•  

Jak zmierzyć woltomierzem czujnik przepustnicy? Jakie wartości powinien pokazywać? #audi80 #audi #mechanikasamochodowa

•  

@Wextor: wklejam z forum audi80, ja na podstawie tego robiłem i jest git

Procedura ustawienia TPS po raz ostatni. Gdy ktoś wymieniał lub czyścił TPS bo czasami trzeba.

1- Cofamy nastawnik (silniczek) by był schowany na max. Potrzebujemy źródło prądu 6v i podpinany pod odpowiednie piny (starszy 1 plus 2 masa, nowszy 1 to masa 6 plus) . Gdy ktoś nie wie jak to zrobić wykręcić silniczek.

2-Poluźniamy cztery śrubki na tyle aby TPS-em można było poruszyć

3-Sprawdzamy na włączonym zapłonie czy między pinem 1-6 jest napięcie 5v jeżeli jest przechodzimy następny punkt

4-Podpinamy się miernikiem na włożoną kostkę do TPSu do pina 1-masa 2-plus na włączonym zapłonie cały czas

5-Ustawiamy zakres 10v (chyba że mamy automatyczny) Punkt 2 i ustawiamy żeby na pinie 1-2 było napięcie z zakresu 0.2v-0.25v skręcając te cztery śrubki sprawdźmy czy nie przestawia nam się zakres napiec na mierniku jeżeli się przestawia ustawiamy mniej lub więcej żeby być w normie przy skręcaniu na 0.2v-0.25v Nie wolno przy tym ruszać przepustnicą i musi być w pozycji całkowitego zamknięcia.

6-Po skręceniu składamy wszystko do kupy i robimy adaptacje.

Koniec

+: amath
    •  

@HIGH_BEAM: dziękuję bardzo jutro to rozbieram i znając życie na koniec nie odpali xD

•  

@Wextor: nie odpali jeżeli nie podłączysz, ale ja za pierwszym razem skręciłem byle jak i dało się jechać :P

Gorące dyskusje ostatnie 12h

• odpowiedzi (20)

Taka sytuacja. Moja teściowa pracuje w Biedronce na kasie. Ostatnio obsługując starszą kobietę z dorosłą córką poprosiła, aby podały jej wszystkie pudełka z jajkami z koszyka bo musi sprawdzić (nie zawsze wyciąga się wszystko na kasę, dla wygody tylko 1 sztukę, np: w przypadku zgrzewki 1,5l wód mineralnych, ale w przypadku jajek procedura jest taka, że kasjerka musi sprawdzić wszystkie opakowanie czy jajka w nich nie są uszkodzone). W tym momencie kobieta zaczęła coś pod nosem gadać, że "to jedno wystarczy w sumie i kazała córce odnieść pozostałe 2 opakowania. Córka kobiety nie odniosła ich na miejsce tylko niedaleko kasy na inny dział, więc widząc to w wolnej chwili moja teściowa poszła je odłożyć i zaglądnęła do opakowań. Wiecie czemu starsza pani kazała je odnieść córce? Bo złodziejki miały swoje puste opakowania i napchały je do pełna najdroższymi cukierkami na wagę (mars, snickers), ale myślały, że kasjerka skasuje 1 opakowanie razy 3, a pozostałych nie będą musiały wyciągnąć z koszyka. Ludzie to nie mają za grosz wstydu, dorośli kradnący cukierki ja jebię...
    #biedronka #patologiazewsi #bekazpodludzi
    pokaż całość

odpowiedzi (52)

o hui, właśnie na mój służbowy przyszedł taki SMS xD

czy to jest ten legendarny #spermiarzeztindera który uczy się na tagu #podrywajzwykopem ? xD

najbardziej plusowany komentarz będzie odpowiedzią ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#heheszki #podryw #spermochlip #logikaniebieskichpaskow #niebieskiepaski i prawie #seks pokaż całość

odpowiedzi (99)