Wpis z mikrobloga

Co myślicie o podróżowaniu samemu?
Z natury jestem samotnikiem raczej ale nigdy nie podróżowałem samemu.
Nie brakuje energii i zapału na takich podróżach? Nie jest jakoś dziwnie?
Jakie podróże wolicie?
#podroze #pytanie
  • 17
@Mazik26: z moich doswiadczen: bywa roznie. Jak jade sama ale z jakas obca mi grupa ludzi na wyjazd zorganizowany to jest super, choc to zapewne kwestia tego ze dzielimy tę samą pasję. Jak sie włóczyłam pierwszy raz sama po Kijowie to troche, hm, kijowo było :P
Ale pierwszy powazny samotny wypad mam nadal przed sobą, więc tu nie pomogę
@Mazik26: ja siedzę w Albanii #!$%@? świeże rybki i pomarańcze za grosze zostanę pewnie do świąt. Internet jest, sklepy są, żarcie tanie, nie ma sezonu to w każdym hotelu się ugrasz na duży pokój z balkonem i biurkiem. Zwłaszcza jak płacisz np po 10 dni z góry. Albo można też dalej - w Azję. Bilety drogie ale na miejscu jak umiesz się poruszać to też możesz żyć za grosze. Tylko jak
@Mazik26: w samotnym podróżowaniu najlepsze jest to, że idziesz gdzie chcesz, zwiedzasz co chcesz, w jakim tempie chcesz. Spoko jest, jeśli masz możliwość poznania kogoś nowego, bo ja samemu zaczynam w pewnym momencie kisnąć wewnętrznie. W podróżowaniu po Polsce spoko jest napisać nawet na Mirko, często się znajdzie ktoś przyjazny na piwko. Jeśli masz podobnie, to myślę, że za granicą nawet ten obsrany Tinder może być spoko opcją, żeby do kogoś
@Mazik26: przyjechałem samochodem na road tripa, ale kolega musiał wracać. Ja mam czas to sobie skoczę na samolot. Ogólnie raczej staram się wybierać miejsca gdzie wszędzie mam blisko z buta i jest co robić. Tak to najtaniej autokary, tylko krótkie etapy bo są ciasne, męczące, nie mają kibli oraz jak wyjdziesz na stacji i nie zdążysz to pojadą bez Ciebie. Polecam próbowanie każdej knajpy w mieście jako styl spędzania wolnego czasu
@Mazik26: bardziej wolę booking.com, za bardzo lubię siedzieć samemu na couchsurfing. Najlepiej się dogadać jak jesteś dłużej w jenym miejscu to poza sezonem śpisz za grosze, a też jest ładnie. Dobra opcja to apartament w którym możesz sobie ugotować i wyprać, zwłaszcza jak chcesz oszczędzić na budżecie. Poza sezonem w miejscowościach silnie turystycznych włazisz do hotelu, SPRAWDZASZ INTERNET, machasz eurakami przed nosem to się godzą na niskie ceny. Ja np kupiłem
polecam autostop zawsze można pogadać no i coachsurfing tez spoko, hostele - można spotkać podobnie wędrujących a w kuchni spotkać osoby z którymi można wyjść na miasto ;) pzdr