Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Co się uśmiałem z dzieciaków to moje. Słyszę jakiś huk, patrzę przez okno i na środku podwórka leży piłka. Otworzyłem okno i słucham, "Ej za płot wpadła, ty idziesz", "Ale jak mam wejść, płot wszędzie", "Dawaj ja cię podsadzę i przeskoczysz", "Ale jak wrócę?" xD Kisnę sobie w pokoju jak obmyślają plan odzyskania piłki, ale myślę sobie chujem nie będę to zszedłem na dół żeby im tę piłkę rzucić i nakryłem ich jak się właśnie podsadzali xD Młody jaki przestraszony xD "Przepraszam, podałby pan tą piłkę tam pod choinką", podałem, podziękowali i spierdolili w mgnieniu oka xD
  #mecz
  pokaż całość

  odpowiedzi (16)

 • avatar

  Pala się największe zakłady azotowe w kraju
  #kedzierzynkozle #opolskie#opolskie #opole (dla zasiegu)

  odpowiedzi (55)

 • avatar

  Dyżur 16 - sobota noc

  1. Powód wezwania: uraz twarzy, pod wpływem alkoholu, siedzi na chodniku

  Mężczyzna około 40 lat, upojony alkoholem, uraz twarzoczaski – głową uderzył o chodnik. Rozbawiony całą sytuacją, śmieje się "że żona go zajebie" - cały czas odrzuca od niej połączenia. Zaopatrzony, zbadany i przewieziony na SOR.

  Stan nagłego zagrożenia? Tak

  2. Powód wezwania: nadciśnienie 200/150, wymioty, ból głowy

  Kobieta 65 lat, wieczorem wzrost ciśnienia tętniczego – w momencie naszej wizyty 180/120. Zmierzyła ciśnienie bo rozbolała ją głowa i raz zwymiotowała. W badaniu neurologicznie bez odchyleń. Ciśnienie obniżono lekami podanymi podjęzykowo oraz dożylnie. Objawy ustąpiły. Czuje się dobrze. Pozostawiona w domu. W razie nawrotu dolegliwości ma zgłosić się do lekarza nocnej i świątecznej pomocy.

  Stan nagłego zagrożenia? W zasadzie tak bo jak już pojawiły się wymioty to dyspozytor mógł podejrzewać zaburzenia neurologiczne

  3. Powód wezwania: uraz głowy, pobicie

  Mężczyzna 22 lata, chciał pomóc jakiemuś kulawemu bezdomnemu zejść ze schodów w centrum miasta. W zamian dostał laską po głowie tak nieszczęśliwie, że do szycia miał dwie duże brzydko wyglądające rany cięte głowy (okolicy czołowej i łuku brwiowego). Pamięta zdarzenie, przytomności nie stracił. W takcie transportu wymiotował. Oznaczam A bo zarówno poszkodowany jak i napastnik pod wpływem. Jeśli pacjent to czyta to proszę nie zdradzać lokalizacji.

  Stan nagłego zagrożenia? Tak

  4. Powód wezwania: pobita, piła alkohol

  Wzywa policja. Wizyta na melinie, buty kleją się do podłogi – oczywiście jak to zwykle bywa właścicielka mieszkania tłumaczy, że jest w trakcie remontu dlatego ma taki bałagan. Remont pewnie trwa od 2011 roku bo z tego roku wisi na ścianie kalendarz. Wracając do pacjentki: uderzona jeden raz w twarz przez kompana od picia. Przyznaje, że taka sytuacja ma miejsce nie pierwszy raz. W badaniu kości nosa i twarzoczaszki stabilne. Bez patologicznej ruchomości. Parametry w normie. Upojona alkoholem. Nie zgłasza żadnych dolegliwości.

  Mężczyzna wyproszony z mieszkania przez policję - kobieta nie chce zgłaszać pobicia. Pacjentka pozostawiona do dyspozycji policji.

  Stan nagłego zagrożenia? Nie

  5. Powód wezwania: duszność, szczekający kaszel

  Dziecko 2 letnie z rozpoczynającym się zapaleniem krtani. Obudziło się o 2 w nocy ze szczekającym kaszlem. Wcześniej antybiotykoterapia z powodu zapalenia oskrzeli. Wydolne oddechowo. Przetransportowane na SOR dziecięcy.

  Stan nagłego zagrożenia? Tak

  6. Powód wezwania: nagły silny ból kończyn, w wywiadzie owrzodzenia podudzi.

  Pacjentka lat 73 z cukrzycą, niewydolnością krążenia, obrzękami limfatycznymi. Przewlekłe masywne obrzęki kończyn dolnych, przewlekłe owrzodzenia podudzi. Rodzina stosuje opatrunki z jonami srebra. Obecnie wezwanie z powodu bólu, który wystąpił po tym jak wieczorem zastosowano opatrunek z bandaża elastycznego. Spowodowało to po kilku godzinach silny ból w obrębie owrzodzeń oraz wysięk płynu surowiczego w obrębie tkanek okalających opatrunek. Nogi wyglądają jak plastelina, do której wciśnie się palec a odciśnięte miejsce nie wraca do normy tylko zostaje dołek. Widoczna bardzo wyraźnie zaznaczona granica pomiędzy miejscami gdzie był założony bandaż. Po zdjęciu opatrunku dolegliwości stopniowo ustepują. Pozostawiona w domu – dalsze leczenie w poradni chirurgii naczyniowej. W linku zdjęcie jak to mniej więcej wyglądało – https://marekciecierski.pl/wp-content/uploads/20080920-001353.jpg

  Zdjęcie pochodzi ze strony https://marekciecierski.pl/choroby-zyl/obrzeki-nog/

  Stan nagłego zagrożenia? Nie

  7. Powód wezwania: znaleziony na trawniku, zakrwawiony, w słabym kontakcie

  Młody mężczyzna, upojony alkoholem, leży w pobliżu jednego z klubów nocnych. Uraz głowy. Przetransportowany na SOR.

  Stan nagłego zagrożenia? Tak

  #prawdziwe999
  pokaż całość

  odpowiedzi (35)