Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
W odpowiedzi na https://www.wykop.pl/link/4841167/coraz-wiecej-trzylatkow-nie-potrafi-mowic/

Kurczę, no właśnie. Mam trzylatka. Mówi świetnie, czasami swoje historie opowiada, ale w komentarzach są wpisy.. "mój liczy do 10, dodaje, mnoży", albo "ma 4 lata i czyta płynnie", no kurdę. Siedzę ze swoim 24/7 i jest naprawdę fajny, ale taki.. normalny. Nie wywyższa się konkretnie w niczym (ruchowo jest, powiedziałabym nawet mało sprawny), jak widzi dwie drogi, to będzie próbował przejść przez jedną (a nie pomyślim żeby spróbować z tej drugiej strony xD), jednak wydaje mi się, że jest z nim okej. Powinien się czymś wyróżniać? Nie chce malować, nie lubi tego. Bardzo wiele piosenek zna, ale to w sumie na tyle. A czy są tu rodzice "zwykłych" 3-latków?

#dzieci #gorzkiezale

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie - bogata oferta przez cały rok
  • 7
@AnonimoweMirkoWyznania ja #!$%@?. Każda madka pisze w necie bzdury o tym jakie to jej dziecko jest cudowne. "Moj Maciuś już mówi płynnie w 3 językach i liczy całki" a potem widzisz tego Maciusia w przedszkolu jak z tępym wyrazem twarzy zjada własne gile gdy matka zaklada mu buty na rzepy bo sam tego nie ogarnia.
Wyluzuj zanim ci #!$%@? ambicja i zaniesz własne dziecko gnębić bo będzie ci się wydawało że musisz
@AnonimoweMirkoWyznania: każdy maluch rozwija się w swoim tempie.
Nie ma co pirowntwac - to nie wystawa psów.
Dajmy im czas, wspierajmy, to jest najwazniejsze.

Dzieci też skupiają się na rozwoju różnych grup umiejętności :) mój zaczął chodzić mając 10msc, ale nadal majac 15 jeszcze nie mówi no, po swojenu duzo, ale co?) A córka koleżanki majac roczek potrafiła konstruowac proste zdania, za to majac poltorj roku dopiero stawiala pierwsze niesmiale kroczki.
Super ze jestes z nim duzo czasu. Na pewno to zaaawocuje. Co do skilli to olej to co ludzie mowia. Mamy rozklad sttustyczny i kazdy z nas w pewnych rzeczach jest powyzEj sredniej, w pewnych ponizej.