Wpis z mikrobloga

Pytanko do was Wykopki !
Posiadam lapotpa Acer Predator Helios 300
- Intel(R) Core(TM) i7 - 8750H CPU @ 2.20GHz 2.21GHz
Pamięć RAM : 16,0 GB
System 64 bitowy
Grafika : NVIDIA GeForce GTX 1060

Przy grach typu Rust czy CS laptop sięga to 97 stopni czasem w WoWie przy większym dungu tak samo i tutaj moje pytanko czy to normlane w laptopach? Podkładkę mam w PredatorSense ustawiam wszystko na full razem z CoolBoostem.
#laptopy #komputery
  • 40
@BezczelnyHusarz: w laptopach to normalne


@Kramarz: 97 stopni w CSie to normalne? Chyba żartujesz...

@BezczelnyHusarz: Możesz spróbować odpalić test w OCCT, jak 97 stopni osiąga przy zwykłym csie to pewnie przy OCCT się zwiesi, albo sypnie artefaktami, robisz fotę, dołączasz zdjęcie temperatur i tyle. Jak masz wszystko drożne to nie powinno być takich temperatur.
P.S. Dla pewności sprawdź temperatury HWMonitorem.
@BezczelnyHusarz: Mam taki sam sprzęt i temperatury są identyczne :) Pamiętaj tez ze pewnie patrzysz na predator sense a to nie jest tak ze 97 stopni masz non stop tylko to nieduży skok który rejestruje program :) Ja cisne wiatraki na 6K+ RPM i jest okej :P
@losmen no to się pogódź z tym że będzie grzane...to co oni kładą pod procki i grafikę można nazwać wszystkim ale napewno nie termo pastą...gówno najgorszej jakosci(°°
@BezczelnyHusarz: Wątpię, że uznają to jako wadę... Jeśli nic się nie dzieje, a są tylko wysokie temperatury to osobiście bym nie uznał czegoś takiego. W teorii możesz oddać na rękojmi i że produkt nie spełnia określonych właściwości, przy takich temperaturach na 99% procesor nie trzyma zegara i możesz podać to jako uzasadnienie.
@BezczelnyHusarz: Jak masz na dole plombę acera to odpada, chociaż generalnie możesz się ich zapytać czy mógłbyś go rozebrać i sam wymienić pastę na gelida/kryonauta(ale raczej nie) to zawsze jest opcja z odsyłką na gwarancję co by ją wymienili. Undervolting to też mus, bo 6 rdzeniowce się grzeją: https://www.purepc.pl/notebooki/undervolting_cpu_i_gpu_na_przykladzie_laptopa_smart7_h773f?page=0,2 możesz pewnie spokojnie zejść w XTU na minus 70mV, więcej raczej wymaga testów.
bo prawdą jest to , że częste granie przy takich temp. rozwali długość życia ?


@BezczelnyHusarz: No normalne jest, że bateria szybciej ulegnie degradacji niż przy przeglądaniu neta, chłodzenie też w d... dostanie, bo będzie pracować na wyższych obrotach i z czasem będzie gorzej, co za tym idzie będą niższe zegary procka i grafiki.
Ogólnie w każdym lapku lepiej położyć lepszą pastę i dodatkowo zastosować undevolting, tak jak napisał @Pustulka,