•  

Jak zmierzyć woltomierzem czujnik przepustnicy? Jakie wartości powinien pokazywać? #audi80 #audi #mechanikasamochodowa

•  

@Wextor: wklejam z forum audi80, ja na podstawie tego robiłem i jest git

Procedura ustawienia TPS po raz ostatni. Gdy ktoś wymieniał lub czyścił TPS bo czasami trzeba.

1- Cofamy nastawnik (silniczek) by był schowany na max. Potrzebujemy źródło prądu 6v i podpinany pod odpowiednie piny (starszy 1 plus 2 masa, nowszy 1 to masa 6 plus) . Gdy ktoś nie wie jak to zrobić wykręcić silniczek.

2-Poluźniamy cztery śrubki na tyle aby TPS-em można było poruszyć

3-Sprawdzamy na włączonym zapłonie czy między pinem 1-6 jest napięcie 5v jeżeli jest przechodzimy następny punkt

4-Podpinamy się miernikiem na włożoną kostkę do TPSu do pina 1-masa 2-plus na włączonym zapłonie cały czas

5-Ustawiamy zakres 10v (chyba że mamy automatyczny) Punkt 2 i ustawiamy żeby na pinie 1-2 było napięcie z zakresu 0.2v-0.25v skręcając te cztery śrubki sprawdźmy czy nie przestawia nam się zakres napiec na mierniku jeżeli się przestawia ustawiamy mniej lub więcej żeby być w normie przy skręcaniu na 0.2v-0.25v Nie wolno przy tym ruszać przepustnicą i musi być w pozycji całkowitego zamknięcia.

6-Po skręceniu składamy wszystko do kupy i robimy adaptacje.

Koniec

+: amath
    •  

@HIGH_BEAM: dziękuję bardzo jutro to rozbieram i znając życie na koniec nie odpali xD

•  

@Wextor: nie odpali jeżeli nie podłączysz, ale ja za pierwszym razem skręciłem byle jak i dało się jechać :P

Gorące dyskusje ostatnie 12h