•  

Przejrzałem tylko jedną stronę gorących z ostatnich godzin i już zdążyłem się dowiedzieć, że nie powinienem się dziwić temu, że nowozelandzcy muzułmanie zginęli ponieważ nie integrowali się z lokalną kulturą i nie szanowali zwyczajów. Gwałcili kobiety bez ponoszenia kar, więc białym mężczyznom z Nowej Zelandii nie pozostało nic innego jak strzelać do bezbronnych ludzi; o ironio, także do kobiet.

Dowiedziałem się, że jeśli nie bawi mnie ani nie jest mi kompletnie obojętna sytuacja, gdzie ginie kilkadziesiąt niewinnych osób, to mam amnezję i zapominam o zbrodniach "ciapatych". Muzułmanom nie wolno współczuć, gdy padają ofiarą zamachu. Wszak wiadomo z doświadczeń XX wieku, że odpowiedzialność zbiorowa jest najlepszą metodą rozwiązywania problemów.

Potem oczywiście się dowiedziałem, że to wszystko musi być prowokacja, ustawka służb ponieważ robił to zbyt jawnie i publicznie. Których służb? Oczywiście Mosadu, przecież za wszystkim muszą stać Żydzi.

Czy to jest taki zaskakujący, zbyt lewacki i kontrowersyjny pogląd aby uważać, że:
    - terroryzm jest zawsze zły, niezależnie od intencji
    - odpowiedzialność zbiorowa to metoda terroru godna komunistów i nazistów, a nie rozwiązywania problemów społecznych
    - wyznawanie swojej religii podczas życia na emigracji nie jest dowodem na brak szacunku wobec lokalnej kultury
    - Żydzi nie są odpowiedzialni za każde wydarzenie które nie pasuje nam do wizji świata?

pokaż spoiler Chciałem powiedzieć, że Wykop to szambo, ale co jeśli to jest tylko odbicie części poglądów społeczeństwa?

#polska #zamach #terroryzm #4konserwy #neuropa

•  

@wolodia:

ale co jeśli Mirko jest tylko odbiciem rzeczywistych poglądów części społeczeństwa?

zawsze zwracają uwagę poglądy niecentralne, dodaj do tego efekt potwierdzenia i masz odpowiedź

•  

@SnowFox: IMHO jest różnica pomiędzy dobrze nam znanym problemem bańki informacyjnej a jednak propagowaniem poglądów tak skrajnie patologicznych.

•  

Komentarz usunięty przez autora

•  

@wolodia wykop jest odbiciem poglądów części społeczeństwa, sama żyłam z reprezentantem tejże grupy - są ludzie, którzy naprawdę rozumują w ten sposób.
      Przeraża mnie to, że niektórych to cieszy - to jest tragedia setek ludzi, to jest niewyobrażalny ból i cierpienie, to jest coś, czego nie powinien przeżywać żaden człowiek, bez względu na wyznanie, rasę, płeć czy ulubiony serial. A niektórzy zachowują się, jakby chcieli zamachowcowi przyznać tytuł Człowieka Roku 2019 - przecież to jest chore i szalenie krótkowzroczne, ten zamach to woda na młyn dla radykałów - dopiero teraz zobaczymy, co to jest dżihad. Spirala przemocy ruszy z potrójną mocą, ale co tam - najważniejsze, że ciapaki dostały za swoje. Smutne.

•  

@wolodia: zgadza się, ale mamy takie czasy, że opłacalne propagowanie skrajnych poglądów, bo te najlepiej oddziałują na emocje widza, w dodatku indywidualnie nie mam wpływu na taką sytuację, tylko na bańkę informacyjną sami mamy wpływ, bo sami się w nią wpędzamy

•  

@wolodia: Błąd, to jest odbicie lustrzane opinii polskiego społeczeństwa. Polskie społeczeństwo to szambo, janusze, sebki, karyny, patopatriotyzm, katolstwo, korwinizm, homofobia, szowinizm, to społeczeństwo mentalnie woli stać w średniowieczu zasłaniając się krzyżem i polską flagą.

Ha tfu na to wszystko, nikt tego nie zmieni przez najbliższe pokolenia, wyjebane. Głosujmy i mówmy, co myślimy, może jeszcze naszego pokolenia się tu nie będzie kamienować, a jak zaczną, to wypierdolimy gdzie byle i niech się trują jadem polskie nosacze.

•  

Czy to jest taki zaskakujący, zbyt lewacki i kontrowersyjny pogląd aby uważać
      @wolodia: wiele osób o poglądach dalekich od lewackich zgadza się z twoimi poglądami, co widać w komentarzach... no, ale najwyraźniej widzę, że robienie kapitału na wojence lewacko-prawackiej to dobry deal.

A szkoda, bo nawet prawie sensowny wpis miałeś. ¯\_(ツ)_/¯

•  

@wolodia: A roszczenia żydowskie to nie jest przypadkiem odpowiedzialność zbiorowa?