Wpis z mikrobloga

@ZMMN To jest trochę mit z tym najtańszym taxi. Tylko trzaśnięcie drzwiami jest rzeczywiście tanie, na poziomie 3zł w większości korpo (Bolt: 4zł). Z kolei za kilometr w największej korpo (T4U) jest 2,30zł w ciągu dnia, kiedy Bolt liczy sobie 1,30zł. Dodatkowo w Bolcie jest jeszcze opłata za czas, 0,25zł za minutę. W T4U za minutę postoju płaci się 53gr. Czyli pomijając kursy poniżej 10zł (w Bolt to opłata minimalna), Bolt wyjdzie
To jest trochę mit z tym najtańszym taxi. Tylko trzaśnięcie drzwiami jest rzeczywiście tanie, na poziomie 3zł w większości korpo (Bolt: 4zł). Z kolei za kilometr w największej korpo (T4U) jest 2,30zł w ciągu dnia, kiedy Bolt liczy sobie 1,30zł. Dodatkowo w Bolcie jest jeszcze opłata za czas, 0,25zł za minutę. W T4U za minutę postoju płaci się 53gr. Czyli pomijając kursy poniżej 10zł (w Bolt to opłata minimalna), Bolt wyjdzie zwykle
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@selenita66: jeśli działa jak Uber, to niekoniecznie musi być tańsze od taxi, bo w Uberze masz jeszcze mnożnik. W przypadku deszczu, lub jakiejś imprezy/meczu, która się kończy Uber się średnio opłaca.
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol Zgadza się co do naliczania czasu, dlatego wyraźnie napisałem że w taxi jest to opłata za czas postoju. :)

Czas pokaże jak to wyjdzie akurat w Szczecinie, moim zdaniem minusem może być tylko dostępność kierowców. Przewaga cenowa będzie na pewno nocami i w weekendy. Za to cały czas działać będzie przewaga wizerunkowa. ;)

Taka historyjka ode mnie: W ubiegłym roku latem byłem weekend w Krakowie. Woziłem się tam Taxify bez żadnych
@spokoromek Zgadza się, ale zazwyczaj mnożnik można przeczekać jeśli już się pojawi. A zdarza się coraz rzadziej. Tak czy inaczej cenę znasz z góry, informację czy jest podwyższona także, a jak wiesz jak to i dowiesz się o ile. Więc możesz w razie czego skorzystać ze zwykłej taksówki.
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: Co ty opowiadasz.
Jakie kursy poniżej 10zł to norma? W szczecinie właśnie są dalekie a w miarę szybkie kursy bo odległości duże a korki względnie małe. nie pamiętam kiedy miałbym kurs <10zł najczęściej 20-30. Kurs poniżej 10zł to 2-3km w zależności czy w dzień czy w nocy To w praktyce czekając na taxi przejdziesz połowę tej odległości...

Co obchodzi ubezpieczenie pasażera? Dla niego nie ma najmniejszej różnicy czy jedzie w
Co ty opowiadasz.

Jakie kursy poniżej 10zł to norma? W szczecinie właśnie są dalekie a w miarę szybkie kursy bo odległości duże a korki względnie małe. nie pamiętam kiedy miałbym kurs <10zł najczęściej 20-30. Kurs poniżej 10zł to 2-3km w zależności czy w dzień czy w nocy To w praktyce czekając na taxi przejdziesz połowę tej odległości...


@kretu: Z uwagi na niskie ceny taksówek ludzie często biorą wlaśnie na bliskie odległości
Pobierz
źródło: comment_s5dSMmN7fZoqkJp2kas1sBHhC8pfFzzT.jpg
Dla niego nie ma najmniejszej różnicy czy jedzie w aucie z ubezpieczeniem na taxi czy nie. To obchodzi jedynie kierowcę bo firma ubezpieczeniowa teoretycznie może po wypłacaniu odszkodowania pasażerowi chcieć odzyskać...


@kretu: Nie to tak nie działa, dostaję poszkodowanych w kolizji w samochodzie z drugiej strony a potem firma ubezpieczeniowa robi regres na kierowcę... Ale ani kierowca w przewozie z tzw. szarej strefy nie dostaje ani pasażerowie i jedynie co zostaje
@Brunner: Szkoda że nie cytowałeś do końca bo o tym pisałem "(czytaj. batalia o każdy grosz:P)" Jeżeli jesteś poszkodowanym nie ważne w którym aucie czy nawet poza autem idziesz do ubezpieczyciela sprawcy i się bujasz często w sądzie o odszkodowanie. A problem złego ubezpieczenia (nie taxi) to jedynie problem kierowcy bo to on może mieć z tego tytułu problemy dla poszkodowanych nie robi to żadnej różnicy.