•  

  5187705 - 1650 - 1550 - 2000 - 1800 = 5180705

  Na śmierć zapomniałem dopisać w zeszłym tygodniu… Ot standardowe wypady z dziećmi na basen. A wczoraj udało się zaliczyć pełne 2 km – na początku szło słabo, bo trafiło się kilka osób które ewidentnie nie miały obycia na basenie... płynięcie pod prąd, zawracanie nagle na środku toru i inne takie. I gdy dopływałem do krawędzi - ktoś mnie chwyta za rękę (ʘ•ʘ) Patrzę, a to instruktorka ze szkoły pływania tor obok, mówi że ma tylko jednego ucznia i żebym sobie u niej popływał! Anioł nie kobieta (。◕‿‿◕。)
  A dzisiaj też się super pływało - było nas troje na tor, wszyscy się znamy od roku (dzieci prowadzimy na tę samą godzinę) i wiemy kto jakie ma zwyczaje ( ͡º ͜ʖ͡º) Choć trochę się spóźniłem, to w trakcie lekcji młodego zdążyłem jednym cięgiem równe 60 basenów. Potem młody mi zakomunikował, że nie chce mu się pływać i idzie do jacuzzi... ależ proszę bardzo ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zrobiłem jeszcze 12 basenów i sam poleciałem do jacuzzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Nadal mam słabo z tempem. Pierwsze 500m w ~12 minut, kilometr w 25 min, 1500m w 38 min. Ale w sumie nie jest źle - jak zaczynałem zabawę w pływanie to mogłem tylko pomarzyć o takim wyniku...

  #plywajzwykopem #plywanie #ruszkrakow

  Gorące dyskusje ostatnie 12h

  • avatar

   Biali ludzie

   -Zbudowali najlepiej rozwiniętą cywilizację na świecie
   -Zbudowali czarnym cywilizacje w Afryce, bo ci nie potrafili tego do dziś
   -Nobliści,Myśliciele,Królowie,Poeci,Dowódcy
   -Starożytna Grecja, Rzym. Sztuka,Kultura,Teatr
   -Wielkie podboje
   -Rozwój duchowości na wszystkie kontynenty
   -Zasady moralne

   lewacka propaganda
   -Nienawidze białych ludzi
   -Biali nie są w niczym lepsi od czarnych
   -Każda rasa jest taka sama, ma takie same predyspozycje
   -Nasza cywilizacja to ciemnogród
   -Katolstwo to zagrożenie dla świata
   -Problemy ekologiczne
   -Komunizm, głód i śmierć milionów ludzi
   -Tolerancja i upadek moralny
   -Kobieta może mieć penisa
   -

   #4konserwy #neuropa #bekazlewactwa
   pokaż całość

   odpowiedzi (62)

  • avatar

   #anonimowemirkowyznania
   Dlaczego Polska to mentalny bantustan - na podstawie strajku dla nauczycieli. Na początku zaznaczę, że nauczycielem nie jestem, jestem lekarzem.

   Otóż obserwuje sobie strajk nauczycieli i podejście tutejszej społeczności do niego i stwierdzam, że Polska to chlew obsrany gównem i nic się tutaj nigdy nie zmieni. Zawsze bawią mnie w telewizji gdybania pt. "w tym tempie Polska dogoni Niemcy za x lat". Otóż Polska przez 1000 lat swojej historii nigdy Niemiec nie dogoniła pod względem rozwoju i nigdy nie dogoni. Wynika to z prostego faktu, że nie inwestuje się tutaj pieniędzy w rozwój kraju i społeczeństwa - zamiast tego wypierdala się je w błoto.

   Wielu z was podnosi argument, że nauczycielom te pieniądze się nie należą - jako że są słabi w swoim fachu. Po cześci się tutaj zgodzę, chociaż ja na swojej drodze spotkałem naprawdę wielu fajnych, mądrych nauczycieli. Nikt zdolny nie pójdzie uczyć do szkoły, nawet jeśli ma zacięcie pedagogiczne, jeśli gdzie indziej może zarobić 2x tyle. Niestety, żeby poziom nauczania w Polsce wzrósł, trzeba najpierw podnieść płace, nie bacząc na to, że część z tych ludzi na to nie zasługuje. Po prostu trzeba przyciągnąć do zawodu lepszy materiał, kusząc ich lepszymi zarobkami. Fajnie gdyby poszedł za tym również program weryfikacji umiejętności kandydatów (na który jednakowoż obecnie nie mam pomysłu), tak aby nie zrobił się to dobrze płatny zawód dla rodziny burmistrza lub dyrektora. Tłuszcza (w tym ta tu obecna) nie rozumie, że to jej przede wszystkim powinno zależeć na poprawie publicznej edukacji, ponieważ to jej nie stać na prywatne szkoły (gdzie nauczyciele zarabiają więcej, to i prezentują wyższy poziom - choć to też nie do końca, bo większość najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w Polsce to szkoły publiczne).

   Inni drą japę, że nauczyciele wzięli uczniów za zakładników. Niestety, w Polsce nie można w cywilizowany sposób dogadać się z rządem. Widzieliśmy to wcześniej na podstawie protestu lekarzy rezydentów (my też miesiącami próbowaliśmy z rządem rozmawiać, ale nas zlewano ciepłym moczem, a ostatecznie oszukano). W chlewie obsranym gównem zwanym Polską póki nie sięgnie się po rozwiązania siłowe (dla nauczycieli takim rozwiązaniem jest np. brak rad klasyfikacyjnych, bo jakie inne argumenty mogą mieć?), póty nie osiągnie się jakiejkolwiek sensownej pozycji negocjacyjnej z rządem. Problemem ludzi wykształconych w tym kraju jest to, że protestują z sposób cywilizowany (nie jak górnicy, rzucający kostką brukową).

   Rozwiązaniem kwestii płac w krajach cywilizowanych (np. Niemcy) jest ustalanie płac w korelacji z poziomem rozwoju gospodarki. W Polsce właściwe byłoby ustalenie zarobków nauczycieli na porządnym, godziwym dla wykształconego człowieka poziomie - np 1,5-2 średnich krajowych. Odniesienie zarobków to średnich rozwiązałoby nawracający problem względnego zmniejszania się płacy w stosunku do reszty społeczeństwa wraz z czasem (wszak większość ludzi w pracy dostaje co jakiś czas podwyżkę).

   Po raz kolejny obserwujemy również żenujący propagandowy spektakl w wykonaniu państwowej telewizji. Najbardziej przerażający jest fakt, że tak prymitywny przekaz ma jednak w Polsce swoich odbiorców.

   Podsumowując, w kraju nad Wisłą można wyjebać w błoto dziesiątki miliardów złotych (czego celem jest wyłącznie utrzymanie się przy korycie), które można by było mądrze zainwestować w rozwój (w tym podniesienie poziomu publicznej edukacji).

   #strajknauczycieli #polska #edukacja

   Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
   Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
   Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
   Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie
   pokaż całość

   odpowiedzi (67)

  • avatar

   Słuchajcie, można się rozejść bo powstał mem, czyli jest to prawda.

   Jak na coś nie ma mema to, to coś nie istnieje. Takie rozkazy z KC PiS przyszły do was towarzysze?

   #bekazprawakow #bekazpisu #bekazpodludzi #neuropa #4konserwy .ru

   odpowiedzi (23)