Wpis z mikrobloga

@temokkor: to tak- uczelnia udostepnia jakiś gówniany szablon dla worda zformatowany na spacjach i enterach. Po fejsbukowych grupach krążą templatki dla LaTeX, które mają dużo lajków i prawdopodobnie są dobre i dostosowane do wymagań uczelni
W word pisanie wzorów to droga przez mękę- nie da się skleić wyniku z matlab ani go skopiować do matlab. Jak jest w latex- jeśli nie znam poleceń na formatowanie (chce na przykład stawić macierz albo
@temokkor: Pamietam używanie wolframa do rozwiązywania układów różniczkowych na matmie na pierwszych latach. Jeśli tak będę musiał te wzory wpisywać jak do niego to nie decyduje sie na latexa. Szukam edytora
@MickJagger: jako promotor/recenzent wielu prac, powiem tak: jeszcze nie widziałem ładnie złożonej i sformatowanej pracy w latexu. Zawsze to wygląda jak psu z dupy wyjęte, a zawsze dyplomanci odgrażają się, że będzie ładnie, bo kończyli kursy i że w ogóle są mistrzami latexa. Albo więc nie spotkałem jeszcze studenta, który by to na serio ogarniał, albo po prostu dokumenty z tego wychodzą kiepskie. Więc mój werdykt jest taki, że z perspektywy
@MickJagger:
Możesz w wordzie/libre używać latexowej skladni do wzorów, więc ta zaleta odpada.
Jakbyś wstawial dużo zdjęc, i potem musial cos podmieniac, to w latex jest łatwiej, bo podmieniasz tylko pliki w katalogu i rekompilujesz a w wordzie trzeba sie przeklikac przez wstawianie po kolei i się męczyć z rozjeżdżaniem się tabelek.
Ale poza tym wszystko jest łatwiej normalnie w wordzie. Próbowałem obu podejsć i polecam worda.
@aikonek: bo CWINT zamiast udostępniać konsole do gier studentom to powinien stworzyć ogólnouczelnianą formatkę LaTeXową do prac inżynierskich/magisterskich/doktorskich.

Obczaj sobie jak to może wyglądać https://www.overleaf.com/latex/templates/phd-thesis-template-for-cambridge-university-engineering-department-cued-latex-xelatex-and-lualatex-support-v2-dot-1/kgfqybfnqkdf

@MickJagger: Przeniesienie mojego doktoratu do latexa z worda zajęło mi kilka dni. I to wystarczyło do nauki. Korzystaj z gotowych formatek. Nie pisz od zera.