Wpis z mikrobloga

nie zamierzam nazywać ich drogi "zwykłym #!$%@? zlasowanych mózgów".


@S7-1500:
Ale w katolickiej postawie jest pewna pycha, która takie zachowania właśnie prowokuje. Nawet w tym tekście jest pewna sugestia, że jedynym prawdziwym sacrum jest Bóg, a reszta to takie jakieś podrzędne mu, takie niezbyt wyniosłe wstrętnie ludzkie rzeczy. Religie zawsze będą punktem zapalnym z ludźmi niewierzącymi, bo każda religia ocenia ludzi niewierzących w danego boga jako gorszych. Nie wierzysz w Jezusa
@Flypho: ja wychodzę z założenia, że jak ktoś jest #!$%@?, to będzie #!$%@? niezależnie od światopoglądu z którym się utożsamia. Tak wielu znajdziesz katolików(czy wyznawców innych religii) uważających innych za gorszych, ilu znajdziesz ateistów plujących na tych wierzących. Wolę podejście indywidualne, niż ocenianie z góry ogółu
@Flypho: no wiesz, w teorii to wszystko wygląda pięknie, ale w praktyce nikt nie żyje słowo w słowo z pismem świętym. Ani moja najbliższa rodzina, ani znajomi czy przyjaciele nigdy nie dali mi odczuć, że jestem gorszy, bo jestem niewierzący. Że się mylę - jasne, tak samo jak ja będąc ateistą, czy raczej agnostykiem twierdziłem, że oni się mylą. Ale te spory można rozciągnąć na wszystkie gałęzie naszego życia, ktoś jest
@Flypho: Nie wiem gdzie ty w tekscie wyczytałeś cokolwiek o "wyższości" wierzących nad niewierzącymi. Tekst jest skierowany do wierzących i chcących pogłębiać swoje relacje z drugą osobą przy Bogu. Czy przez to ateista czy innowierca ma się czuć gorzej? Nie wiem, z tego tekstu to nie wynika, jeżeli ktoś czuje się gorzej bo nie wierzy to nie jest wina wiary ¯\_(ツ)_/¯

Jeżeli Bóg będzie na pierwszym miejscu to wszystko inne bedzie
@Flypho: To polecę kolejnym przykładem. Struktura firmy: Pan prezes na samym szczycie, stworzył firmę, prowadzi ją i ogólnie świetny gość. Nazwałbyś go najlepszym, a pozostałych gorszymi? Ja nie, jego płacę mógłbym nazwać lepszą, mógłbym powiedzieć, że jest ważniejszy czy niezastąpiony, ale nie powiedziałbym, że jest lepszy, bo jego zadanie jest inne niż moje w tej firmie. Bez niego ta firma nie ruszy, beze mnie ta firma nie ruszy, mimo że jest
@Flypho: Czyli dla ciebie wyznacznikiem lepszości jest ilość zarabianych pieniędzy, czyli u ciebie pieniądze są na szczycie. Dla wierzących jest to Bóg i przez pryzmat Boga ustalane są priorytety.

Kiedyś jego firma istniała bez ciebie, więc lepiej się zastanów czy to co napisałeś ma sens xD.


Nie chce mi się tłumaczyć podstawowych rzeczy tak jak to założenie. ¯\_(ツ)_/¯
@marcelowy16: > 5 rzeczy które powinieneś robić ze swoją dziewczyną (jeśli jesteś lewoskrętny)

Bardzo wiele intymnych momentów w waszym zwiazku wiąże się z seksem i szkalowaniem prawaków, ale to właśnie kiedy wsadzacie sobie nawzajem korki analne w ciszy i skupieniu będziecie czuć szczęście


Hehehehe, beka z lewaków!!111