Wpis z mikrobloga

Czy istnieje sposób na bezpieczną płatność na olx/allegro? Chodzi mi o sytuację w której wysyłam pieniądze i nie otrzymuje produktu. Np opcja wycofania przelewu dała by radę taki problem załatwić #olx #allegro
  • 6
@1jeden11: jeśli płaciłbyś przelewem bankowym z poziomu zakupów, np. mtransferem to możesz wykupić ubezpieczenie. Podejrzewam że każdy bank ma przy przelewach online taką opcję.
Ale jak to działa w realnym świecie i ile się trzeba #!$%@?ć z tym, tego nie wiem.

Paypal ma jakąś możliwość cofnięcia, ale to chyba działa na zasadzie chargeback przy płatności kartą

@titanforged: nie miałeś aby na myśli chargeback ( ͡~ ͜ʖ ͡°
@1jeden11: Nigdy nie kupuj przedpłatą na OLX, chyba że kupujesz coś niskiej wartości albo od sprawdzonego sprzedawcy!!!!
Bierz wysyłkę za pobraniem w Poczcie Polskiej, z dopłatą za możliwość otwarcia paczki w okienku przy odbiorze ( dopłata to 6.15zł za tą usługę otwarcia).
http://cennik.poczta-polska.pl/usluga,krajowy_paczkaplus.html

W praktyce wygląda to tak, że przed otwarciem paczki dostajesz protokół gdzie masz wypunktowane jakie rzeczy są w środku, płacisz, w obecności pracownika poczty otwierasz paczkę i porównujesz