Wpis z mikrobloga

Tak sobie czytam i czytam , po ostatnim meczu domowym naszej drużyny, to tu to tam i dochodzę do wniosku ze moja noga nie postanie na "naszym" stadionie do końca sezonu. Od ostatniego przedstawienia klub nie odciął się nawet słowem. 7 (?) chyba ? )mln dotacji od miasta, od miasta które nie wydaje sie nienawistne wobec mniejszosci. No ale nic, mam karnet, no trudno pal to licho, swoje dałem do skarbonki ( swoja drogą nie tylko karnetem), ale zastanawiam sie czy to nie bedzie ostatni raz. Skoro te (moje) pieniadzę idą na sankcje które generuje ta banda idiotow na zielonej trybunie.

Ilekroć pojawia sie jakas "oprawa" światopoglądowa, trace wiare w ludzi. Całe życie myslałem ze idąc na stadion, kibicuje sie druzynie tam grającej, nic bardziej mylnego . Mogliby chociaz sektorówke odpalić ze swoim królem braunem ( mozna by sie posmiać chociaż) ale no nic, poszli w lepsze, w agresje.

Kibicow czas nauczyc co to znaczy kibicować, kibicować a nie manifestować, przynajmniej na stadionie.
#lechia #ekstraklasa
  • 21
Mi to się podoba, każdy może wyrażać swoje zdanie, a stadion jest do tego idealny.


@krL1312: xd no własnie nie każdy, ciekaw jestem co by było gdyby na rodzinnej w opozcyji do tego co wywiesiło dzbaństwo za bramką pojawiło by sie przescieradło z np" wolnosc dla wszystkich bez wyjątku "

Jeszcze żeby to było poparte jakąś mądroscią, ale nie, niestety. Smietanka intelektualna to to nie jest i długo nie będzię.
@palodisko: Gdyby coś takiego się wydarzyło to byłby straszny kwas, wiadomo. Ludzie po prostu maja swoje zdanie i tyle dlatego jestem za tym aby je głosili jakie by nie było. Mamy wolność i należy z niej korzystać. Niektóre inicjatywy z trybun są dobre. Nie wiem czy to zauważasz.
@krL1312: a daj przykład? bo jeszcze chyba takiej nie widziałem, przynajmniej na swoim podworku:)

Swoje zdanie mozna głosić ale raczej mądrzy ludzie wybierają madrze miejsca do ich głoszenia.
@krL1312: wolność człowieka kończy się tam gdzie narusza ona godność drugiego człowieka.

@palodisko dla mnie śmieszne jest to, że Taurus tak się chwali, ze co chwila zostają najlepszą agencją ochrony i że niby najbezpieczniejszy stadion, a tu bez problemu się takie akcje dzieją. I masz rację, to, ze klub się do tego nie odniósł jest obrzydliwe. Ale pewnie się boi pójść na wojnę z "kibicami".
@pawelczixd: to jest w ogole ciekawa filozofia, lepiej miec 2500k neandertalczykow niz 1500 innych ktorzy nie tyle co kupia bilet za 50 czy tam 30 a nie 20, a jeszcze wykupią koszulki szaliki i inne #!$%@? i nie wygenerują strat zwiazanych z ewentualnymi karami za tą wolnosc słowa xd
@palodisko: Większość tak. Taka, która ubiera się w ubrania z symbolami PW, itp nie mając pojęcia co mają na sobie, takimi gardze, ale to też wina tego, że takie symbole mogą być używane wszędzie i nikt tego nie kontroluje. Natomiast jest na trybunach wiele osób, które mają pojęcie na temat Patriotyzmu itp, mało tego są naprawdę dobrze wykształcone, a na stadion idą się odstresować od tygodnia pracy. Według mnie oprawy Patriotyczne,
@krL1312: w zaden sposob nie są dobre, bo propaguje je skrajna prawica. W Gdańsku mamy tego swietny przyklad, nawet podczas meczu gdzie była minuta ciszy dla Adamowicza, bydlo z Pogoni zaczelo drzec ryje " raz sierpem raz młotem.." i to wszystko apropo człowieka ktory prywatyzował xd takich maindfuckow było wiele i pewnie bedzie.

a co do tych symboli bo to też ważna sprawa ktorą jednak wycierają sobie ryj pewne grupki, kto
@palodisko: To fakt kibice Pogoni zachowali się źle, a co do skrajnej prawicy to można tak samo ująć LGBT, które propaguje skrajna lewica i tak można w kółko dyskutować jak to prawica przekrzykuje się z lewicą w Polsce, a końca nie widać.¯\_(ツ)_/¯
Ilekroć pojawia sie jakas "oprawa" światopoglądowa, trace wiare w ludzi.


@palodisko: Ja nie wiem - z choinki się urwałeś? Od kiedy chodzisz na Lechię? Przecież tutaj (nie tylko tutaj) od "zawsze" polityka itp. łączyła się z kibicowaniem.
ja nie wiem, chodzisz na mecze agitować czy kibicować?


@palodisko: Ja nie agituję. Tylko wyjaśniam, że te dwie rzeczy - polityka i kibicowanie - od zawsze przenikają się na stadionach, w szczególności właśnie w Gdańsku, Wrocławiu czy Warszawie. To nie jest nic nowego, tak było już w latach 70-80, tak jest i tak będzie.
@palodisko: Ogólnie chodzę na zieloną co jakiś czas i to co tam się dzieje to jest jakieś nieporozumienie. Na bramkach praktycznie zerowe sprawdzanie, wszedłem sobie z saszetką, nikt nawet o nią nie zapytał. Większość typów ma patologię wypisaną na twarzy, większość po dużej ilości alko (nawet w poniedziałek o 18 XD), gość za mną co jakiś czas się przewraca i krzyczy jakieś bzdury cały mecz. No i polityczne, idiotyczne hasła. Zwrócisz