Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Szanujesz = plusujesz.
  Szkalujesz i chcesz, żeby mu się stało coś złego = zlewasz obrazek bez zaplusowania.

  odpowiedzi (13)

 • avatar

  #historiajednejfotografii #rosja #gruzja #ciekawostki

  Gruzin Georgi Bibilauri* (po lewej) i Rosjanin Dżambulat Chotochow* (po prawej) - dzieciaki przygotowywane do zapasów na macie. Na zdjęciu świętują urodziny Bibilauriego w McDonald's. Tbilisi, 9 lipca 2003 roku.

  Chotochow urodził się 24 września 1999 roku w Terku, na rosyjskim Kaukazie. Od małego jest przygotowywany do walk judo i sumo. Chotochow w 2003 roku został okrzyknięty najcięższym chłopcem na świecie i trafił do Księgi Rekordów Guinnessa. Matkę Chotochowa oskarża się o wykorzystywanie otyłości chłopca, który dzięki sławie zapewnił rodzinie komfortowe życie. W 2008 roku chłopiec ważył 146.1 kg, a w 2016 już 226 kg. Lekarze nie są pewni, dlaczego Chotochow tak szybko rósł w tak młodym wieku.

  Georgi Bibilauri urodził się w 1998 roku. W ośmiu lat ustanowił rekord świata, ciągnąć minivana Forda załadowanego pasażerami na odległość 43 metrów. Pojazd z pasażerami ważył 2115 kg. Według nieoficjalnych źródłek Bibilauri trenuje judo i pływanie. W 2006 ważył 93 kg i miał 150 cm wzrostu. Według lekarzy, pomimo znacznej anomalnej wagi i postury chłopiec jest zdrowy.

  W 2003 roku Chotochow i Bibilauri pojedynkowali się w Tbilisi. Po spotkaniu się chłopcy zaprzyjaźnili się. Po walce dzieciaki poszły do McDonadla świętować piąte urodziny Gruzina. Mecz sędziował gruziński zapaśnik Levan Tediashvili. Po pojedynku podziwił postawę chłopców, którzy pomimo należenia do dwóch wrogich sobie narodów, zaprzyjaźnili się i wykazywali wyjątkowo sportową postawę.

  Dalsze losy Chotochowa i Bibilauriego nie są mi znane.

  Źródła: 1, 2, 3, 4.

  * Nie wiem, czy poprawnie dokonałem transkrypcji. W źródłach anglojęzycznych nazwiska brzmiały odpowiednio: Georgy Bibilaur i Dzhambulat Khotokhov.
  pokaż całość

  odpowiedzi (17)

 • odpowiedzi (11)