•  

  W komentarzach i mediach tyle sprzeczności o motywach zamachowca, że aż sam przeczytałem cały ten manifest od początku do końca. Gdyby ktoś był ciekaw, to streszczę go tutaj. Postaram się zachować obiektywność, sami możecie ocenić jego motywy:

  -Faszysta, sam się tak określił i to wynika z jego wypowiedzi.

  -Ale taki faszysta z dopiskiem "eko", bo martwi go degradacja środowiska, której nie da się zatrzymać bez powstrzymania szybkiego rozmnażania się ludzi, a przede wszystkim nie-białych ras. Choć w innym miejscu podkreśla, że biała rasa musi się szybciej rozmnażać - ogólnie w manifeście coraz można spotkać mniejsze lub większe sprzeczności.

  -Skrajny rasista, ksenofob, islamofob, nacjonalista - choć nie do wszystkich z tych określeń otwarcie się przyznaje, ale ma na nie swoje własne definicje.

  -Insipirował się Brevikiem i ludźmi jego pokroju, jakimś faszystowskim politykiem z Anglii lat 30-tych, wpływ miały na niego też słowa jakiejś działaczki Trumpa.

  -Przeciwny kapitalizmowi, bo uważa że przez chciwość bogaczy sprowadzamy tanią siłę roboczą obcych ras i kultur. Liderów korporacji chciałby pozabijać.

  -Nie wierzy w demokrację, trzeba wziąć sprawy w swoje ręce i walczyć.

  -Ma nadzieję, że jego atak po pierwsze zainspiruje innych. A po drugie zachęci USA do zaostrzenia przepisów do posiadania broni, co z kolei ma wywołać wojnę domową między przeciwnikami, a zwolennikami.

  -Do lewicy żywi pogardę, jej liderów chciałby rozstrzelać, a resztę widzieć w pozycji "your neck under my boot".

  -Do konserwatystów jakby zwracał się z apelem, że są zagubieni i konserwatyzm, o który walczą, to fikcja.

  -Co do religii nie umie jednoznacznie stwierdzić, czy jest chrześcijaninem. W innym miejscu wspomina o pedofilii w kościele albo o wykorzystywaniu chrześcijaństwa przez marksistów.

  -Rynki trzeba chronić przed obcymi wpływami, pracownicy nie mogą być wyzyskiwani - ogólnie koleś chyba nie ma zbyt dużego pojęcia o ekonomii, tylko jakąś utopijną listę życzeń.

  -Wiedzę o świecie czerpie z internetu, bo tylko tam jest "prawda". Wkleja też pastę o Navy Seals, ponoć udzielał się na 4chan.

  -Uważa, że teraz świat może go potępić, ale historię i tak napiszą zwycięzcy.

  -Ma nadzieję, że pojawią się jacyś liderzy, którzy w wojnie rasowej pociągną ludzi za sobą - choć sam skromnie za takiego lidera się nie uważa.

  -2 razy wspomina o Polsce - raz, że był u nas podczas podróżowania po świecie i nawet tutaj nie jest dobrze. Za drugim razem, że ma nadzieję, iż w którymś z państw zacznie się wojna o białą rasę, a wśród przykładowych państw wymienia Polskę.

  #zamach #neuropa #4konserwy #nowazelandia #swiat

  •  

   Przeciwny kapitalizmowi,

   @lewoprawo: no i dziękuję bardzo, już wszystko wiadomo

  •  

   @lewoprawo: a teraz porównajmy to do tego co jest w mediach, każdy ma własną prawdę. W jakimś pisemku napisali, że gość był z Navy Seal ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   @Poro6niec: Typowy osobnik spod tagu antykapitalizm( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   @lewoprawo: No czyli typowy altrightowiec, "antysystemowiec" czy jak tam to inaczej nazwać. Twór który wyewoluował gdzieś tam z prawicy, ale na którego światopogląd składa się konglomerat różnych, często sprzecznych przekonań powstałych pod wpływem zmian społecznych, technicznych i gospodarczych ostatnich dziesięcioleci.

  •  

   @lewoprawo: Masz jakiś link do tego manifestu?

  •  

   @kult_cwaniaka jest przeciwny kapitalizmowi, ogólnie chyba bardziej na lewo :p

   +: 11mac11
  •  

   @Szao: Tak, kurwa tak samo jak Hitler rozjebał muzułmanów bo był przeciwny kapitalizmowi. Tak, właśnie tak to działa.

  •  

   No powiem ci ze z tego manifestu wybrałeś to co chciałeś wybrać i sensu tego manifestu nie stresciles, a już na pewno nie obiektywnie. Tam jest 74 strony tekstu, mnóstwo konkretnych odpowiedzi na konkretne pytania. Ciężko to jednoznacznie streścić. Nie twierdzę że napisałeś nieprawdę ale to taki styl tvn, podajesz akurat te fakty pod pewna z góry ustaloną tezę. Do wyborczej albo Onetu mógłbyś pisać.

   +: 11mac11
  •  

   @SF71H: Niestety nie, ktoś wcześniej na mirko go wrzucił. A na kompie w pracy nie zapisuję sobie takich linków.

  •  

   @niebylotematu808: Wybrałem najważniejsze kwestie moim zdaniem, oczywiście nie zmieszczę w komentarzu wszystkiego, co pisał na wszystkich stronach.
   A jakie istotne kwestie pominąłem Twoim zdaniem?

