•  

Cześć, poszukuję laptopa do gier w granicach 4000 - 4500 zł. W oko wpadł mi Lenovo Legion Y530 z procesorem i5-8300H, grafiką GTX 1060 i dyskiem SSD. Czy z takim sprzętem można pograć w nowe gry choćby na średnich ustawieniach? Ktoś grywa w World of Tanks z podobnym sprzętem? O marce Lenovo słyszałem od znajomych trochę niepochlebnych opinii i zastanawiam się czy warto postawić na serię Legion Y530. Czy to prawda, że trochę przegrzewa się podczas gry i jest głośny? Ma ktoś doświadczenie z Lenovo Legion?
    #szukamlaptopa #wot #laptopy #lenovo

•  

@hetman64: ja mam y520 faktycznie grzeje sie dosyc mocno, czy jest glosny, to ci nie powiem mi nie przeszkadza. Jedyna wada po w sumie 2 latach jak go mam to, faktycznie nadmiernie sie grzeje, po paru h w gta v gorne klawisze parza xD. Y530 nie wiem jak sie bedzie zachowywac ale z tym nie mialem problemow zadnych. Za to poprzedni casualowy idea pad do przegladania neta po 2 latach mial totalnie zjebana baterie ktora jest zabudowanya z reszta w legionach tez. Naszczescie sam ja wymienilem i smiga lapek do dzisiaj.

•  

@5684379:
      Rozgrzewa się tak, że uniemożliwia to grę? Sądzisz, że podstawka chłodząca mogłaby pomóc? Długo trzyma bateria podczas grania?

•  

@hetman64: Nie Lenovo radzi sobie z temperaturami. Praktycznie jest to najwydajniejsza opcja.

Ranking laptopów https://forum.techlords.pl/co-kupic-f4/zestawienie-polecanych-laptopow-ranking-laptopow-c-t5.html

•  

@hetman64: nie no grac sie da ale cieplo xD, bateria jest calkiem dobra, jak siedzisz na yt to 4h pociagnie przy graniu gdzies godzine/poltorej

•  

@hetman64: Miałem MSI GL62 6QF, przesiadłem się na ASUS ROG GL502V.

Jak każdy laptop, grzeje się. WOT chodzi na full ustawieniach w 1920x1080 bodaj w 59 klatkach (synchronizacja pionowa, bez synchro wyciąga jakieś 80 klatek). Grałem spoko w GTA V na fullu. Ogólnie nie udalo mi się go jeszcze w żadnej grze zdławić, ale też nie grałem za dużo w jakieś nowsze tytuły, choć uważam, że z i7-6700, gtx 1060 6 gb, dysk ssd (musialem dołożyć, bo w standardzie miałem zwykłe hdd) i 12 gb ramu ciężko byłoby go zgładzić, myślę, że nawet współczesne słabo zoptymalizowane tytuły powinny gonić co najmniej na średnich w 1920*1080. Dałem za niego w outlecie w grudniu 2017 albo styczniu 18 jakoś 4300 zł, także elo.

Bez podkładki do laptopa nie podchodź (szybko się throttling włącza, zresztą z podkładką w upalne dni też mi się zdarza, zaraz napiszę o podkładce). Ja sobie kupiłem jakąś gównianą za 50 zł byle miała mocny zabudowany szkielet i oczkowany wierzch - dokręciłem do niej 4 wentylatory bodajże 120mm i z dośc dużym FCM, spiąłem szeregowo, dołożyłem kilka pasków gumy antypoślizgowej na wierzch, żeby mi się z podkładki nie ześlizgiwał i podpiąłem pod mini przetwornicę usb 12v-5v (można takie wynalazki na allegro znaleźc, ale nie polecam wpinać jej w port usb lapka tylko zastosować przejściówkę do gniazdka sieciowego - może popalić port usb, mnie jeden spaliła, choć może z uwagi na zbyt duży pobór A (trzeba to sobie przeliczyć przy zakupie wentylatorków, bo z usb nie pociągnie więcej jak 2A - jak za dużo, to wentylatory nie chodzą na full). Całość z podkładką nie grzeje się, spokojnie gram na kolanach (nie grzeje jajek), w łapy też nie grzeje za mocno. Bez podkładki granie w cokolwiek, nawet w Cities in Motion jest niemożliwe. Co ważne, nie da się całkiem wyeliminować grzania się sprzętu - wierzch w moim ASusie zawsze jest gorący (zwłlaszcza nad klawiaturą). Ale przód, okolice touchpada czy klawisze są spoko, można normalnie trzymać tam ręce i kilka godzin grania nawet w pokoju 24 stopnie bez problemu, byle podkładka nakurwiała. Będziesz chciał, wyślę Ci foto swojej konstrukcji

PS. Nie ma co kupować jakichś turbin-innych wynalazków jako podkładkę pod laptopa czy ogólnie do chłodzenia. Trzeba samemu coś skonstruować na dobrych gratach, żeby było wydajne. Wentylatory kupiłem w proline, trzeba troszkę pogrzebać, ale mają spoko ofertę. Dopasować średnicę, żeby zabudować całą powierzchnię, żeby miały odpowiednią ilość obrotów (nie do końca czaiłem zasady ich wentylacji, ale sugerowałem się ilością FCM ergo ile m3 są w stanie przedmuchać oraz prędkością obrotu - bodajże optymalne było coś koło 1200 obr, może mniej, FCM na poziomie 70 z tego co pamiętam, musiałbym zerknąć). No i jak 4 takie wentylatorki to maks 0,5a na każdy, żeby wyszło max 2a. Do tego przetwornica usb 12v-5v (wentylatorki na 12v, takich jest najwięcej) i podpięcie pod wtyczkę sieciową. Jestem zadowolony.

•  

@hetman64 miesiąc temu kupiłam Lenovo legion y530, tylko z procesorem i7 i jestem bardzo zadowolona. WoT śmiga że aż miło. Każdy laptop gamingowy jest głośny, ale nie jest to jakiś nieznośny hałas, raczej szum.

•  

@Przegrany_Joker 1600 Euro, czyli jakieś 6000 zł.

•  

Mam Y530, gra się dobrze, z temperaturami nie ma problemu. Możesz też się zarejestrować na premium care i masz wtedy fajny serwis.