Wpis z mikrobloga

#podroze Które kraje Ameryki Południowej można uznać za w miarę bezpieczne? Chodzi o to, by normalnie chodzić po centrum miasta i nie bać się wszędzie, że Cie zajebią jak w Brazylii czy zwłaszcza Wenezueli.
  • 7
@Neoplan: w zasadzie odradzał bym w tym momencie wyłącznie Wenezuelę. Mówimy oczywiście w kontekście ogólnym, bo w każdym Państwie, zwłaszcza tych biedniejszych są mniej od innych bezpieczne regiony, miasta czy dzielnice.
@PanAmericana: A jaki kraj polecasz na pierwszy wyjazd na ten kontynent? Myślałem o Chile albo Argentynie ale póki co wiedze mam wstępną.
Chcemy jechać na własną rękę i mamy dość duże doświadczenie w podróżowaniu, ale po innych kontynentach. W ekipie bedzie przynajmniej jedna osoba komunikatywna po hiszpańsku
@Neoplan: Argentyna i Chile dość drogie, ale raczej bezpieczne. Natomiast pytanie, na jakie klimaty się nastawiacie? Jeśli na przykład na typowe latino (muza, żarcie, temperament ludzi. klimat), to raczej jechałbym do Kolumbii, Brazylii (były ostatnio bilety z Paryża za niecały 1k PLN) czy Kostaryki albo Meksyku (tak, te dwa ostatnie, to nie Am. Pd.). Argentyna ma na przykład opinię bardzo "europejskiego" kraju, zamiast tego oferuje jednak Patagonię i najlepsze steki na
@Neoplan: myślę, że jest. Niemniej jednak jakość dróg i ich górskie położenie, to dość wymagająca sprawa. Odległości mimo wszystko bywają poważne. Poza tym ja nie lubię być cały czas odpowiedzialny za grata, znaleźć mu bezpieczne miejsce do parkowania itp. Autobusy mają tam meega wygodne. Praktycznie sypialne.
Wypożyczalem auto w Argentynie i wspominam średnio. Drogi do dupy, w miastach sieczka, a policja #!$%@? się do czego tylko może. Poza tym transport publiczny,