  •  

   @kult_cwaniaka
   @niebylotematu808
   Panowie napisałem to żeby pokazać jak chujowe jest generalizowanie.

   Koleś jak miałbym go określić jest eksternistycznym centrowcem o ile coś takiego istnieje XD

   Nie prawak, nie lewak - ekstermista pojeb ot co.

  •  

   @lewoprawo a motywy swojego działania? Islamofob? Rasista? Ja chyba inny manifest czytałem bo dokładnie wyjaśnia jakiego islamu nienawidzi i jakich konkretnie ludzi.

  •  

   @lewoprawo Co do religii to w swoim wpisie napisał _Well lads, it's time to stop shitposting and time to make a real life effort post. I will carry out and attack against the invaders, and will even live stream the attack via facebook. The facebook link is below, by the time you read this I should be going live. https:// www .face book . com/brenton.tarrant.9 It's been a long ride and despite all your rampant faggotry, fecklessness and degeneracy, you are all top blokes and the best bunch of cobbers a man could ask for. I have provided links to my my writings below, please do your part by spreading my message, making memes and shitposting as you usually do. If I don't survive the attack, goodbye, godbless and I will see you all in Valhalla! _ To taki średni Chrześcijanin.

  •  

   @niebylotematu808: Nienawidzi islamu obecnego na ziemiach należących do Europejczyków, bo uważa że po pierwsze muzułmanie za szybko się rozmnażają i zdominują rdzenną europejską białą rasę. Po drugie nie wierzy w integrację kulturową, bo ta europejska jest obecnie zbyt słaba.
   W głowie mu się też nie mieści, że burmistrzem Londynu jest muzułmanin. Uważa też, że trzeba zabić Erdogana i zająć Turcję aż do cieśniny.
   Muzułmanów przybyłych do obcych ziem muzułmanów trzeba mordować włącznie z dziećmi, bo one dorosną i będą się rozmnażać oraz szerzyć swoją kulturę. A największe ich skupisko można znaleźć w meczecie, stąd cel ataku.

   Zaś na pytanie, czy to jest rasista... Czy Ty aby na pewno czytałeś ten manifest? Koleś na każdym kroku mówi o wojnie ras, walce o białą rasę, różnicach rasowych, chyba nawet sam otwarcie stwierdza, że ejst rasistą.

  •  

   @piepsze: Ale w manifeście sam zadał sobie pytanie "Czy jest chrześcijaninem?". Na co odpowiedział coś w stylu, że nie jest pewien, a jak będzie wiedział, to o tym powie.

  •  

   no i dziękuję bardzo, już wszystko wiadomo

   @Poro6niec Dokładnie - to jest przecież wzorzec, wedle którego dobrał sobie ofiary. Widzę taktyka metkowania jak z Hitlerem-lewakiem przez "S" w NSDAP ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   -Ale taki faszysta z dopiskiem "eko", bo martwi go degradacja środowiska, której nie da się zatrzymać bez powstrzymania szybkiego rozmnażania się ludzi, a przede wszystkim nie-białych ras. Choć w innym miejscu podkreśla, że biała rasa musi się szybciej rozmnażać - ogólnie w manifeście coraz można spotkać mniejsze lub większe sprzeczności.

   @lewoprawo: Nie jest to żadna sprzeczność. Naziści też hołubili naturę i jej surowe piękno. Byli też bardzo "eko" jak na tamte czasy.

   https://www.tamiu.edu/coas/jseb/11files/ForestAsVolk.pdf

   https://www.ohioswallow.com/book/How+Green+Were+the+Nazis%3F

   -Przeciwny kapitalizmowi, bo uważa że przez chciwość bogaczy sprowadzamy tanią siłę roboczą obcych ras i kultur. Liderów korporacji chciałby pozabijać.

   No nie do końca. Nie jest przeciwny kapitalizmowi jako takiemu, tylko globalizacji, która sprzyja mieszaniu się kultur, a także zarabianiu na tym (import tanich pracowników itp.).

   Poglądy dość zbliżone do nacjonalistów - własność prywatna jak najbardziej, tylko jednocześnie dbanie o "rodaka" i wiara, że jak zamknie się granicę przed obcymi to wszyscy będą szczęśliwi i bogaci, bo będzie się zatrudniać swoich, kupować swoje itp.

  •  

   @lewoprawo Wygląda na to, że gość mocno nieogarnięty bo kiedy się dowie czy jest? Po śmierci jak będzie strał w kolejce do bramy ze świętym Piotrem na portierni? ;)

  •  

   @piepsze: Tak szczerze mówiąc to ten manifest ogólnie wyglądał jak pisany przez kogoś chorego psychicznie albo przez grupę osób, które nie do końca uzgodniły wersje.

  •  

   @rzep pisał też o konieczności podwyższenia płacy minimalnej, silnych związkach zawodowych itd, aby osłabić władze kapitalistów i stworzyć państwo w którym robotnicy mają lepiej, a imigrantów nie opłaca się ściągać

  •  

   pisał też o konieczności podwyższenia płacy minimalnej, silnych związkach zawodowych itd, aby osłabić władze kapitalistów i stworzyć państwo w którym robotnicy mają lepiej, a imigrantów nie opłaca się ściągać

   @PimpusPempus: Czyli bardzo podobnie do tego co twierdzi np. ONR - przeklęte lewaki!