przeczytałem i zostawało to od razu w głowie, a i z samym zapałem do pracy było dużo lepiej.
Nie jest to raczej kwestia zmęczenia, bo robiłem sobie nawet tygodniowy urlop i niestety było bez zmian.
Chciałbym coś z tym zrobić bo spędzenie 2 godzin dziennie przy jakiś materiałach staje się dla mnie jakimś turbo dużym wyzwaniem, a efekty są marne. Czuję, że się przez to nie rozwijam, że mógłbym być dalej niż jestem bo moje możliwości czasowe na to pozwalają, natomiast umysł to wszystko stopuje.
Alkoholu nie pijam możnaby powiedzieć niemalże wcale, papierosy inne używki też nic. Ale także nie suplementuje się.

Macie jakieś naprawdę sprawdzone metody na poprawę koncentracji i pamięci?
Czy i co waszym zdaniem mógłbym suplementować, żeby wpłynęło to pozytywnie na problemy z którymi się borykam?
Warto byłoby zrobić sobie jakieś badania kontrole - jeśli tak, to co warto byłoby skontrolować?

Dodam na koniec, że mam 22 level.

#zdrowie #umysl #pamiec #koncentracja #nauka #suplementy #badania #psychologia

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: marcel_pijak
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla maturzystów
  • 17
@AnonimoweMirkoWyznania: Suplementacja Omega 3. Serio, nigdy bym nie uwierzył w suplementacje jakichś witamin gdybym sam nie sprawdził. Efekt jest widoczny już po 3-4 tygodniach stosowania. Dużo łatwiej jest się skupić. Częściej przypominam sobie o czym co miałem do załatwienia. Takie same efekty odczuła moja dziewczyna. Osobiście stosuje omegę z olimpu - gold omega 3 sport edition ale każdy suplement omegi 3 w podobnej dawce będzie dobry (nie mylić z tranem bo
@Czcigodny_greg:

Tran po za olejem z wątroby ryby (łososia czy dorsza) zawiera również dodatkowe substancje w większości syntetyczne witaminy do wypełnienia. Jest takim trochę kompleksowym suplementem ale zawiera niepotrzebne zapychacze. Zwykły tran zazwyczaj sprzedawany jest w bardzo niskiej cenie. To dlatego, że produkowany jest z ryb hodowlanych, w zanieczyszczonych przybrzeżnych wodach, w warunkach pozostawiających wiele do życzenia. Ponadto zawartość omega 3 w rybie hodowlanej karmionej paszą jest dużo mniejsza.
Przede wszystkim
@Ricelord: Właśnie się zastanawiam miedzy tranem Mollers, a Omegą w kapsułkach (np. Carlson Labs, Olimp Gold), dla wielu osób spod tagu #suplementy #silownia Tran>Omega w kapsułkach, cytujac @Kasahara "najlepszy tran według badań dostępy (największa zgodność z etykietą i najmniej wałków) - polecam każdemu, kto nie ma problemu z zapachem/przełknięciem aniżeli kapsułki. A jeśli kapsułki to Olimp Gold Sport - również dostępne w aptekach" pozwole sobie zawołać @Kasahara @Estetykatopodstawa